Τουρκία Victoria + Istanbul = Love

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
σταματηστε εδω!
οσο προσβαλεστε οι θρησκοληπτοι οταν σας θιγουμε τα πιστευω αλλο τοσο προσβαλλομαστε και οι υπολοιποι οταν υποτιματε την νοημοσυνη μας.
Επι του θεματος το Πατριαρχειο δεν εχει να προσφερει κατι σαν επισκεψη το πιστευω και εγω που περασα απο μεσα.-
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.474
Likes
7.944
σταματηστε εδω!
οσο προσβαλεστε οι θρησκοληπτοι οταν σας θιγουμε τα πιστευω αλλο τοσο προσβαλλομαστε και οι υπολοιποι οταν υποτιματε την νοημοσυνη μας.
Επι του θεματος το Πατριαρχειο δεν εχει να προσφερει κατι σαν επισκεψη το πιστευω και εγω που περασα απο μεσα.-
Σε ευχαριστω!! Με καλυψες!!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
οσο προσβαλεστε οι θρησκοληπτοι οταν σας θιγουμε τα πιστευω αλλο τοσο προσβαλλομαστε και οι υπολοιποι οταν υποτιματε την νοημοσυνη μας. Επι του θεματος το Πατριαρχειο δεν εχει να προσφερει κατι σαν επισκεψη το πιστευω και εγω που περασα απο μεσα.-
Ε τότε βγάλτε ένα ελευθέρας να δείτε όλα τα τζαμιά της Πόλης και αφήστε εμάς τους εθνικιστές θρησκόληπτους να θυμόμαστε και να αποτίουμε φόρο τιμής σε κάποιες χιλιάδες Ελλήνων που υπέστησαν διωγμούς και βασανιστήρια μόλις πριν 60 χρονιά. ΝΤΡΟΠΗ!!!!
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Ε τότε βγάλτε ένα ελευθέρας να δείτε όλα τα τζαμιά της Πόλης και αφήστε εμάς τους εθνικιστές θρησκόληπτους να θυμόμαστε και να αποτίουμε φόρο τιμής σε κάποιες χιλιάδες Ελλήνων που υπέστησαν διωγμούς και βασανιστήρια μόλις πριν 60 χρονιά. ΝΤΡΟΠΗ!!!!
πρεπει να περασεις να αφησεις πενταευρο απο το Πατριαρχειο για να το κανεις αυτο;:cool:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.474
Likes
7.944
Αυτο:
Ε τότε βγάλτε ένα ελευθέρας να δείτε όλα τα τζαμιά της Πόλης

με αυτο:
και αφήστε εμάς τους εθνικιστές θρησκόληπτους να θυμόμαστε και να αποτίουμε φόρο τιμής σε κάποιες χιλιάδες Ελλήνων που υπέστησαν διωγμούς και βασανιστήρια μόλις πριν 60 χρονιά

τι σχεση εχουν?
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Ρε χαμός!να το ήξερα να μην έγραφα πως ξεποδαριαστηκα να φτάσω στο Πατραρχειο!παντα εγω μια λίρα έδωσα για κερί!

Η άποψη μου ειναι ότι δεν είμαστε θρησκοληπτοι όσοι πάμε εκει,απλοί πιστοί είμαστε που θελουμε να προσκυνισουμε στην έδρα της Οικομουμενικης Ορθοδοξίας!
Μήπως ειναι φανατικοί καθολικοί όλοι όσοι πανε στο Βατικανο; Ή μήπως θα πήγαινε εκει τόσος λαός αν υπήρχε μονο ένας ναός χωρίς όλους αυτούς τους θησαυρούς που εκθέτουν;
Σεβόμαστε όλες τις θρησκείες και επισκεπτόμαστε ολα τα μέρη όπου υπάρχει Θεός!στο Θιβέτ ανεβαίνουν για επίσκεψη μονο οι Βουδιστές;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ανεξάρτητα από το θρήσκευμα ή την εθνικότητά του, ο σοβαρός επισκέπτης της Πόλης οφείλει να επισκεφθεί το Πατριαρχείο (ή, τουλάχιστον, πρέπει να θέλει) όπως θα ήθελε να επισκεφθεί το παλάτι του Μπάκιγχαμ ή το μαυσωλείο του Χο Τσι Μινχ ή οποιοδήποτε άλλο εμβληματικό και σημαντικό κτίριο για την ιστορία ενός τόπου. Το αν δεν το κάνει για λόγους ανεξάρτητους από τη θέλησή του είναι άλλο θέμα από το να επιλέξει (ενώ έχει τη δυνατότητα) να μην το κάνει.

Επίσης, κάθε Έλληνας θα έπρεπε να θέλει να δει και να κινηθεί μέσα στις αίθουσες της Μεγάλης του Γένους Σχολής (κάτι που έκανα και θεωρώ τον εαυτό μου προνομιούχο, γιατί δεν επιτρέπεται) έστω και μόνο για ν' αποτίσει φόρο τιμής σ' αυτούς που πέρασαν από ΄κει.

Συμφωνώ με την αντικειμενική θεώρηση των πραγμάτων - εφόσον βεβαίως υπάρξει πραγματική μελέτη και γνώση των γεγονότων. Οι εθνικιστικές εξάρσεις, ναι, δεν βοηθούν κανέναν - πόσω μάλλον στη λύση των όποιων προβλημάτων. Ωστόσο, ας μη ξεχνάμε ότι τους λαούς που ξέχασαν την ιστορία τους, τους ξέχασαν όλοι...

ΥΓ. Στον καθεδρικό ναό π.χ. της Σεβίλλης πόσο κοστίζει το "κεράκι"? (που προσωπικά ουδέποτε ανάβω - σε οποιοδήποτε ναό - αλλ' αυτό είναι άσχετο)

edit: Μπράβο vickokka, με πρόλαβες!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αυτο:
Ε τότε βγάλτε ένα ελευθέρας να δείτε όλα τα τζαμιά της Πόλης

με αυτο:
και αφήστε εμάς τους εθνικιστές θρησκόληπτους να θυμόμαστε και να αποτίουμε φόρο τιμής σε κάποιες χιλιάδες Ελλήνων που υπέστησαν διωγμούς και βασανιστήρια μόλις πριν 60 χρονιά

τι σχεση εχουν?
aa.dryicons.com_images_icon_sets_coquette_part_5_icons_set_png_128x128_blue_arrow_down.png


Βρε νταλκας να επισκεφτειτε το Φαναρι :p ... εγω το παρελειψα παντως...
Στο Τζαμι του Σουλειμαν και στο Ντολμαμπαχτσε δεν πηγατε? Το Τζαμι του Σουλειμαν με εντυπωσιασε παρα πολυ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.791
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom