Ερωτήσεις για διαβατήριο ή ταυτότητα

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
καλα, ειμαι για:throw:
Ημουν σιγουρος οτι συζητηθηκε το θεμα, αλλα δεν μπορουσα να το βρω... :icon_redface:

Αρα Μαυροβουνιο και Αλβανια θελουν διαβατηριο, το Ντουμπροβνικ αποκλειεται για την ωρα... :(
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Τα παιδιά σου χρειάζονται διαβατήριο όπου κι αν πας εκτός αν είναι άνω των 14ων οπότε μπορούν να βγάλουν ταυτότητα.
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
Τα παιδιά σου χρειάζονται διαβατήριο όπου κι αν πας εκτός αν είναι άνω των 14ων οπότε μπορούν να βγάλουν ταυτότητα.
Ναι, το γνωριζω, τα μεγαλυτερα εχουν διαβατηριο αλλα εληξε.

Ταυτοτητα παιρνουν μολις κλεισουν τα 12
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Για να πάει καποιος Όσλο θέλει διαβατήριο έτσι δεν είναι?
Όχι. Και η ταυτότητα νέου τύπου είναι δεκτή. Μάλιστα δεν υπάρχει καν ειδικός έλεγχος (όπως για Αγγλία πχ) μιας και η χώρα ανήκει στη ζώνη Σέγκεν.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αυτό ισχύει σε όλη τη χώρα εκτός απ' τα Σβάλμπαρντ που χρειάζεται διαβατήριο.
 

iordp

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Καλησπέρα σας! Για Ισλανδία που θα ταξιδέψω τέλη του μηνός, μόνο με την ταυτότητα είμαι οκ;
 

Irouli

Member
Μηνύματα
113
Likes
146
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Παιδιά καλησπέρα, θέλω να κάνω μια χαζή ερώτηση :bleh:...
Πρόκειται να ταξιδέψω εκτός Ευρώπης και διαβάζω παντού οτι "το διαβατήριο πρέπει να έχει ισχύ για τουλάχιστον 6 μήνες". Όταν λέει "ισχύ" εννοεί από την ημερομηνία έκδοσης ή από την ημερομηνία λήξης ;;
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Παιδιά καλησπέρα, θέλω να κάνω μια χαζή ερώτηση :bleh:...
Πρόκειται να ταξιδέψω εκτός Ευρώπης και διαβάζω παντού οτι "το διαβατήριο πρέπει να έχει ισχύ για τουλάχιστον 6 μήνες". Όταν λέει "ισχύ" εννοεί από την ημερομηνία έκδοσης ή από την ημερομηνία λήξης ;;
Σε ισχύ για τουλάχιστον 6 μήνες από την ημερομηνία εισόδου ή εξόδου από τη χώρα την οποία θα επισκεφτείτε (το είσοδος/έξοδος/μετα τη λήξη της βίζα ποικίλλει ανάλογα από τη χώρα).
 

Irouli

Member
Μηνύματα
113
Likes
146
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Άρα μας ενδιαφέρει η ημερομηνία λήξης να μην είναι μετά το πέρας των 6 μηνών έτσι;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.404
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom