Uganda

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Σε καταλαβαίνω: σε όλες τις γυναίκες αρέσει. :cool:
To προβλημα ειναι ομως οτι σε αυτους τους κυκλους συνηθως αρεσει και στους ανδρες. :D Προσεχε!
(και εγω ξεσαλλωσα! Ας μας διαγραψει κανεις!)
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δεν ξέρω τώρα...
To προβλημα ειναι ομως οτι σε αυτους τους κυκλους συνηθως αρεσει και στους ανδρες. :D Προσεχε!
(και εγω ξεσαλλωσα! Ας μας διαγραψει κανεις!)
αχαχαχα Έχει να το λέει ο παπα-Θάνος για τη γλώσσα μου! Εκτιμάει ιδιαίτερα τη χρήση των αντικειμένων.
 

franmeg

Member
Μηνύματα
99
Likes
399
Επόμενο Ταξίδι
Νιγηρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο κοσμος ολος!
Να μπω στην κουβεντα σας?? αν κ δεν καταλαβα για πιο θεμα μιλαμε!!
Παιδια θελω να ευχαριστησω για τα καλα λογια για το μπλογκ...Θελω να βαλω ντοπιους να διηγηθουν την ιστορια τους κ το ΣΚ που θα εχω χρονο να το κανω θα παω να μιλησω με καποια ατομα. Νομιζω ειναι πολυ ενδιαφερον να μαθουμε τις ιστοριες ανθρωπων που κατοικουν στην χωρα κ να δουμε απο πρωτο χερι τι αντιμετωπιζουν και πως ζουν την καθημερινοτητα τους..
Επισης θελω να πω λιγα πραγματα για την ελονοσια καποια στιγμη γιατι στην Ελλαδα οι υπηρεσιες που συμβουλευουν τον κοσμο πριν ταξιδεψει δεν ξεορυν τι τους γινεται..

καλημερα ειπα καλε???

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
αμερική
καλημέρα....και θα χαρουμε πολυ να διαβαζουμε τις ιστοριες σου ειτε μεσα απο εδώ ειτε μέσω του blog σου!!
περιμένουμε!!!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
Επισης θελω να πω λιγα πραγματα για την ελονοσια καποια στιγμη γιατι στην Ελλαδα οι υπηρεσιες που συμβουλευουν τον κοσμο πριν ταξιδεψει δεν ξεορυν τι τους γινεται..
Θα με ενδιέφερε πολύ να αναφέρεις τι κάνουν λάθος οι εδώ υγειονομικές αρχές.
 

franmeg

Member
Μηνύματα
99
Likes
399
Επόμενο Ταξίδι
Νιγηρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο κοσμος ολος!
Παιδια δεν υπαρχει σοβαρη ταξιδιωτικη ιατρικη στην Ελλαδα...εχουν κατι ασχετες νοσοκομες και κατι γιατρους δεν εχουν ιδεα απο τροπικα νοσηματα και λοιμωξιολογια και λενε μπαρουφες στις νομαρχιες...να μου πειτε τωρα, ενας καλο λοιμωξιολογος στη νομαρχια θα πηγαινε να γινει γιατρος??? οποτε...
Τεσπα, δεν προτεινουν σωστα εμβολιαστικα σχηματα, το εχω δει απειρες φορες και δεν εχουν ιδεα τι κατασταση επικρατει στη χωρα για τη οποια υποτιθεται δινουν συμβουλες...
Θα επανελθω στο θεμα....θελω να γραψω ενα κειμενο με μυθους κ αληθειες για την ελονοσια κ οχι μονο..

Ααα παιδια για να μην παρεγηξηθω ετσι, εγω δεν βγαζω χρηματα απο το μπλογκ που εφτιαξα!! το εκανα για κεφι και για να μοιραζομαι ιστοριες με ολους οσους εχουν ορεξη να με διαβασουν! Οποτε μη νομιζετε οτι κανω διαφημηση απο το σαιτ!!!
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ονειρεμένο Ταξίδι
Trobriand Islands...
Τεσπα, δεν προτεινουν σωστα εμβολιαστικα σχηματα, το εχω δει απειρες φορες και δεν εχουν ιδεα τι κατασταση επικρατει στη χωρα για τη οποια υποτιθεται δινουν συμβουλες...
Θα επανελθω στο θεμα....θελω να γραψω ενα κειμενο με μυθους κ αληθειες για την ελονοσια κ οχι μονο..

Ευχαριστούμε, Φραν, και περιμένουμε με μεγάλο ενδιαφέρον!
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Παιδια δεν υπαρχει σοβαρη ταξιδιωτικη ιατρικη στην Ελλαδα...εχουν κατι ασχετες νοσοκομες και κατι γιατρους δεν εχουν ιδεα απο τροπικα νοσηματα και λοιμωξιολογια και λενε μπαρουφες στις νομαρχιες...να μου πειτε τωρα, ενας καλο λοιμωξιολογος στη νομαρχια θα πηγαινε να γινει γιατρος??? οποτε...
Για την ακρίβεια,δεν υπάρχει καθόλου.Στις νομαρχίες,ως επί το πλείστον θα βρεις δημόσιους υπαλλήλους που δεν έχουν καμία σχέση με το αντικείμενο ιατρική.Στην τελευταία πρόταση,επαυξάνω.


Τεσπα, δεν προτεινουν σωστα εμβολιαστικα σχηματα, το εχω δει απειρες φορες και δεν εχουν ιδεα τι κατασταση επικρατει στη χωρα για τη οποια υποτιθεται δινουν συμβουλες...
Θα επανελθω στο θεμα....θελω να γραψω ενα κειμενο με μυθους κ αληθειες για την ελονοσια κ οχι μονο..
Οι οδηγίες που διαθέτουν είναι απαρχαιωμένες γιατί κανείς δεν ασχολείται με τα up to date και τις οδηγίες της WHO.Τα έχω επισημάνει στο θέμα http://www.travelstories.gr/%E3%E5%...%E9%F9%F4%E9%EA%DE-%E9%E1%F4%F1%E9%EA%DE.html,και θα επαναλάβω ίσως το πιο έγκυρο site για πληροφορίες ταξιδιωτικής ιατρικής Travelers' Health - CDC
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.150
Likes
14.438
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
όπου δεν έχω πάει
και θα επαναλάβω ίσως το πιο έγκυρο site για πληροφορίες ταξιδιωτικής ιατρικής Travelers' Health - CDC
Θα συμφωνήσω απόλυτα. Δεν ξέρω αν και αυτές τις οδηγίες τις θεωρεί υπερβολικές ο συμφορουμίτης μας εκεί, διότι για να γράφει περι μύθων και αληθειών για την ελονοσία κάτι θα έχει αποκομίσει από προσωπική πείρα και έγκυρη τοπική ενημέρωση
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
18 μαθητές δημοτικού σκοτώθηκαν από κεραυνό!



18 μαθητές του δημοτικού σκοτώθηκαν και 51 τραυματίστηκαν όταν κεραυνός έπεσε στο σχολείο τους.
Σοκ από την είδηση που έρχεται από την Ουγκάντα. Δεκαοχτώ μαθητές του δημοτικού βρήκαν ακαριαίο θάνατο και 51 ακόμη φέρουν σοβαρά εγκαύματα όταν κεραυνός έπεσε χθες το απόγευμα στο σχολείο τους στη βόρεια Ουγκάντα, γράφουν σήμερα οι εφημερίδες.

Ο κεραυνός έπληξε στο δημοτικό σχολείο Ρανιάνια, σχεδόν 250 χλμ. από την Καμπάλα, καθώς τα παιδιά περίμεναν να περάσει η ισχυρή βροχόπτωση για να επιστρέψουν στα σπίτια τους, σύμφωνα με την εφημερίδα The New Vision.



http://www.newsit.gr/default.php?pname=Article&art_id=84820&catid=7


 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Και μετά σου λένε υπάρχει θεός...να τον βράσω, που δεν υπάρχει δηλαδή.
 

8avos

Member
Μηνύματα
650
Likes
6.355
ξεθάβω ένα παλιό θέμα
αλλά τον ερχόμενο απρίλη θα ξεκινήσουμε με τις βέσπες μας από τυνησία.
θα περιφερθούμε προς δυσμάς για αρχή έως τον νότο.
ουγκάντα υπολογίζω να μαστε σε κατι μήνες έως ένα χρόνο(ίσως νωρίτερα από απρίλη του 2014)
αν μπορείς να μας πεις ένα μέσο μηνιαίο κόστος για έναν δυτικό πολίτη?
ιατρικά επίσης που χες προαναφέρει?
οδικό δίκτυο και κατάσταση αυτού?
εμπόλεμες περιοχές?

σορυ αν γίνομαι φορτικός!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.661
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom