Travelstories Top-10 (Πρωτεύουσες)

HKLEOPATRA

Member
Μηνύματα
304
Likes
1.054
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ-ΒΡΟΤΣΛΑΒ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Το επόμενο !!!!
και προσθέτω:
Δουβλίνο 16
Λονδίνο 19
Βερολίνο 17
Στοκχόλμη 18
Όσλο 18
Με έχετε προβληματισει πολυ όλοι εσεις που τοποθετειτε την Στοκχολμη τόσο ψηλα. Εχω κολλητη φίλη που μένει εκει χρόνια και δεν έχω παει γιατί νομιζα πως δεν αξίζει. Μαλλον πρεπει να το ξανασκευτώ :rolleyes-80:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Ειναι πολυ όμορφη η Στοκχόλμη! Αφού έχεις φίλη που μένει εκει - να υπόθεσω εξασφαλισμένη διαμονή ; Αν ναι εισαι τυχερή γιατι τα χοτελς τσούζουν
 

shashass

Member
Μηνύματα
29
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου..ελπίζω..σύντομα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τανζανία
Μπορούμε να αλλάξουμε βαθμολογία? Γιατί παρόλο που είμαι γνήσια Σαλονικιά , άρα προκατειλημμένη φουλ απέναντι στην Αθήνα, θεωρώ ότι την έχω αδικήσει με το φτωχό δεκάρι που της έχω δώσει. Έτυχε να την (ξανα)επισκεφτώ 5 φορές τους τελευταίους 3 μήνες και ομολογώ ότι έχω αλλάξει άποψη. Όχι ότι έχω σχηματίσει άποψη για την Αθήνα στο σύνολό της αλλά εδώ που τα λέμε σε ποια πόλη όταν πας ως επισκέπτης μπορείς να πεις ότι" ναι, τα είδα όλα άρα έχω αποψη για όλα"??.. Ετσι λοιπόν, τουλάχιστον για τα μέρη που (ξανα)είδα μετά απο χρόνια, θέλω να αναθεωρήσω και να τη βαθμολογήσω με ένα 16 τουλάχιστον.
Άρα: Αθήνα - 16.
 

Mariaal

Member
Μηνύματα
13
Likes
5
20: Βερολίνο
20: Άμστερνταμ
19: Αβάνα
19: Μόσχα
19: Μανδρίτη
18: Λονδίνο
18: Αθήνα
18: Τασκένδη
17: Βελιγράδι
17: Δουβλίνο
16: Ουάσιγκτον
14: Κάιρο
5: Πεκίνο
1: Νέο Δελχί
Δέχομαι πως ίσως η Αθήνα να είναι πολύ υψηλά ( και 20 θα της έβαζα) αλλά για εμένα είναι η ομορφότερη πόλη της Ευρώπης. Επίσης στο Νέο Δελχί η ωσμή ήταν τόσο άσχημη και το περιβάλλον όχι πολύ καθαρό με αποτέλεσμα να μην απολαύσω πιθανές ομορφιές που ίσως είχε.
 
Last edited:

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Να προσθέσω μερικές πρωτεύουσες ακόμα (με κριτίριο την ΕΜΦΑΝΙΣΗ/φωτογένεια και μόνο. Για πολλές, αν λάβουμε υπόψη και άλλα κριτίρια, η συνολική εικόνα διαφοροποιείται).

Beijing: 13
Manila: 14
Taipei (αν και δεν είναι ακριβώς πρωτεύουσα χώρας-μέλους του ΟΗΕ): 15
Tunis: 14
Tashkent: 15
Warsaw: 16
Amman: 13
Belgrade: 13
Yerevan: 12
Skopje: 15
Pyongyang: 17
Beirut: 15
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.557
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom