Wizz Air WizzAir -- Πληροφορίες - Ερωτήσεις

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Δεν είναι πολύ χαμηλά, όχι ότι είναι ακριβά... Ένα κατοσταρικο είναι... από την άλλη αν η εταιρεία κόψει τα δρομολόγια προφανώς επιστρέφει το ποσόν, λεω, αναρωτωμαι ο ψιλανιδεος...
Πολλα χρονια θα ζησει η Wizz. Σημερα ειδα οτι εκοψε τη διαδρομη Θεσσαλονικη Ιασιο απο 17 Νοεμβρη και μετα. Ειχα κλεισει για Δεκεμβρη. Το επαναφερει τον Απριλη.
Η προβλεψη μου οτι κλεινω με δρομολογιο επισφαλες και απλα ανανεωνω το credit μου που κινδυνευε να ληξει (και με πιθανη προσαυξηση) βγηκε αληθινη.
Κριμα γιατι ειχα αρχισει να ψηνομαι οτι θα γινει το ταξιδι..
 

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.226
Πολλα χρονια θα ζησει η Wizz. Σημερα ειδα οτι εκοψε τη διαδρομη Θεσσαλονικη Ιασιο απο 17 Νοεμβρη και μετα. Ειχα κλεισει για Δεκεμβρη. Το επαναφερει τον Απριλη.
Η προβλεψη μου οτι κλεινω με δρομολογιο επισφαλες και απλα ανανεωνω το credit μου που κινδυνευε να ληξει (και με πιθανη προσαυξηση) βγηκε αληθινη.
Τι κόψανε/κλείσανε; Κλείσανε οι αλήτες της wizair και του παπανδρεου τις γραμμες του ΟΤΕ/Ιασίου;

Κλείνουν και τον τάφο τους!

Περισσότερα, στο ανυπερβλητον βίντεο (διαρκείας 40 περίπου λεπτών) του πρόεδρα.

Πέρα από αυνανείες, είναι τοσο γειωτικό να τρως τετοια φολα! Κάτι τετοια φοβούμαι κιε γω (sic) πως ενδέχεται συμβούσιν, διοτι συν τοις αλλοις, το Κισινάου δεν πρεπει να είναι και τοσο τραβηκτικος προορισμος.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.713
Likes
11.263
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Κάτι τετοια φοβούμαι κιε γω (sic) πως ενδέχεται συμβούσιν, διοτι συν τοις αλλοις, το Κισινάου δεν πρεπει να είναι και τοσο τραβηκτικος προορισμος.
Ισχύει, αλλά όταν έκανα εγώ το δρομολόγιο κατάλαβα ότι εξυπηρετεί πολύ κόσμο, κυρίως Μολδαβούς και Ουκρανούς (οι Έλληνες σίγουρα ήταν ελάχιστοι). Πηγαίνοντας από Οδησσό στο αεροδρόμιο του Κισινάου διαπίστωσα ότι οι περισσότεροι επιβάτες της μαρσρούτκας ήταν Ουκρανοί που θα έπαιρναν την ίδια πτήση με μένα. Θέλω να πω, μπορεί η Μολδαβία να μην είναι τραβηχτική για τους Έλληνες, είναι όμως η Ελλάδα για τους Μολδαβούς και τους γείτονές τους.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Πέρα από αυνανείες, είναι τοσο γειωτικό να τρως τετοια φολα! Κάτι τετοια φοβούμαι κιε γω (sic) πως ενδέχεται συμβούσιν, διοτι συν τοις αλλοις, το Κισινάου δεν πρεπει να είναι και τοσο τραβηκτικος προορισμος.
Ενταξει, αυτο το προγραμμα πτησεων φωναζε απο μακρια οτι ειναι φολα: Στα καλα καθουμενα 6 πτησεις πανω στην περιοδο Χριστουγεννων- Πρωτοχρονιας... Το εκανα θεωρωντας οτι θα κοπουν, αλλα καπου ειχα αρχισει να ψηνομαι οτι μπορει και να πεταξω.
Παντως μ αυτους ολα να τα περιμενεις. Το καλοκαιρι στα καλα καθουμενα εκοψαν ενα δρομολογιο τη βδομαδα για Βιλνιους και μετεφεραν τους επιβατες αλλη μερα.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.226
Ισχύει, αλλά όταν έκανα εγώ το δρομολόγιο κατάλαβα ότι εξυπηρετεί πολύ κόσμο, κυρίως Μολδαβούς και Ουκρανούς (οι Έλληνες σίγουρα ήταν ελάχιστοι). Πηγαίνοντας από Οδησσό στο αεροδρόμιο του Κισινάου διαπίστωσα ότι οι περισσότεροι επιβάτες της μαρσρούτκας ήταν Ουκρανοί που θα έπαιρναν την ίδια πτήση με μένα. Θέλω να πω, μπορεί η Μολδαβία να μην είναι τραβηχτική για τους Έλληνες, είναι όμως η Ελλάδα για τους Μολδαβούς και τους γείτονές τους.
Μακάρι Μ.Α.Τ.Σ μου, να μην κοπεί! Αλλωστε Noέμβριο Δεκέμβριο (2018) Ιανουάριο Φεβρουάριο Μάρτιο (2019)είναι κομμένα, επανέρχονται από Απρίλιο. Οπόταν ό Μάϊος μάλλον θα είναι μάχιμος. Οψομεθα συν Θεω.

Το εκανα θεωρωντας οτι θα κοπουν, αλλα καπου ειχα αρχισει να ψηνομαι οτι μπορει και να πεταξω.
Σκεπτομαι να ζητησω από τον πρόεδρα κυριο Λεβέντη να θεσει το θεμα στο ευρωπαϊκο κοινοβούλιο.

βάσει του αιρχιντ, μου βγαζει 5% πιθανοτητα να πεσει το μελλον η τιμη. συνεπως τονίζει:

This is a good moment to book

αμάν μωρέ, μάς βάζει στο τριπάκι τώρα...
 
Last edited by a moderator:

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
βάσει του αιρχιντ, μου βγαζει 5% πιθανοτητα να πεσει το μελλον η τιμη. συνεπως τονίζει:

This is a good moment to book

αμάν μωρέ, μάς βάζει στο τριπάκι τώρα...
Ας μη φερνουμε την καταστροφη. Θα επενδυσεις 100 ευρω και σε ακυρωση/αλλαγη ωρας θα παρεις πισω 120 (δινω τρομερα μεγαλες πιθανοτητες να συμβει). Καλυτερα απο το να τα χεις στην τραπεζα. Απορω πως το συζητας :haha:.
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Άρα με Wizz καλύτερα να κλείνουμε μόνο μετ'επιστροφής, αφού αν έχουμε κλείσει μόνο το ένα σκέλος και ακυρωθεί μετά θα πρέπει να το πληρώσουμε. Τουλάχιστον η Ryanair κάνει επιστροφή χρημάτων αυτουσίων κι όχι με τη μορφή credit και μπορείς να κλείσεις με άλλη εταιρεία με λιγότερη ζημία.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Κι αυτοι επιστρεφουν αυτουσια.
Απλα εγω προτιμησα το credit την πρωτη φορα. Αυτη τη φορα θα παρω το ποσο στην καρτα μου.
 

Eurotraveler

Member
Μηνύματα
464
Likes
1.772
Επόμενο Ταξίδι
Γκντανσκ
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Α εντάξει τότε. Αυτό είναι ακόμα καλύτερο. Είχα καταλάβει ότι επιστρέφουν μόνο credit.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Οχι μωρε, η εταιρεια ειναι φ α ν τ α σ τ ι κ ή. Μετετρεψαν το εισιτηριο Θεσσαλονικη Ιάσιο και πισω σε Λονδινο Ιασιο πισω και με ρωτανε αν το δεχομαι η θελω να μου επιστραφουν τα χρηματα. Γιατι τι Θεσσαλονικη, τι Λονδινο, ενα τσιγαρο δρομος.

Γενικα προτεινεται αν θελετε αν αυγατισετε κατα 20% ενα ποσο, γιατι οι αλλαγες ωρας και οι ακυρωσεις πανε συννεφο.
Στη δικη μου περιπτωση μαλιστα θα παρω λεφτα που προερχονται απο διαμονες στη booking και μονο.
Αλλα το να πεταξει κανεις τη μερα και την ωρα που εκλεισε αρχικα ειναι κατι που θελει καφετζου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.476
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom