Video απο τη Χωρα των Βασκων!

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.964
Likes
9.356
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Πολλες ομορφιες εχουν τα μερη σας , μονο λιγο αγριες οι παραλιες σας (δε γινεται να μη σχολιασω παραλιες :lol:).
Μπραβο getxo , ευχαριστουμε για τα βιντεο , ειδα μια περιοχη που δε γνωριζω καθολου και στ'αληθεια μου φανηκε ελκυστικη..το πρασινο σας , τα γλυκα σας , οι φιεστες , τιποτα δε σας λειπει.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
α ρε getxo τι μας κάνεις!!!

τέλεια είναι ρεεεεεεεεεεε... πότε φεύγουμε είπαμε???
είπαμε, του χρόνου , κατά τη διάρκεια της τοπικής γιορτής της παέγιας!:haha::bleh:

ευχαριστούμε getxo για τα υπέροχα ταξιδιάρικα βιντεάκια σου!!!:clap:
εχετε κ γέφυρα made by calatrava η ετσι μου φάνηκε στο πρώτο βίντεο;:roll:


αν θες δώσε μας και το λινκ του τοπικ ξανα για τις αεροπορικές συνδέσεις που έχει το Μπιλμπάο η αλλες κοντινές πόλεις με τα πάτρια ελληνικά εδάφη! :cool:
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
είπαμε, του χρόνου , κατά τη διάρκεια της τοπικής γιορτής της παέγιας!:haha::bleh:

ευχαριστούμε getxo για τα υπέροχα ταξιδιάρικα βιντεάκια σου!!!:clap:
εχετε κ γέφυρα made by calatrava η ετσι μου φάνηκε στο πρώτο βίντεο;:roll:


αν θες δώσε μας και το λινκ του τοπικ ξανα για τις αεροπορικές συνδέσεις που έχει το Μπιλμπάο η αλλες κοντινές πόλεις με τα πάτρια ελληνικά εδάφη! :cool:
Ναι η γεφυρα ειναι καλατραβα,αλλωστε δεν ειναι η μονη που εχουμε στο νομο. Οσο για το τοπικ με τις πτησεις ειναι το ATH-BIO Πως;;; Βεβαια μιλαω απο Αθηνα και οχι απο Σαλονικα.
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Και 2 βιντεακια πως διαφημιζουν τη χωρα των Βασκων στην Ισπανια,δηλαδη εντος της χωρας. Το πρωτο βιντεο ειναι στα βασκικα:
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.369
Likes
6.854
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Αυτο ειναι το ολοκληρωμενο βιντεο στα Ισπανικα:
Eπειδή έχω μια μικρή αδυναμία με τα πυροτεχνήματα;),
διέκρινα προς το τελος του βίντεο να φωτίζεται η βασκική νύχτα από αυτά,

πότε είπαμε ότι γιορτάζουν στη χώρα των Βάσκων με πυροτεχνήματα?:roll:
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Γενικα τα πυροτεχνηματα "παιζουν" στις φιεστας. Για παραδειγμα το σ/κ που μας περασε ειχαμε φιεστας στην περιοχη που μενω επι 3 συνεχομενες μερες εριξαν πυροτεχνηματα επι 15 λεπτα. Τωρα στο Μπιλμπαο τη Μεγαλη Βδομαδα,la Semana Grande,Aste Nagusia εχει καθε μερα επι μια βδομαδα πυροτεχνηματα,και μαλιστα γινεται διαγωνισμος μεταξυ διαφορων χωρων,αρα βλεπουμε και κανενα που αξιζει ή περα του συνηθισμενου. Φυσικα παιζουν και στο Σαν Σεμπαστιαν και πιστευω,παρολο που δε το εχω δει οτι αξιζει απο αποψη χωρου,να καθεσαι στη la concha,παραλια της πολης και να βλεπεις τα πυροτεχνηματα. Αλλα γενικα παιζουν σε διαφορες περιοχες και φυσικα εξαρταται απο το γεγονος αν η περιοχη θελει να ξοδεψει χρηματα για τα πυροτεχνηματα.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
..για ποτε ειναι η συναντηση στα μερη σου??????????:clap:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.474
Likes
7.944
Τώρα εδέησα να τα δώ τα βίντεο και είναι πολύ ωραία!!! Εσύ έχεις βαλθεί να αυξήσεις τον εισερχόμενο τουρισμό στα μέρη σας??? :bleh:
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Bizkaia in a lapse

Ένα υπέροχο timelapse από τη Bizkaia, το getxo έχει τη τιμητική του!
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.788
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom