Volotea Volotea

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.428
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Για να δω αν προλαβαινω το δωρακι, περσι ειδα πως ειχα ανοιξει το τελευταιο 10ημερο του Σεπτεμβρη. Ειχε 1ευρα εισιτηρια :D.
Μακάρι! Και 20ευρω σε τιμή να έχει για κάπου δεν με χαλάει στην παρούσα φάση. Απλά με προβληματίζουν όλα αυτά που γίνονται με τις τις τιμές καυσίμων -και το πώς θα επηρεαστούν κ οι τιμές των αεροπορικών εταιρειών, ακόμα και η βιωσιμοτητα τους. Τα πρόσφατα γεγονότα στην Blue Air κ οι αποφάσεις της Ryanair σε ένα 'μακρο' πλαίσιο δεν δείχνουν κ πολύ θετικές😐
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.050
Μακάρι! Και 20ευρω σε τιμή να έχει για κάπου δεν με χαλάει στην παρούσα φάση. Απλά με προβληματίζουν όλα αυτά που γίνονται με τις τις τιμές καυσίμων -και το πώς θα επηρεαστούν κ οι τιμές των αεροπορικών εταιρειών, ακόμα και η βιωσιμοτητα τους. Τα πρόσφατα γεγονότα στην Blue Air κ οι αποφάσεις της Ryanair σε ένα 'μακρο' πλαίσιο δεν δείχνουν κ πολύ θετικές😐
Δεν εχεις ζησει την εποχη προ low cost που η μεση τιμη για Ευρωπη ηταν 300.
Χαλαρα, το να εχεις δυο νεφρα ειναι υπερεκτιμημενο.
 

afrodite39

Member
Μηνύματα
103
Likes
96
Για να δω αν προλαβαινω το δωρακι, περσι ειδα πως ειχε ανοιξει το τελευταιο 10ημερο του Σεπτεμβρη. Ειχε 1ευρα εισιτηρια :D.
Το θέμα είναι να γίνουν οι πτήσεις!!!!
Αμα είναι να πουλάει μονοευρα και να τα ακυρώνει μετα,τι να το κανεις…..
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.428
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Δεν εχεις ζησει την εποχη προ low cost που η μεση τιμη για Ευρωπη ηταν 300.
Χαλαρα, το να εχεις δυο νεφρα ειναι υπερεκτιμημενο.
Τι λες καλέ που δεν την έζησα!!! 47χρονος sugar daddy (εεεε...πουρό!) είμαι 😆😆😆. Θυμάμαι οντας φοιτητής στην Αγγλία στα 90s, όταν ο Χατζηιωάννου ξεκίνησε με εντελώς άλλη φιλοσοφία την easyjet και πια δεν πληρώναμε 300αρια στην τότε ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ, στη British κ στην Virgin Atlantic, το τι χαρά κάναμε δεν λέγεται. Είχε μάλιστα πρωτομπει κ το ίντερνετ στη ζωή μας, και όλα μας φαίνονταν πιο μαγικά, πιο απλά κ πιο φθηνά
Βέβαια να τα λέμε κι όλα. Μπορεί τότε να πλήρωνες 200 κ 300 το allez- retour για Λονδίνο, αλλά το in-flight service σε ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ κ Virgin (ειδικά στη δεύτερη) ηταν άλλο πράγμα. Καμία σχέση φυσικά με το τώρα...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.050
Τι λες καλέ που δεν την έζησα!!! 47χρονος sugar daddy (εεεε...πουρό!) είμαι 😆😆😆. Θυμάμαι οντας φοιτητής στην Αγγλία στα 90s, όταν ο Χατζηιωάννου ξεκίνησε με εντελώς άλλη φιλοσοφία την easyjet και πια δεν πληρώναμε 300αρια στην τότε ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ, στη British κ στην Virgin Atlantic, το τι χαρά κάναμε δεν λέγεται. Είχε μάλιστα πρωτομπει κ το ίντερνετ στη ζωή μας, και όλα μας φαίνονταν πιο μαγικά, πιο απλά κ πιο φθηνά
Βέβαια να τα λέμε κι όλα. Μπορεί τότε να πλήρωνες 200 κ 300 το allez- retour για Λονδίνο, αλλά το in-flight service σε ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ κ Virgin (ειδικά στη δεύτερη) ηταν άλλο πράγμα. Καμία σχέση φυσικά με το τώρα...
Πες μου οτι πατουσες κι εσυ το κουμπακι της ασφαλισης πτησης στην easy αφου ολα φαινονταν τοσο φθηνα, οποτε γιατι οχι, και μεγαλη βαλιτσα, γιατι οχι ενω ποτε μα ποτε δεν συνεβη καθυστερηση η ακυρωση πτησης :D.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.428
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Πες μου οτι πατουσες κι εσυ το κουμπακι της ασφαλισης πτησης στην easy αφου ολα φαινονταν τοσο φθηνα, οποτε γιατι οχι, και μεγαλη βαλιτσα, γιατι οχι ενω ποτε μα ποτε δεν συνεβη καθυστερηση η ακυρωση πτησης :D.
Φυσικά!!! Εκτός από την easy, το είχα κάνει και σε μια αλήστου μνήμης εταιρεία που λεγόταν Monarch (κάπως έτσι νομίζω) όταν σε κάποιο Bank holiday της Βρετανίας θέλησα να πάω στη Βιέννη σε ένα φίλο μου εν ετει 1999 😊. Μας φαινόταν τόσο ουαου...
 
Last edited:

Pilgrim

Member
Μηνύματα
84
Likes
125
Τι μου θύμισες ; Air Monarch low cost των 90's. Επέστρεφα Πάσχα από Λονδίνο και λόγω ενός μεθυσμένου Εγγλέζου μας κατέβασε δίχως καμία ενημέρωση στην Βενετία! Μετά κατέβασαν όλες τις αποσκευές για να βρουν του μεθυσμένου και βρήκαν και άλλες δύο ασυνόδευτες από άλλη πτήση και μέχρι να έρθει η αντιτρομοκρατική και να κάνει έλεγχο για εκρηκτικά μας είχαν για τουλάχιστον 6-7 ώρες περιορισμένους σε ένα μικρό χώρο του αεροδρομίου με ένα μπουκαλάκι νερό μόνο. Απίστευτη ταλαιπωρία πασχαλιατικα , λόγω καθυστέρησης έχασα και το τραίνο από Αθήνα για την πόλη μου. Περιπέτεια....
 

Kostasicebar

Member
Μηνύματα
39
Likes
63
Καλησπέρα στην ομάδα,μια ερώτηση για να είμαι 100% σίγουρος.Έκλεισα πτήση με Volotea κι έχω γίνει με μέλος ,αυτό το Mega Volotea .Στα οφέλη μου είναι και μια παραδοτέα βαλίτσα 10 κιλών …λογικά δε παίζουν ρόλο οι διαστάσεις έτσι; Και απλά την παραδίδω στο τσεκ ιν και δε τη παίρνω μαζί μου στο αεροπλάνο… οποίος γνωρίζει ακριβώς μου απαντάει .Ευχαριστώ πολύ !
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
5.447
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Καλησπέρα στην ομάδα,μια ερώτηση για να είμαι 100% σίγουρος.Έκλεισα πτήση με Volotea κι έχω γίνει με μέλος ,αυτό το Mega Volotea .Στα οφέλη μου είναι και μια παραδοτέα βαλίτσα 10 κιλών …λογικά δε παίζουν ρόλο οι διαστάσεις έτσι; Και απλά την παραδίδω στο τσεκ ιν και δε τη παίρνω μαζί μου στο αεροπλάνο… οποίος γνωρίζει ακριβώς μου απαντάει .Ευχαριστώ πολύ !
Σωστος
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.831
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom