Turkish Airlines Turkish Airlines - Stopovers

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πτήση από SOF για DYU μέσω IST με χρόνο μετεπιβιβασης 1:45 . Είναι αρκετός χρόνος; Ξέρει κάποιος απο πιο terminal στο IST φευγουν οι πτήσεις για κεντρική Ασία;
Ναι, αν μιλάμε για απλή μετεπιβίβαση (π.χ. εννιαίο εισιτήριο). Ένα μόνο terminal έχει το IST.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.431
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ναι, αν μιλάμε για απλή μετεπιβίβαση (π.χ. εννιαίο εισιτήριο). Ένα μόνο terminal έχει το IST.
Ναι, ενιαίο εισιτήριο είναι. Κοιτούσα το χάρτη του αεροδρομίου και καθώς δεν έχω ξανα βρεθεί σε αυτό το αεροδρόμιο δεν γνώριζα οτι αυτό που βλέπω με 7 τομείς είναι ενιαίο κτίριο. Ευχαριστώ για την απάντηση!
 

Porfyria

Member
Μηνύματα
75
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού
Ναι, ενιαίο εισιτήριο είναι. Κοιτούσα το χάρτη του αεροδρομίου και καθώς δεν έχω ξανα βρεθεί σε αυτό το αεροδρόμιο δεν γνώριζα οτι αυτό που βλέπω με 7 τομείς είναι ενιαίο κτίριο. Ευχαριστώ για την απάντηση!
Συμφωνώ ότι είναι αρκετός ο χρόνος. Απλά ετοιμάσου για πολύ περπάτημα!
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
869
Likes
1.930
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Ναι, ενιαίο εισιτήριο είναι. Κοιτούσα το χάρτη του αεροδρομίου και καθώς δεν έχω ξανα βρεθεί σε αυτό το αεροδρόμιο δεν γνώριζα οτι αυτό που βλέπω με 7 τομείς είναι ενιαίο κτίριο. Ευχαριστώ για την απάντηση!
Μεγάλος είναι ο χρόνος που χάνεται από την προσγείωση μέχρι την φυσούνα γιατί είναι μεγάλη η απόσταση (μιλάμε για ένα τέταρτο περίπου), άρα ετοιμάσου για τρέξιμο.
 

Porfyria

Member
Μηνύματα
75
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Περού
Μεγάλος είναι ο χρόνος που χάνεται από την προσγείωση μέχρι την φυσούνα γιατί είναι μεγάλη η απόσταση (μιλάμε για ένα τέταρτο περίπου), άρα ετοιμάσου για τρέξιμο.
Έχεις απόλυτο δίκιο. Τις περισσότερες φορές που έχω πετάξει εκεί, χρειάστηκε από 20 μέχρι 30 (!) λεπτά από τη στιγμή της προσγείωσης μέχρι φτάσει το αεροπλάνο στην πύλη. Μόνο 1 φορά μου έτυχε να είναι μόνο 10 λεπτά.
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.431
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
@Sam-chal @Porfyria αν δεν καθυστερήσει η πρώτη πτήση νομίζω θα προλάβουμε. Το περπάτημα ή ακόμα και το τρέξιμο δεν είναι πρόβλημα :) Ευχαριστώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.447
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom