Wizz Air Wizz air news

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Χαχα.. Πέρα απο την πλάκα, εγω το αξιοποίησα (έχοντας υπόλοιπο στη wizz)και μου έμειναν κι άλλα λεφτά. Η διαφορά με την τότε προσφορά είναι ότι πλέον έχει βγει το πρόγραμμα του χειμώνα. Γιατί όσο να πεις, ΗΑΕ το καλοκαίρι δεν είναι κι ο,τι καλύτερο.
Για την ιστορία, έβρισκες και για Γενάρη αυτές τις τιμές. Aλλά είχε παράλληλα και καραντίνα εκεί, οπότε μου το χάλασε το 3μερο...
 

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
Για την ιστορία, έβρισκες και για Γενάρη αυτές τις τιμές. Aλλά είχε παράλληλα και καραντίνα εκεί, οπότε μου το χάλασε το 3μερο...
Σωστά. Επίσης εγω όταν λέω χειμώνα, εννοώ τα Χριστούγεννα που έχω άδεια. Οπότε εννοούσα τα επόμενα. Αυτά που μας πέρασαν, φρόντισε η ίδια η wizz να ακυρώσει την πτήση μας για Αμπού Ντάμπι. Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί. Αφού μετά από λίγες μέρες το δρομολόγιο γινόταν κανονικά.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Καλησπέρα. Είμαι καινούργια στο forum. Ελπίζω να το γράφω στο σωστό σημείο. Αν όχι, πείτε μου να το αλλαξω.

Μόνο για σήμερα, 20 Μαρτίου, η wizzair προσφέρει δρομολόγια από ή προς Αμπου Ντάμπι (μεταξύ των οποίων και η Αθήνα) με εισιτήριο 99 aed, δηλαδή περίπου 22 ευρω, μονής διαδρομής.
καλημέρα! να σε ρωτήσω , απο Αμπου Νταμπι προς Ντουμπαι , εχει λεωφορεια να φανταστω?? γνωριζεις?
 

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
καλημέρα! να σε ρωτήσω , απο Αμπου Νταμπι προς Ντουμπαι , εχει λεωφορεια να φανταστω?? γνωριζεις?
Με μια πολύ γρήγορη αναζήτηση στο ίντερνετ, μου έβγαλε ότι υπάρχουν. Και από το κέντρο, αλλά και από το αεροδρόμιο του Άμπου Ντάμπι.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Με μια πολύ γρήγορη αναζήτηση στο ίντερνετ, μου έβγαλε ότι υπάρχουν. Και από το κέντρο, αλλά και από το αεροδρόμιο του Άμπου Ντάμπι.
Εγινε ευχαριστω! αν και νομιζω θελει υποχρεωτικη καραντινα απο Ελλαδα οποτε...
 

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
Εγινε ευχαριστω! αν και νομιζω θελει υποχρεωτικη καραντινα απο Ελλαδα οποτε...
Όταν γυρνάς στην Ελλάδα, έχεις καραντίνα.
Όταν πας Άμπου Ντάμπι, έχεις καραντίνα.
Αν προσγειωθείς Αμπου Ντάμπι και πας κατευθείαν από το αεροδρόμιο στο Ντουμπάι, ΔΕΝ έχεις καραντίνα.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Όταν γυρνάς στην Ελλάδα, έχεις καραντίνα.
Όταν πας Άμπου Ντάμπι, έχεις καραντίνα.
Αν προσγειωθείς Αμπου Ντάμπι και πας κατευθείαν από το αεροδρόμιο στο Ντουμπάι, ΔΕΝ έχεις καραντίνα.
αα ενδιαφερον , το τρίτο σκέλος δεν το ήξερα!! ευχαριστώ!
 

Lino22gr

Member
Μηνύματα
39
Likes
27
Όταν γυρνάς στην Ελλάδα, έχεις καραντίνα.
Όταν πας Άμπου Ντάμπι, έχεις καραντίνα.
Αν προσγειωθείς Αμπου Ντάμπι και πας κατευθείαν από το αεροδρόμιο στο Ντουμπάι, ΔΕΝ έχεις καραντίνα.

Μπορείς να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το 3ο σκέλος; Έχω ακούσει ότι μόλις φτάσεις εκεί σε βάζουν εκείνοι υποχρεωτικά σε ταξί για το Ντουμπάι. Αν οι πτήσεις της wizz φτάνουν σχεδόν τα μεσάνυχτα το να πάρεις ταξί νύχτα δεν ξέρω και εγώ τι θα πληρώσουμε.. Από την άλλην αν είναι ο μόνος τρόπος..
 

vlassis

Member
Μηνύματα
115
Likes
33
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
Μπορείς να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το 3ο σκέλος; Έχω ακούσει ότι μόλις φτάσεις εκεί σε βάζουν εκείνοι υποχρεωτικά σε ταξί για το Ντουμπάι. Αν οι πτήσεις της wizz φτάνουν σχεδόν τα μεσάνυχτα το να πάρεις ταξί νύχτα δεν ξέρω και εγώ τι θα πληρώσουμε.. Από την άλλην αν είναι ο μόνος τρόπος..
Τα ταξί προς Ντουμπάι κοστίζουν γύρω στα 60ε και παίρνουν μέχρι τρία άτομα ( 3χ20ε)
 

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
Μπορείς να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το 3ο σκέλος; Έχω ακούσει ότι μόλις φτάσεις εκεί σε βάζουν εκείνοι υποχρεωτικά σε ταξί για το Ντουμπάι. Αν οι πτήσεις της wizz φτάνουν σχεδόν τα μεσάνυχτα το να πάρεις ταξί νύχτα δεν ξέρω και εγώ τι θα πληρώσουμε.. Από την άλλην αν είναι ο μόνος τρόπος..
Δυστυχώς δεν γνωρίζω περισσότερα. Ανέφερα μόνο όσα είχα διαβάσει σε ένα παλαιότερο email της wizz που διαφήμιζε τον προορισμό. Δεν το έψαξα παραπάνω, γιατί δεν με ενδιέφερε εκείνη τη στιγμή.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.366
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom