ΗΠΑ VISA H' ESTA???

Junon

Member
Μηνύματα
45
Likes
4
Καλό μήνα και καλή εβδομάδα σε όλους εύχομαι!
Να ρωτήσω ισχύει οτι δν είναι απαραίτητο να συμπληρώσεις προορισμό και αεροπ ετρ. στην ESTA? Ή είναι μούφα?Χρειαζεται να προσέξω κάτι άλλο?Απλά δν θέλω να κάνω καμμιά βλακειούλα :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 
Μηνύματα
266
Likes
119
Καλό μήνα και καλή εβδομάδα σε όλους εύχομαι!
Να ρωτήσω ισχύει οτι δν είναι απαραίτητο να συμπληρώσεις προορισμό και αεροπ ετρ. στην ESTA? Ή είναι μούφα?Χρειαζεται να προσέξω κάτι άλλο?Απλά δν θέλω να κάνω καμμιά βλακειούλα :rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Σωστά, η αίτηση είναι απλή κατά τα άλλα.
 

Junon

Member
Μηνύματα
45
Likes
4
Σωστά, αμα του καπνίσει του ελεγκτή σε στέλνουν πίσω. Αλλά και με τη βίζα το ίδιο μπορεί να συμβεί. Φυσικά το visa waiver/ESTA ισχύει για όλη την αμερικανική επικράτεια.
Μόλις έκανα την αίτηση ΕΣΤΑ.Έκανα εκτύπωση την αίτηση..μου εμφανίστηκε οτι εγκρίθηκε,αυτό ήταν? Ένα απλό χαρτάκι ή θα μου πούν να περάσω και απο πρεσβεία?......
 

like23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
LAS VEGAS
Junon said:
Μόλις έκανα την αίτηση ΕΣΤΑ.Έκανα εκτύπωση την αίτηση..μου εμφανίστηκε οτι εγκρίθηκε,αυτό ήταν? Ένα απλό χαρτάκι ή θα μου πούν να περάσω και απο πρεσβεία?......
Nαί τέλος δεν πας απο την πρεσβεία!!
 

Junon

Member
Μηνύματα
45
Likes
4
Kαι επίσης, πειράζει που είναι στα ελληνικά?Ή πρέπει να το βγάλω στα αγγλικά?...
 

like23

Member
Μηνύματα
66
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
LAS VEGAS
Junon said:
Kαι επίσης, πειράζει που είναι στα ελληνικά?Ή πρέπει να το βγάλω στα αγγλικά?...
Εμένα είναι στα αγγλικά!!καλο θα ήταν να την έχεις κ αγγλικά γνώμη μου δεν σημαίνει πως ειναι απαραίτητη!
 

Junon

Member
Μηνύματα
45
Likes
4
Σωστά, η αίτηση είναι απλή κατά τα άλλα.
diavatirio.com να ρωτήσω και εσένα την γνώμη σου.Χτές εκτύπωσα την αίτηση ΕΣΤΑ αλλα είναι στα ελληνικά υπάρχει θέμα?Και επίσης μπήκα στο σύστημα με τον αριθμό βεβαίωσης κ τα συναφή να κάνω update k check status και μου λεει no application found......τι έγινε τώρα???:shock:
 
Μηνύματα
266
Likes
119
diavatirio.com να ρωτήσω και εσένα την γνώμη σου.Χτές εκτύπωσα την αίτηση ΕΣΤΑ αλλα είναι στα ελληνικά υπάρχει θέμα?Και επίσης μπήκα στο σύστημα με τον αριθμό βεβαίωσης κ τα συναφή να κάνω update k check status και μου λεει no application found......τι έγινε τώρα???:shock:
Ασφαλώς κάπου έκανες κάτι λάθος. Μήπως έβαλες τον αριθμό διαβατηρίου ή το όνομα σου με το πληκτρολόγιο στα ελληνικά? Θα πρέπει να είσαι σε θέση να βρεις την αίτηση σου στο σύστημα - αλλιως θα πρέπει να την ξανακάνεις.
 

Junon

Member
Μηνύματα
45
Likes
4
Ασφαλώς κάπου έκανες κάτι λάθος. Μήπως έβαλες τον αριθμό διαβατηρίου ή το όνομα σου με το πληκτρολόγιο στα ελληνικά? Θα πρέπει να είσαι σε θέση να βρεις την αίτηση σου στο σύστημα - αλλιως θα πρέπει να την ξανακάνεις.

Λοιπόν έχω να πω το εξής..μετα απο 3-4 προσπάθειες με τα ίδια νούμερα,δν είχα κάνει κατι λάθος δλδ, μου την έβγαλε το σύστημα...τι κουλό?Μήπως τα έχει παίξει το σύστημά τους ή πρέπει να ολοκληρωθεί μια μέρα αφ'ότου γίνει η αίτηση?Και εν τέλη πρέπει αυτο το χαρτί να το κουβαλάω οπουδήποτε βρίσκομαι κατα τη διάρκεια του ταξιδιού?

Ευχαριστώ!
 

vasnikos

Member
Μηνύματα
37
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
αιγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
καλησπερα παιδια,υπαρχει χρονικο περιθωριο μεσ στο οποιο πρεπει ν εχω ESTA πριν το ταξιδι μ?η που λεει ο λογος κ 1 μερα πριν μπορω?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.503
Likes
29.160
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
καλησπερα παιδια,υπαρχει χρονικο περιθωριο μεσ στο οποιο πρεπει ν εχω ESTA πριν το ταξιδι μ?η που λεει ο λογος κ 1 μερα πριν μπορω?
Μπορείς.... Αλλά θέλει και μέχρι 1 μέρα για να βγεί.
 

profchaos

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
παιδιά τι ειναι αυτα που γράφετε; το ΕΣΤΑ βγαίνει στιγμιαία ! πληρώνεις ενα μικρό ποσο online και το εκτυπώνεις ..
Μήπως τα κάνουμε λίγο τραγικά και μαυρα οσο αναφορά την Αμερική;
Στο Αεροπλάνο σου δίνουν και συμπληρώνεις μια αιτηση αν εισαι τουρίστας και πολυ απλά αυτη δίνεις στο αεροδρόμιο οταν φτάσεις.Τουλάχιστον στο JFK αυτο μου ζήτησαν και οχι το ΕΣΤΑ .Το Εστα το ζήτησε Ο Βενιζέλος
Οταν φτάσεις Αμερική τα πράγματα ειναι χαλαρά δειχνεις το χαρτάκι που συμπληρωσες στο αεροπλάνο και αν δεν το έχεις συμπληρώσει το συμπληρώνεις στο αεροδρόμιο(τα στοιχεία σου και που θα μείνεις) και πολύ απλά περνάς ευκολα και απροβλημάτιστα.
Σιγά μην σε πλακώνουν και στο ξύλο ..Τα παραλέμε μου φαίνετε και τρομάζουμε και τον κόσμο που ενδεχωμένος θέλει να πάει εκει είτε για ταξίδι είτε μόνιμα εαν εχει τον τρόπο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.122
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom