Κούβα Visa από ΗΠΑ για Κούβα

fkor

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπερα...θα ηθελα την βοηθεια σας...o αδερφος μου βρισκεται απο τις αρχες φεβρουαριου στην κουβα για διακοπες..σε αναζητηση εισητηριων για επιστροφη στην ελλαδα ειδε πως οι τιμες δεν διεφεραν ιδιαιτερα αν επεστρεφε μεσω νεας υορκης.,,εχοντας φιλους εκει αποφασισε να κλεισει εισητηρια για νεα υορκη,να μεινει 4 ημερες και μετα επιστροφη ελλαδα..εβγαλε esta για την αμερικη αλλα επειδη ταξιδευει απο αβανα για νεα υορκη υπαρχει περιπτωση να αντιμετωπισει προβλημα εισοδου στο αεροδρομιο::
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.756
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Φυσικά. Θέλει βίζα κανονική.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Συχνότερα δεν εφαρμόζεται ο νόμος, αλλά αν εφαρμοστεί και τον απελάσουν, ή του απαγορεύσουν να ξαναμπεί για Χ χρόνια είναι σοβαρές ποινές, δε βρίσκω το λόγο να το ρισκάρει. Αν με έβαζες να ποντάρω πάντως, με βάση την εμπειρία άλλων, μάλλον δε θα τους ρωτήσουν τίποτε και θα περάσουν αέρα, αλλά εγώ δε θα το ρίσκαρα. Ας πάει μέσω Μεξικού με μια ωραία διανυκτέρευση κι ας χάσει κάποια χρήματα από το εισιτήριο.
 

Mary2111

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Καλησπέρα ομάδα!

Σκεφτόμαστε για γαμήλιο ταξίδι την επιλογή της Αμερικής ξεκινώντας από LA κι έπειτα Νέα Υόρκη ή/και Μαϊάμι με σκοπό να πάμε ακολούθως και λίγες μέρες Κούβα .

Ρωτησα ένα ταξιδιωτικό γραφείο αν μπορούμε να συνδυάσουμε ΗΠΑ με Κούβα και η απάντηση ήταν κατηγορηματικά όχι.

Έχοντας διαβάσει διαφορά topics εδώ, τελικά δεν έχω καταλάβει αν μπορούμε να πάμε από ΗΠΑ σε Κούβα ή το αντίθετο. Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει και να μπορεί να μας κατατοπίσει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα ομάδα!

Σκεφτόμαστε για γαμήλιο ταξίδι την επιλογή της Αμερικής ξεκινώντας από LA κι έπειτα Νέα Υόρκη ή/και Μαϊάμι με σκοπό να πάμε ακολούθως και λίγες μέρες Κούβα .

Ρωτησα ένα ταξιδιωτικό γραφείο αν μπορούμε να συνδυάσουμε ΗΠΑ με Κούβα και η απάντηση ήταν κατηγορηματικά όχι.

Έχοντας διαβάσει διαφορά topics εδώ, τελικά δεν έχω καταλάβει αν μπορούμε να πάμε από ΗΠΑ σε Κούβα ή το αντίθετο. Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει και να μπορεί να μας κατατοπίσει;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Αν έχετε αμερικανική βίζα πάτε χωρίς πρόβλημα. Αν έχετε esta τότε ο νόμος το απαγορεύει, άσχετα αν εφαρμόζεται ή όχι.
 

TNS89

Member
Μηνύματα
7
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Κύπρος
Καλησπέρα παιδιά, έχω κλεισμένο ταξίδι για τον Ιούνιο προς Κούβα και λέγαμε μήπως το συνδυάζαμε με Μαϊάμι. Είναι δυνατόν, ρωτάω λόγω του γνωστού θέματος με την βίζα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.482
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα παιδιά, έχω κλεισμένο ταξίδι για τον Ιούνιο προς Κούβα και λέγαμε μήπως το συνδυάζαμε με Μαϊάμι. Είναι δυνατόν, ρωτάω λόγω του γνωστού θέματος με την βίζα.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Αν εχετε βιζα (οχι ESTA) για Αμερικη, γινεται. Αν οχι, το ξεχνας πια.

Επισης με νεο κανονισμο απαγορευεται η μεταφπρα πουρων απο Κουβα προς Μαιαμι σε αντιθεση με ο,τι ισχυε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.785
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom