Volotea Volotea

Stelios

Member
Μηνύματα
85
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μελβούρνη...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες :)
Έχω χρησιμοποιήσει το - 10 ευρώ (και έχω ακόμα ένα να περιμένει - δεν ξέρω και αν λήγουν κιόλας ;)). Πρέπει οι φίλοι να κάνουν εγγραφή και να κλείσουν πτήση, όπως λέει ο @jimp. Είμαι σχεδόν σίγουρη όμως ότι δεν χρειάζεται να ταξιδεύσουν κιόλας, για να σου έρθει το credit.
Αν έχετε credit στη διάθεση σας, πρέπει να συνδεθείτε στον λογαριασμό σας και να κάνετε στη συνέχεια κράτηση. Όταν φτάσετε στη σελίδα της πληρωμής θα σας βγάλει επιλογή για να χρησιμοποιείτε το credit.
Κατ'αρχήν ευχαριστώ για την απάντηση.
Προσπάθησε να το χρησιμοποιήσει η φίλη που προσκλήθηκε (που της έδειχνε ότι έχει credit 10 € έπειτα από την πρόσκλησή μου), αλλά στην πληρωμή δεν είχε καμία τέτοια επιλογή..Ίσως λόγω της προσφοράς..
 

Stelios

Member
Μηνύματα
85
Likes
41
Επόμενο Ταξίδι
Μελβούρνη...
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες :)
Μπορεί.
Ήταν συνδεδεμένη στον λογαριασμό της;
Ναι, κανονικά, μαζί το κάναμε, έβλεπα ότι είχε credit, αλλά δεν είχε πουθενά επιλογή για πληρωμή με credit, είχε μόνο με κάρτα, paypal ή κωδικό voucher.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.636
Likes
12.459
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Ναι, κανονικά, μαζί το κάναμε, έβλεπα ότι είχε credit, αλλά δεν είχε πουθενά επιλογή για πληρωμή με credit, είχε μόνο με κάρτα, paypal ή κωδικό voucher.
Βλακεία... Θα ήταν ωραίο να πληρώνατε 0 ευρώ. Αν και θα σας τρώγανε κάτι ψιλά :bleh:
 

AndreasLooper

Member
Μηνύματα
26
Likes
15
Εν τω μεταξύ, έχει πετάξει κανείς με τούτη την εταιρεία, είναι αξιόπιστη?
Το credit δεν είδα πώς μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε, το έκανε κανείς?
Εχω πεταξει Στελιο για Βενετια πριν απο 9 μηνες περιπου. Ειχαμε καθυστερηση στο πηγαινει λογω τεχνικου προβληματος. Μάς πηραν με το πουλμανακι στο Βενιζελος, φτασαμε μπροστα στο αεροπλανο (προφανως και δεν ηταν σε φισουνα) και μας ειχαν εκει ενα τεταρτο, με κλειστες πορτες! Εν τελει μάς επιστρεψαν στο αεροδρομιο, μάς εδωσαν ενα voucher 10€/ατομο για να το χρησιμοποιησουμε στα μαγαζια του αεροδρομιου (για φαγητο) και ζητησαν συγνωμη. Μολις επιβιβαστηκαμε τελικα, σαν πτηση ηταν μια χαρα! Δεν προσφερουν κατι μεσα στο αεροπλανο, οπως σχεδον καθε λοκο.
Γενικα μου αφησε καλη εντυπωση!!
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.058
Likes
1.607
Κατ'αρχήν ευχαριστώ για την απάντηση.
Προσπάθησε να το χρησιμοποιήσει η φίλη που προσκλήθηκε (που της έδειχνε ότι έχει credit 10 € έπειτα από την πρόσκλησή μου), αλλά στην πληρωμή δεν είχε καμία τέτοια επιλογή..Ίσως λόγω της προσφοράς..
Each one of your new friends who joins Volotea will receive a €10 credit from you. When they book their first flight, you'll receive €10 for each one of your friends, it's that easy!
You and your friends can use your credit to buy any Volotea flight as long as it is not a promotional fare.
 

Kati

Member
Μηνύματα
154
Likes
203
ειναι οκ εταιρεια. low cost αλλα οκ.ταξιδεψα τον αυγουστο για σικελια.απλα οι τελευταιοι επιβατες ενδεχεται να παραδωσουν τις χειραποσκευες τους για φορτωση λογω ελλειψης χωρου καμπινας
Απορία: Έτσι νομίζω ότι αποκλείεται να σου χαθεί βαλίτσα, κάνω λάθος; Θέλω να πω ότι όταν την παραδίδεις στο γκισέ κατά το τσεκ-ιν υπάρχει ο στάνταρ κίνδυνος, αλλά στην περίπτωση που σου πάρουν τη χειραποσκευή γιατί δε χωράει στην καμπίνα δεν αποκλείεται να χαθεί αφού φορτώνεται τελευταία πια;
 

AndreasLooper

Member
Μηνύματα
26
Likes
15
Απορία: Έτσι νομίζω ότι αποκλείεται να σου χαθεί βαλίτσα, κάνω λάθος; Θέλω να πω ότι όταν την παραδίδεις στο γκισέ κατά το τσεκ-ιν υπάρχει ο στάνταρ κίνδυνος, αλλά στην περίπτωση που σου πάρουν τη χειραποσκευή γιατί δε χωράει στην καμπίνα δεν αποκλείεται να χαθεί αφού φορτώνεται τελευταία πια;
Εχω την εντυπωση οτι τις περισσοτερες φορες, σου βαζουν ενα χαρτακι της εταιρειας στη βαλιτσα και απλα την αφηνεις εξω απο το αεροπλανο,πριν ανεβεις!
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.740
Likes
15.130
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Εχω την εντυπωση οτι τις περισσοτερες φορες, σου βαζουν ενα χαρτακι της εταιρειας στη βαλιτσα και απλα την αφηνεις εξω απο το αεροπλανο,πριν ανεβεις!
ετσι ακριβώς.
 

Kati

Member
Μηνύματα
154
Likes
203
Εχω την εντυπωση οτι τις περισσοτερες φορες, σου βαζουν ενα χαρτακι της εταιρειας στη βαλιτσα και απλα την αφηνεις εξω απο το αεροπλανο,πριν ανεβεις!
Άρα δε χάνεται γιατί δε μεταφέρεται μαζί με όλες τις άλλες που φορτώνουν κατά το τσεκ-ιν. Μπαίνει τελευταία (με όσες λίγες δε χωράνε όπως αυτή στις χειραποσκευές) και δε γίνεται να παραπέσει.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.883
Likes
26.809
Άρα δε χάνεται γιατί δε μεταφέρεται μαζί με όλες τις άλλες που φορτώνουν κατά το τσεκ-ιν. Μπαίνει τελευταία (με όσες λίγες δε χωράνε όπως αυτή στις χειραποσκευές) και δε γίνεται να παραπέσει.
Πάντα υπάρχει η πιθανότητα να χαθεί από το αεροπλάνο μέχρι την παραλαβή. ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.205
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom