Ιταλία Αεροδρόμιο Treviso (Τρεβίζο)

antoniabarba

Member
Μηνύματα
11
Likes
3
Έχεις διάβασμα! :)
http://www.traveμπορες ναes.gr/community/search/1090221/?q=Βενετία&t=post&o=date&g=1&c[node]=57&c[prefix]=21
Οι ιστορίες αυτές θα σε βοηθήσουν να φτιάξεις ένα πρόγραμμα στο ταξίδι σου, με τη συντροφιά ενός χάρτη βεβαίως. Επιπλέον, διαθέτουμε και ταξιδιωτικό οδηγό:
http://www.travelstories.gr/community/forums/Ταξιδιωτικοί-Οδηγοί.203/?prefix_id=480
Σε ευχαριστω παρα πολυ...
Διαβασα στο tripadvisor οτι υπαρχουν κα ξεναγοι που μπορεις να κλεισεις..μηπως εχεις σχετικες πληροφοριες??
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Σε ευχαριστω παρα πολυ...
Διαβασα στο tripadvisor οτι υπαρχουν κα ξεναγοι που μπορεις να κλεισεις..μηπως εχεις σχετικες πληροφοριες??
Όχι δεν ξέρω κάτι για ξεναγούς. Όμως, αγοράζοντας έναν οδηγό και συμβουλευόμενη τις ιστορίες των μελών για τη Βενετία θα είσαι πλήρως καλυμμένη και θα τα δεις όλα.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Για να μην ανοίγω καινούριο θέμα, έχει πάει κανείς στο Treviso? Θα είμαι μια βδομάδα στη Βενετία και σκεφτόμουν να κάνω μια εκδρομή εκεί, μιας και είναι μόνο 30-40 λεπτά με το τρένο. 5-6 ώρες σκεφτόμουν να καθίσω, όχι παραπάνω. @Vegerazaros από ό,τι βλέπω έμεινες Treviso, έχεις καμιά συμβουλή;
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Για να μην ανοίγω καινούριο θέμα, έχει πάει κανείς στο Treviso? Θα είμαι μια βδομάδα στη Βενετία και σκεφτόμουν να κάνω μια εκδρομή εκεί, μιας και είναι μόνο 30-40 λεπτά με το τρένο. 5-6 ώρες σκεφτόμουν να καθίσω, όχι παραπάνω. @Vegerazaros από ό,τι βλέπω έμεινες Treviso, έχεις καμιά συμβουλή;
Παντοβα...πηγα με λεωφορειο...αλλα ηταν αρκετη ωρα....νομιζω ομως οτι θα σε φτασει ο χρονος που εχεις...η αφετηρία ειναι κοντα στο σταθμο περιπου στο ιδιο υψος αλλα πιο μεσα στο Τρεβιζο κοντα στο ποταμι..οποτε περπατας με πλατη σταθμο για να μπεις Τρεβιζο και στριβεις αριστερα....οταν πας θα καταλαβεις τι σου λεω..ρωτα κιολας
 
Last edited:

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
826
Παντοβα...πηγα με λεωφορειο...αλλα ηταν αρκετη ωρα....νομιζω ομως οτι θα σε φτασει ο χρονος που εχεις...η αφετηρία ειναι κοντα στο σταθμο περιπου στο ιδιο υψος αλλα πιο μεσα στο Τρεβιζο κοντα στο ποταμι..οποτε περπατας με πλατη σταθμο για να μπεις Τρεβιζο και στριβεις αριστερα....οταν πας θα καταλαβεις τι σου λεω..ρωτα κιολας
Τον βλέπω το σταθμό των λεωφορείων είναι λίγο πιο πάνω από το σταθμό των τρένων. Δηλαδή λες να πάω Πάντοβα αντί για Τρεβίζο ή να πάω Τρεβίζο κι από εκεί Πάντοβα; Να πήγαινα για κανένα 2-3ωρο στο Τρεβίζο και από εκεί Πάντοβα; Και από εκεί πίσω Βενετία. Ή μήπως καλύτερα να πάω μόνο στο ένα από τα 2, αλλά ποιο.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Τον βλέπω το σταθμό των λεωφορείων είναι λίγο πιο πάνω από το σταθμό των τρένων. Δηλαδή λες να πάω Πάντοβα αντί για Τρεβίζο ή να πάω Τρεβίζο κι από εκεί Πάντοβα; Να πήγαινα για κανένα 2-3ωρο στο Τρεβίζο και από εκεί Πάντοβα; Και από εκεί πίσω Βενετία. Ή μήπως καλύτερα να πάω μόνο στο ένα από τα 2, αλλά ποιο.
Στο Τρεβιζο μπορεις να πας απογευμα και βραδυ για φαγητό και να γυρισεις Βενετια ειναι πολυ κοντα....και εχει τρενα συνεχεια...στη Παντοβα πας για ημερησια....ρωτα και για τρενο λογικα θα εχει κ για Παντοβα
 

Katerinaboby

Member
Μηνύματα
88
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Νότια Αμερική,
Καλησπέρα! Να ρωτήσω κι εγώ κάτι? Φτάνω στο αεροδρόμιο Τρεβίζο και θέλω να πάω κοντά στην πλατεία Αγ.Μάρκου. Παίρνω από το αεροδρόμιο λεωφορείο? Υπάρχει στάση για τον Σταθμό Σάντα Λούτσια, μέσα στο αεροδρόμιο? Κάτι τέτοιο κατάλαβα απ΄' το... ψάξιμο αλλά δεν είμαι σίγουρη. Δεν μπορώ επίσης να βρω αροθμό λεωφορείου. Έψαξα σε αυτά τα σάιτ που ανέβασες αλλά... δεν ....
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.434
Ταξίδι-Όνειρο
οχ.....όλος ο κόσμος
Το μόνο που είδα εγώ εκεί για Βενετία είναι shuttle γραμμή και αν θυμάμαι καλά κόστιζε 12 ευρώ. Δεν είμαι σίγουρη καθώς η ίδια κατευθύνθηκα βόρια. Πήγα με το μοναδικό αστικό μπροστά από το αεροδρόμιο με 2,5 ευρώ εισιτήριο μέχρι το σταθμό τρένων και από εκεί επιβιβάστηκα στο τρένο για Ούδινε (ερχόταν από Βενετία οπότε υπάρχει και αντίστοιχο και μπορείς να το κάνεις και αυτό). Πάντως δεν νομίζω να είναι τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή έτσι ώστε να ταλαιπωρείσαι έτσι.
 

Katerinaboby

Member
Μηνύματα
88
Likes
77
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Νότια Αμερική,
Το μόνο που είδα εγώ εκεί για Βενετία είναι shuttle γραμμή και αν θυμάμαι καλά κόστιζε 12 ευρώ. Δεν είμαι σίγουρη καθώς η ίδια κατευθύνθηκα βόρια. Πήγα με το μοναδικό αστικό μπροστά από το αεροδρόμιο με 2,5 ευρώ εισιτήριο μέχρι το σταθμό τρένων και από εκεί επιβιβάστηκα στο τρένο για Ούδινε (ερχόταν από Βενετία οπότε υπάρχει και αντίστοιχο και μπορείς να το κάνεις και αυτό). Πάντως δεν νομίζω να είναι τόσο μεγάλη διαφορά στην τιμή έτσι ώστε να ταλαιπωρείσαι έτσι.
Δεν είναι θέμα χρημάτων. Προσπαθώ να καταλάβω ΠΩΣ θα πάω. Οπότε πάω σταθμό των τρένων , όπως λες και από κει παίρνω τρένο για Βενετία, έτσι? Γιατί κάπου διάβασα για λεωφορείο αλλά τίποτα δεν ήταν σαφές. Ούτε για το ένα ούτε για το άλλο μέσο. Γι' αυτό ρωτάω. Ευχαριστώ πολύ!
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
Γνωριζει κανεις αν υπαρχει στους σταθμοους των τρενων του Τρεβιζο & της Παντοβα υπηρεσια φυλαξης αποσκευων;;
 

agmi

Member
Μηνύματα
503
Likes
2.448
Στο Treviso ειναι σταθμουλης! Τι να σου πω 2-3 πλατφορμες. Ισως να'χει η Padova. H Βενετια θα'χει σιγουρα! Μην με παραξηγεις με το Treviso, ειναι πανεμορφο, η πρωτευουσα της Τιραμισους, εμεινα 2 βραδια, και το πιο σημαντικο δεν ειναι υπερφορτωμενο απο τουρισμο & δεν σε δαγκανουνε οπως την Βενετια!
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
414
Likes
236
Επόμενο Ταξίδι
???
ειναι πανεμορφο, η πρωτευουσα της Τιραμισους, εμεινα 2 βραδια, και το πιο σημαντικο δεν ειναι υπερφορτωμενο απο τουρισμο & δεν σε δαγκανουνε οπως την Βενετια!
Επί τη ευκαιρίας να σε/σας ρωτησω, ανάμεσα σε Παντοβα και Τρεβίζο που να προτιμήσω να κάνω μία διαμονή; Θα μείνω Μπολόνια 2 βράδια και μετά θέλω να "ανέβω" για 1 διανυκτέρευση καθώς πετάω από Τρεβίζο. Απλά επειδή η πτήση μου ειναι στις 15.30 έλεγα να μείνω Παντοβα και το πρωι κατά τις 9-10 να ήμουν Τρεβίζο για μια βόλτα (αν θα βρισκα να αφηνα τις αποσκευές).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom