Wizz Air WizzAir -- Πληροφορίες - Ερωτήσεις

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
σήμερα έψαχνα για εισιτήριο Αθήνα _ Λονδίνο Gatwick για τον Ιανουάριο και την 8κίλη χειραποσκευή με την προτεραιότητα το είχε στα 29,90€ :eek::eek: . ΑΝ θυμάμαι καλά πριν λίγες ημέρες που το είχα ξανά δεί κόστισε λιγότερο........έχει κλείσει κανείς τώρα κοντά να μου πέι αν θυμάμαι σωστά?
10 κιλά είναι η χειραποσκευη με την προτεραιότητα στη Wizz.
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
375
αν δεν το κλείσεις με αυτή την τιμή θεωρείσαι αχάριστος.
Τα 29,90€ αφορούν μόνο την υπηρεσία wizz priority δεν συμπεριλαμβάνουν την τιμή του εισιτηρίου. Έκανα την ανάρτηση γιατί μου φάνηκε ότι έχει αυξηθεί η τιμή της υπηρεσίας wizz priority. Δεν αναφερόμουν σε συνολική τιμή εισιτηρίου με χειραποσκευή και priority boarding. Αν είχα βρει συνολική τιμή εισιτηρίου στα 29,99€ θα το είχε κλείσει έχθες …..αλλά δυστυχώς τέτοιες τιμές θα κάνουμε καιρό να δούμε …
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Τα 29,90€ αφορούν μόνο την υπηρεσία wizz priority δεν συμπεριλαμβάνουν την τιμή του εισιτηρίου. Έκανα την ανάρτηση γιατί μου φάνηκε ότι έχει αυξηθεί η τιμή της υπηρεσίας wizz priority. Δεν αναφερόμουν σε συνολική τιμή εισιτηρίου με χειραποσκευή και priority boarding. Αν είχα βρει συνολική τιμή εισιτηρίου στα 29,99€ θα το είχε κλείσει έχθες …..αλλά δυστυχώς τέτοιες τιμές θα κάνουμε καιρό να δούμε …
Ναι ανεβηκε η τιμη αλλα μου φαινετε για πτησεις απο Μαρτη κ μετα...πχ που κοιταζα για Φλεβαρη ειχε πιο λιγο...ωστοσο αν εχεις discount club μηπως συμφερει τελικα να παρεις βαλιτσα αντι για το priority(πανω κατω πρεπει να βγαινει η ιδια τιμη)
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
375
Καλησπέρα, έχω κάποιο υπόλοιπο απο ακυρωμένα εισιτήρια που τα είχα κλείσει με wizz flex στο "ψηφιακο" πορτοφόλι της wizz και πρέπει μέχρι 16/1 νσ κ΄σνω χρήση των χρημάτων. Επειδή προς το παρόν δεν βλέπω κάτι αξιόλογο, μπορώ να αιτηθώ να επιστραφούν τα χρήματα στη κάρτα? Ξέρει κανείς τη διαδικασία?
 
D

Delmem38110

Guest
Καλησπέρα, έχω κάποιο υπόλοιπο απο ακυρωμένα εισιτήρια που τα είχα κλείσει με wizz flex στο "ψηφιακο" πορτοφόλι της wizz και πρέπει μέχρι 16/1 νσ κ΄σνω χρήση των χρημάτων. Επειδή προς το παρόν δεν βλέπω κάτι αξιόλογο, μπορώ να αιτηθώ να επιστραφούν τα χρήματα στη κάρτα? Ξέρει κανείς τη διαδικασία?
https://wizzair.com/en-gb/wizz-credit-conversion-request
 

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
141
Likes
99
Ονειρεμένο Ταξίδι
γαλλικη πολυνησια
Θελω να ακυρωσω 2 εισιτηρια Αθηνα-Λονδινο που εχω κλεισει για Μαρτιο και επιθυμω επιστροφη χρηματων στην καρτα με την οποια τα αγορασα και οχι επιστροφη χρηματων σε λογαριασμο wizz .Αν καταλαβα καλα με αυτο που λεει στο site τους αυτο γινεται μονο μεσω τηλεφωνικου κεντρου και οχι ηλεκτρονικα?

"Αν ζητηθεί επιστροφή χρημάτων σε έναν λογαριασμό WIZZ, όλες οι πτήσεις για όλους τους επιβάτες που περιλαμβάνονται στην κράτηση θα ακυρωθούν και δεν θα θεωρούνται έγκυρες. Μετά την online ολοκλήρωση της εθελοντικής ακύρωσης και της υποβολής αίτησης για πίστωση στον λογαριασμό WIZZ, η διαδικασία δεν είναι αναστρέψιμη και δεν είναι δυνατή η περαιτέρω τροποποίηση. Η πίστωση WIZZ δεν μπορεί αργότερα να μετατραπεί στην αρχική μέθοδο πληρωμής.

Σε περίπτωση που θέλετε να λάβετε το ποσό επιστροφής στη χρεωστική/πιστωτική κάρτα σας, μέσω τραπεζικού εμβάσματος ή με οποιαδήποτε άλλη μέθοδο πραγματοποιήθηκε η αρχική κράτηση, θα πρέπει να επικοινωνήσετε με το τηλεφωνικό κέντρο της Wizz Air (προς το παρόν δεν υπάρχει επιλογή online). Σε αυτήν την περίπτωση το τέλος συναλλαγής μέσω τηλεφωνικού κέντρουδεν θα χρεωθεί."
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Θελω να ακυρωσω 2 εισιτηρια Αθηνα-Λονδινο που εχω κλεισει για Μαρτιο και επιθυμω επιστροφη χρηματων στην καρτα με την οποια τα αγορασα και οχι επιστροφη χρηματων σε λογαριασμο wizz .Αν καταλαβα καλα με αυτο που λεει στο site τους αυτο γινεται μονο μεσω τηλεφωνικου κεντρου και οχι ηλεκτρονικα?δλδ θα μας στοιχισει ο κουκος αηδονι?εχετε καποια συμβουλη?

"Αν ζητηθεί επιστροφή χρημάτων σε έναν λογαριασμό WIZZ, όλες οι πτήσεις για όλους τους επιβάτες που περιλαμβάνονται στην κράτηση θα ακυρωθούν και δεν θα θεωρούνται έγκυρες. Μετά την online ολοκλήρωση της εθελοντικής ακύρωσης και της υποβολής αίτησης για πίστωση στον λογαριασμό WIZZ, η διαδικασία δεν είναι αναστρέψιμη και δεν είναι δυνατή η περαιτέρω τροποποίηση. Η πίστωση WIZZ δεν μπορεί αργότερα να μετατραπεί στην αρχική μέθοδο πληρωμής.

Σε περίπτωση που θέλετε να λάβετε το ποσό επιστροφής στη χρεωστική/πιστωτική κάρτα σας, μέσω τραπεζικού εμβάσματος ή με οποιαδήποτε άλλη μέθοδο πραγματοποιήθηκε η αρχική κράτηση, θα πρέπει να επικοινωνήσετε με το τηλεφωνικό κέντρο της Wizz Air (προς το παρόν δεν υπάρχει επιλογή online). Σε αυτήν την περίπτωση το τέλος συναλλαγής μέσω τηλεφωνικού κέντρουδεν θα χρεωθεί."
Η συμβουλή μου είναι να περιμένεις. Η wizz κάνει πολύ συχνά αλλαγές/τροποποιήσεις στις πτήσεις της και μπορεί έτσι να βρεις πάτημα για ακύρωση. Έχεις χρόνο μέχρι τον Μάρτιο.
 

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
141
Likes
99
Ονειρεμένο Ταξίδι
γαλλικη πολυνησια
Αυτο εχω σκοπο να κανω και να την ακυρωσω αν ειναι 14 μερες πριν την αναχωρηση για να εχω το μικρότερο δυνατό τέλος ακύρωσης .
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Θελω να ακυρωσω 2 εισιτηρια Αθηνα-Λονδινο που εχω κλεισει για Μαρτιο και επιθυμω επιστροφη χρηματων στην καρτα με την οποια τα αγορασα και οχι επιστροφη χρηματων σε λογαριασμο wizz .Αν καταλαβα καλα με αυτο που λεει στο site τους αυτο γινεται μονο μεσω τηλεφωνικου κεντρου και οχι ηλεκτρονικα?
Αυτό που λέει στο site αφορά ακυρώσεις με δική της υπαιτιότητα. Εσύ αναφέρεσαι σε ακύρωση εκ μέρους σου, οπότε ισχύουν οι όροι του ναύλου. Στα φθηνά εισιτήρια δεν επιστρέφεται κάποιο ποσό, αλλά δες τους όρους του ναύλου που έχεις κλείσει.
 

LOULOUTGAL

Member
Μηνύματα
141
Likes
99
Ονειρεμένο Ταξίδι
γαλλικη πολυνησια
Ισχύουσες πληρωμές σε περίπτωση ακύρωσης της κράτησης
1. Το τέλος ακύρωσης εξαρτάται από τις ημέρες που απομένουν μέχρι την αναχώρηση και χρεώνεται ανά επιβάτη ανά πτήση, όπως ορίζεται παρακάτω.

  • Απομένουν περισσότερες από 14 ημέρες, τέλος ακύρωσης: ‎65,00 € ανά επιβάτη ανά πτήση
  • Απομένουν 14 ημέρες, τέλος προστασίας θέσης: ‎85,00 € ανά επιβάτη ανά πτήση
  • Αν η ακύρωση πραγματοποιηθεί σε διάστημα μεγαλύτερο των 14 ημερών πριν από την αναχώρηση, οι επιβάτες δικαιούνται επιστροφή χρημάτων του συνολικού ναύλου μετά την αφαίρεση του τέλους ακύρωσης και της ανάκτησης προνομίων του WIZZ Discount Club.
  • Αν η ακύρωση πραγματοποιηθεί σε διάστημα εντός 14 ημερών από την αναχώρηση, οι επιβάτες δικαιούνται επιστροφή χρημάτων του συνολικού ναύλου μετά την αφαίρεση του τέλους προστασίας θέσης, της ανάκτησης προνομίων του WIZZ Discount Club και άλλων υπηρεσιών
Το παραπάνω ειναι απο το πεδιο της εθελοντικης ακυρωσης.Τελοςπαντων ευχομαι να το αλλαξουν οι ιδιοι για να μην χασω τα χρηματα .
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
845
Likes
761
Καλησπερα! Θεωρειτε οτι ειναι αρκετα νωρις για να κλεισει καποιος απο τωρα με wizz για 11-12 μηνες μετα? Υπαρχουν πιθανοτητες αλλαγης/ακυρωσης απο την ιδια την wizz?
 
Last edited:

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Καλησπερα! Θεωρειτε οτι ειναι αρκετα νωρις για να κλεισει καποιος απο τωρα με wizz για 11-12 μηνες μετα? Υπαρχουν πιθανοτητες αλλαγης/ακυρωσης απο την ιδια την wizz?
Θα έδινα πιθανότητα που πλησιάζει το 50% για αλλαγή (έστω και μή ουσιώδη) ή ακόμη και ακύρωση, ειδικά για μη δημοφιλή δρομολόγια. Εννοείται πως, εφόσον κλείσεις από τώρα διαμονή κλπ., να είναι με δωρεάν ακύρωση
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.669
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom