Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

Theodora123

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά και εγώ πρώτη φορά κάνω οποιαδήποτε αγορά μέσω ιντερνετ και έχω κάποιες απορίες σχετικά με την κράτηση μου..
Ακόμα online check in δεν με αφήνει να κάνω γιατί δεν θέλω να πληρώσω θέση,θέλω μια τυχαία δεν με πειράζει.Οπότε όταν ξεκίνησα να κάνω το check in δεν με άφηνε αμα δεν είναι σε πλαίσιο 7 ημερών η πτήση.Αυτό που έχω απορία είναι αν υπάρχουν τίποτα επιπλέον χρεώσεις;
Έχω συμπεριλάβει βαλίτσες και ασφάλεια ακόμα και το μήνυμα στο κινητό (το οποίο βέβαια δεν ήρθε ξέρουμε γιατί; )
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Καλησπέρα παιδιά και εγώ πρώτη φορά κάνω οποιαδήποτε αγορά μέσω ιντερνετ και έχω κάποιες απορίες σχετικά με την κράτηση μου..
Ακόμα online check in δεν με αφήνει να κάνω γιατί δεν θέλω να πληρώσω θέση,θέλω μια τυχαία δεν με πειράζει.Οπότε όταν ξεκίνησα να κάνω το check in δεν με άφηνε αμα δεν είναι σε πλαίσιο 7 ημερών η πτήση.Αυτό που έχω απορία είναι αν υπάρχουν τίποτα επιπλέον χρεώσεις;
Έχω συμπεριλάβει βαλίτσες και ασφάλεια ακόμα και το μήνυμα στο κινητό (το οποίο βέβαια δεν ήρθε ξέρουμε γιατί; )
Καλησπέρα και καλωσόρισες στο forum:)
Προφανώς δεν είσαι από Ελλάδα για να έβαλες ασφάλεια ε;
Για το μήνυμα στο κινητό δεν ξέρω δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.
Οσον αφορά τις εξτρά χρεώσεις τις πληρώνεις μόνο αν τις επιλέξεις.Γενικά κάνε ότι λέει το mail που σου έστειλαν(διαστάσεις και βάρος βαλίτσας και χειραποσκευής και τύπωμα boarding pass από το σπίτι) και δεν θα πληρώσεις τίποτα παραπάνω.
 

Revi

Member
Μηνύματα
59
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Γαλλία - Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Καλησπέρα παιδιά και εγώ πρώτη φορά κάνω οποιαδήποτε αγορά μέσω ιντερνετ και έχω κάποιες απορίες σχετικά με την κράτηση μου..
Ακόμα online check in δεν με αφήνει να κάνω γιατί δεν θέλω να πληρώσω θέση,θέλω μια τυχαία δεν με πειράζει.Οπότε όταν ξεκίνησα να κάνω το check in δεν με άφηνε αμα δεν είναι σε πλαίσιο 7 ημερών η πτήση.Αυτό που έχω απορία είναι αν υπάρχουν τίποτα επιπλέον χρεώσεις;
Έχω συμπεριλάβει βαλίτσες και ασφάλεια ακόμα και το μήνυμα στο κινητό (το οποίο βέβαια δεν ήρθε ξέρουμε γιατί; )
Καλησπέρα!! το μήνυμα στο κινητό το βάζω και εγώ όποτε ταξιδεύω με την ryanair . Τους 2 τελευταίους μήνες έκλεισα 3 διαφορετικούς προορισμούς. Το πρώτο για την οικογένεια μου, το άλλο για τον πατέρα μου και το τρίτο για την αδερφή μου. Στις 2 περιπτώσεις μου έστειλε το μήνυμα στο κινητό και στην τελευταία όχι. o_O Αντε τώρα να καταλάβεις !!!!
 

roula1983

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά. Παρακαλώ χρειάζομαι το βοήθεια σας γιατί δε διαπίστωσα κάποια συγκεκριμένη απάντηση απ οσα διάβασα. Προσπαθώ να εποικοινωνήσω με τη ryanair και δε το σηκώνει κανένας.
Το πρόβλημα μου είναι οτι έχω κάνει ήδη τσεκιν αλλά αντί για ioannis στο όνομα ενός επιβάτη έγραψα ioannhs.
Υπάρχει περίπτωση να έχω πρόβλημα στο αεροδρόμιοo; Ας με βοηθήσει κάποιος γιατί δε βγάζω άκρη με το τηλεφωνικό κέντρο της ryan air..Επικοινώνησα και με το αεροδρόμιο Αθήνα αλλά μου είπαν ότι θα πρέπει να απευθυνθώ στην αεροπορική εταιρεία....:(
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Εχουμε 2 ωρες διαφορα απο Αγγλια...τωρα ειναι 9.22 εκει...για ξαναπροσπαθησε
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Ξαναπροσπάθησε αν μπορείς όπως έγραψε και η καρφίτσα είναι η μόνη συμβουλή που μπορούμε να σου δώσουμε.Εκτός και αν καταφέρεις και κάνεις την αλλαγή μέσω email.H αλλαγή πρέπει να γίνει πάντως αλλιώς παίρνεις ρίσκα.
 

roula1983

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Mπα!!!!Τίποτα!!καμία επικοινωνία με τη ryanair. Μου βγαίνει τηλεφωνητής. Ωστόσο πήρα στο αεροδρόμιο των Χανίων όπου είναι ο προορισμός μου κ μου είπαν οτι για ένα γραμμα δε θα έχω θέμα..ξέχασα να σας πω ότι πρόκειται για πτήση εσωτερικού..
τελικά κατέληξα να πάω αύριο στο αεροδρόμιο στο γκισέ της ryan air και να δω τι θα μου πουν απο εκεί κ να μου το διορθώσουν ίσως...
Ελπίζω όλα να πάνε καλά γιατί μ έχει φάει το άγχος!!!!!!!!
Ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια σας:oops::oops:
 

Nitrous

Member
Μηνύματα
145
Likes
113
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Μην αγχωνεσαι δε θα εχεις κανενα απολυτος προβλημα.....
 

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Για πτήση εσωτερικού δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Μην αγχώνεσαι!
 

KYRIAKI_

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπερα, εκανα κρατηση για ιταλια μεσω ryanair και τα ονοματα επιβατων τα εχω γραψει με μικρα και τονο π.χ Κυριακή. Πως γινεται να το αλλαξω η αν γνωριζετε καποιο τηλεφωνο ωστε να με βοηθησουν για να γινουν οι απαραιτητες αλλαγες.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.754
0044 871 246 0002 – αγγλόφωνοι επιβάτες.Οι κλήσεις στοιχίζουν 0,10 £ ανά λεπτό, συν διεθνείς χρεώσεις κλήσης και επιπλέον τέλη δικτύου.
Οι τηλεφωνικές γραμμές λειτουργούν Δευ - Παρ, 09:00 - 18:00 ΩΚΕ, Σαβ 10:00 – 17:00 ΩΚΕ και Κυρ 11:00 – 17:00 ΩΚΕ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.413
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom