Αυστρία Vienna Hotels

noise

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Βοστωνη
Οπως ειπα και εγω στο 1 ψηνομαι να κλεισω..Μου αρεσε παρα πολυ..

Το ειδα και αυτο που λες αλλα δεν βλεπω και μεγαλες διαφορες σε σχεση με το αλλο της ιδιας αλυσιδας..Ειναι και στην ιδια περιοχη..Ειναι και κανα 40αρι πιο ακριβο..

Απο το μπατζετ που διαθετω περισσευει ενα 200-250αρι για προσωπικα εξοδα 4 ημερων που θελω να πιστευω θα μου φτασουν..
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.099
Likes
23.958
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Εχω καταληξει σε καποια ξενοδοχεια (οικονομικα οπως θα δειτε) και θελω να ρωτησω σε ποιο συμφερει να μεινω βαση προσβασης σε αξιοθεατα+μετρο αλλα και προηγουμενης εμπειριας αν ειχε καποιος σε αυτα
1)Austria Trend Hotel Anatol
2)Hotel Lucia
3)MEININGER Hotel Wien Downtown Franz
4)Austria Trend Hotel Messe
5)Hotel Bellevue Wien
6)Austria Trend Hotel Messe

Η αληθεια ειναι απο τα λιγα που διαβασα για την τοποθεσια αλλα και απο την εικονα του ξενοδοχειου καταληγω στο 1

Καθε βοηθεια δεκτη ομως
Στο 1 είχαμε μείνει πριν από 4-5 χρόνια. Καλό, βολικό, καθαρό, χωρίς να είναι κάτι το ξεχωριστό.
ΥΓ. Στη ρεσεψιόν εργαζόταν τότε και μια Ελληνίδα.
 

Kafkasios

Member
Μηνύματα
144
Likes
79
Εγώ είχα μείνει πριν 4 η 5 χρόνια στο 2. Ήταν 3 λεπτά από στάση μετρό και δεν ήταν κοντά στο κέντρο. Ήταν όμως κοντά στο παλάτι Σονμπρουν. Μας είχαν δώσει ένα τεράστιο δωμάτιο και καθαρό. Το πρωινό ποιοτικό αλλά φτωχό θα έλεγα. Η ρεσεψιόν αδιάφορη. Για επαγγελματικό ταξίδι θα ήταν τέλειο. Για ταξίδι αναψυχής έχω τους ενδοιασμούς μου. Επίσης η περιοχή το βραδάκι ήταν ψιλοερημη, όχι όμως επικίνδυνη.

Αν τυχόν το επιλέξεις πρέπει να αγοράσεις οπωσδήποτε Vienna card για τις μετακινήσεις σου
 

noise

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Βοστωνη
To 1 και το 3, για να είσαι πιο κοντά στο κέντρο. Γιατί δεν κοιτάς και αυτό;http://www.booking.com/hotel/at/mei...l?sid=f5c6ef683a1131cd1c759688dd781755;dcid=1
της ίδιας αλυσίδας με το 3
Τελικα αφου υπηρξε καθυστερηση απο μερους λογω προσωρινης ακυρωσης της αδειας και αφου ολα διευθετηθηκαν δεν μπορουσα να βρω δωματιο στο 1 εκλεισα στο 3

Δικλινο 5 βραδυα 236Ε

Να ρωτησω κατι που ειναι ισως να ναι και βλακεια

Το πρωινο ειναι υποχρεωτικο?Γιατι δεν διαβαζω και τα καλυτερα για το πρωινο του συγκεκριμενου
 

maria84

Member
Μηνύματα
90
Likes
42
Τελικα αφου υπηρξε καθυστερηση απο μερους λογω προσωρινης ακυρωσης της αδειας και αφου ολα διευθετηθηκαν δεν μπορουσα να βρω δωματιο στο 1 εκλεισα στο 3

Δικλινο 5 βραδυα 236Ε

Να ρωτησω κατι που ειναι ισως να ναι και βλακεια

Το πρωινο ειναι υποχρεωτικο?Γιατι δεν διαβαζω και τα καλυτερα για το πρωινο του συγκεκριμενου
Όχι δεν είναι.
 

Cave_man

Member
Μηνύματα
297
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Είναι πάρα πολύ μακριά από το κέντρο.Αν θες κάτι οικονομικό έχω να σου προτείνω το pension kraml που είναι σε πολύ καλή τοποθεσία,ανάμεσα σε 2 στάσεις μετρό και κοντά στο κέντρο.Η τιμή περιλαμβάνει και πολύ καλό πρωινό.
 

Iosif

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ναι ισχύει, η τοποθεσία θα σε ταλαιπωρήσει. Κάτι πιο κεντρικό θα σε βοηθήσει πολύ περισσότερο. Από προσωπικά, η περιοχή κοντά στο Stadtpark είναι ιδανική. Είναι δίπλα στο κέντρο της Βιέννης (Wien Mitte). Πολλές εκθέσεις και αξιοθέατα είναι προσβάσιμα με τα πόδια και για το παλάτι παίρνεις απλά το μετρό από το κέντρο. Επίσης, θα είσαι κοντά σε αρκετά εστιατόρια ( προτείνω Figlmuller, Purster και για κάτι πιο καλό το Plachutta) αλλά και στην αγορά και στα καφέ. Τέλος, τα περισσότερα πράγματα που πρέπει να δεις βρίσκονται σχετικά κοντά στο κέντρο της πόλης οπότε σε βολεύει καλύτερα να είσαι κάπου κεντρικά.

Ελπίζω να βοήθησα.

Ιωσήφ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.934
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom