Uganda

franmeg

Member
Μηνύματα
99
Likes
399
Επόμενο Ταξίδι
Νιγηρια
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο κοσμος ολος!
Καλημερα,

Οποιος ενδιαφερεται να ταξιδεψει στην Ουγκαντα, η θα ηθελε πληροφοριες εδώ είμαι..Εδω και ενα μηνα περιπου εχουμε ερθει λογω δουλειας οικογενειακως και με μενουμε στην Καμπάλα.
Η Καμπάλα ειναι μια πολη με αρκετο δυναμικο, αν και ακόμα ψάχνει να βρεί τον δρόμο της. Η Ουγκάντα τα τελευταία χρόνια φαίνεται να πηγαίνει αρκετά καλά σε ρυθμούς ανάπτυξης, τουλαχιστον στους αριθμούς, αν και η οικονομική ανάπτυξη δεν συμβαδίζει πάντα με την ευημερία των κατοίκων...

Θα χαρώ να τα λέμε και απο εδώ!!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Ευχαριστούμε που μοιράζεσαι μαζί μας τις εμπειρίες σου απο την Ουγκάντα.Πάντα ειναι ενδιαφέρον να βλέπεις την ζωή μιας χώρας με την ματιά ενος "μόνιμου" και οχι ενός τουρίστα.Και το blog σου με πολλές πληρφορίες.Αντε να βρούμε χρόνα να διαβάζουμε...
 

AERIKO

Member
Μηνύματα
423
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
χωρίς χάρτη...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία ,Γαλ. Πολυνησία
Kι' εμείς θα χαρούμε πολύ να μαθαίνουμε τα νέα σου απο την Ουγκάντα !!
Παρακολούθησα ήδη τα πρώτα σου ποστ στο άλλο τόπικ και ομολογώ ότι είναι αρκετά ενδιαφέροντα τα όσα μας αναφέρεις για τη ζωή εκεί..
Εύχομαι καλή συνέχεια..!!!!:p
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Κριμα που η Lullu και η Renata που ειναι ηδη στην Ουγκαντα, δε θα μπορεσουν να ερθουν σε επαφη μαζι σου, γιατι το Internet ειναι πολυ δυσκολο στην περιοχη που βρισκονται τωρα, ωστε να μπορεσετε να αποκτησετε μια επαφη.
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δεν ξέρω τώρα...
Ναι, είναι γεγονός ότι κι εγώ θέλω να πάω στην Ουγκάντα. Την έψαξα αρκετά πριν από κάποιον καιρό που ήταν να πάω. Τώρα, απλώς θρηνώ. Πένθος.Πένθος!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.424
Likes
7.791
Ναι, είναι γεγονός ότι κι εγώ θέλω να πάω στην Ουγκάντα. Την έψαξα αρκετά πριν από κάποιον καιρό που ήταν να πάω. Τώρα, απλώς θρηνώ. Πένθος.Πένθος!
Αν δεν ξεκόψεις από τους φίλους σου-τους δημόσιους υπάλληλους, δεν θα δείς φως! :D
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δεν ξέρω τώρα...
Αν δεν ξεκόψεις από τους φίλους σου-τους δημόσιους υπάλληλους, δεν θα δείς φως! :D
Χριστέ μου, έχω γίνει περίγελος! Να χεστείς, παλιοτιποτένια και ύπουλη μάνα!
Πού θα μου πάει, όμως... θα την χτυπήσω την Τανζανία... θα την χτυπήσω και μετά θα κλαις που δεν σε πήρα μαζί. Αυτό σου λέω μόνο. Αυτό.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.424
Likes
7.791
Χριστέ μου, έχω γίνει περίγελος! Να χεστείς, παλιοτιποτένια και ύπουλη μάνα!
Πού θα μου πάει, όμως... θα την χτυπήσω την Τανζανία... θα την χτυπήσω και μετά θα κλαις που δεν σε πήρα μαζί. Αυτό σου λέω μόνο. Αυτό.
Πφφφ... το επίπεδό σου είναι τελείως επίπεδο όμως... :bleh:
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δεν ξέρω τώρα...
Μου αρεσει η ιερατικη σου γλωσσα! :D
Σε καταλαβαίνω: σε όλες τις γυναίκες αρέσει. :cool:

ωχ... νομίζω ότι ξεπέρασα κάθε όριο... ας φωνάξει κάποιος την αστυνομία του φόρουμ να με συλλάβει επιτέλους! Έχω ξεσαλώσει εδώ πέρα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.694
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom