ΗΠΑ visa

kostas.22

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Καλησπέρα,
Έκανα μια αίτηση για f1 visa πριν απο ενα μήνα και με απεριψαν επειδή δέν είχα όλα τα έγγραφα που έπρεπε μαζί μου για να τους πίσω. Με αποτέλεσμα να χάσω το εξάμηνο.
Έχω ήδη esta που την χρησιμοποίησα για 2 μήνες πριν τα χριστούγεννα.
Θέλω να πάω ξανά μια λίγο αμερική για να φτιάξω τα χαρτιά μου αλλα και να δω τη θα κάνω με το σπίτι που ήδη έχω νοίκιασει.
Πρεπει να κάνω νέα αίτηση για esta?
 
Μηνύματα
266
Likes
119
Καλησπέρα,
Έκανα μια αίτηση για f1 visa πριν απο ενα μήνα και με απεριψαν επειδή δέν είχα όλα τα έγγραφα που έπρεπε μαζί μου για να τους πίσω. Με αποτέλεσμα να χάσω το εξάμηνο.
Έχω ήδη esta που την χρησιμοποίησα για 2 μήνες πριν τα χριστούγεννα.
Θέλω να πάω ξανά μια λίγο αμερική για να φτιάξω τα χαρτιά μου αλλα και να δω τη θα κάνω με το σπίτι που ήδη έχω νοίκιασει.
Πρεπει να κάνω νέα αίτηση για esta?
Θα πρέπει να κάνεις καινούριο esta όπου θα δηλώνεις την απόρριψη της φοιτητικής βίζας.
 

kostas.22

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Το έκανα και περιμένω.
Θα μπορούσατε να μου πείτε κάποιο link που θα μπορούσα να διαβάσω την διάταξη του νόμου?
Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σας.
 
Μηνύματα
10
Likes
0
Καλησπέρα,
Έκανα μια αίτηση για f1 visa πριν απο ενα μήνα και με απεριψαν επειδή δέν είχα όλα τα έγγραφα που έπρεπε μαζί μου για να τους πίσω. Με αποτέλεσμα να χάσω το εξάμηνο.
Έχω ήδη esta που την χρησιμοποίησα για 2 μήνες πριν τα χριστούγεννα.
Θέλω να πάω ξανά μια λίγο αμερική για να φτιάξω τα χαρτιά μου αλλα και να δω τη θα κάνω με το σπίτι που ήδη έχω νοίκιασει.
Πρεπει να κάνω νέα αίτηση για esta?
αν σπουδαζεις στην Αμερικη πως πηγες με εστα?η εστα ειναι τουριστικη,εσυ επρεπε να βγαλεις κατευθειαν F1.εγω θα σε συμβουλευα να μην ξαναπροσπαθησεις με εστα και να ξανακανεις αιτηση για βιζα
 
Μηνύματα
266
Likes
119
αν σπουδαζεις στην Αμερικη πως πηγες με εστα?η εστα ειναι τουριστικη,εσυ επρεπε να βγαλεις κατευθειαν F1.εγω θα σε συμβουλευα να μην ξαναπροσπαθησεις με εστα και να ξανακανεις αιτηση για βιζα
Όπως έγραψε, το ESTA το ήθελε για να τακτοποιήσει κάποια διαδικαστικά θέματα με το σπίτι του και όχι για να σπουδάσει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.976
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom