Άγιος Δομήνικος Παμε Αγιο Δομηνικο?

jimakos

Member
Μηνύματα
196
Likes
1.002
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Ειναι και ο λογος του εβαλα εκει 3 μερες και οχι περισσοτερες.
θελω να δω τους σερφερς στα μεγαλα κυματα της περιοχης και γενικος σκοπευω με ορμητηριο το cabarete να επισκευτω τον ορεινο ογκο προς το κεντροδυτικο μερος του νησιου.
 

jimakos

Member
Μηνύματα
196
Likes
1.002
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Η μόνη παρατήρηση στο πρόγραμμά σου είναι ότι το Πουέρτο πλάτα θα σου φανεί Β' κατηγορία μετά το Λας Τερρένας. Εκτός εαν το επέλεξες για συγκεκριμένο λόγο.
Να σου κανω αλλη μια ερωτηση?? Συμφωνεις με τις 4 μερες στο las terrenas? Η θα ηταν καλητερα 2 μερες λας τερρενας και 2 λας γκαλερας? Σκευτομαι μηπως αυτη η τοσο συντομη αλλαγη καταληματος μας κουρασει η μηπως ειναι ασκοπη, μιας που ειναι μονο μια ωρα δρομος. Τι λες???
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ειναι και ο λογος του εβαλα εκει 3 μερες και οχι περισσοτερες. θελω να δω τους σερφερς στα μεγαλα κυματα της περιοχης και γενικος σκοπευω με ορμητηριο το cabarete να επισκευτω τον ορεινο ογκο προς το κεντροδυτικο μερος του νησιου.
Τότε είναι σωστή η επιλογή σου, εγώ μιλάω πάντα με βάση τις παραλίες (έχω ένα θεματάκι :D) και νόμιζα οτι περίμενες να δεις κάτι εντυπωσιακό γύρω από το Πουέρτο πλάτα. Αφού σκοπεύεις να συνδυάσεις Cabarete με ενδοχώρα είσαι οκ με τρεις μερούλες (θα εύχεσαι να είχες περισσότερες βέβαια), έχει διαμαντάκια η περιοχή.

Να σου κανω αλλη μια ερωτηση?? Συμφωνεις με τις 4 μερες στο las terrenas? Η θα ηταν καλητερα 2 μερες λας τερρενας και 2 λας γκαλερας? Σκευτομαι μηπως αυτη η τοσο συντομη αλλαγη καταληματος μας κουρασει η μηπως ειναι ασκοπη, μιας που ειναι μονο μια ωρα δρομος. Τι λες???
Ναι είναι τόσο κοντά που δεν έχει νόημα, διάλεξε το ένα από τα δυο για διαμονή. Αφιέρωσε το χρόνο στο να απολαύσεις τον παράδεισο παρά να κάνεις άσκοπη αλλαγή δωματίου.
 
Last edited by a moderator:

Natasa Ch

Member
Μηνύματα
244
Likes
209
Βρε παιδια οχι οτι εχει ιδιαιτερη σημασια αλλα Las Terenas/Las Galeras δεν ειναι τοσο κοντα οσο λετε! Ειναι κανα 2.5ωρο με ταχυτητα 80-100 χλμ την ωρα!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
2.5ωρο δεν είναι με τίποτα. Μια-μιάμιση ώρα άντε να ναι, με την ωραιότερη διαδρομή που έχεις κάνεις ποτέ, μέσα από απίθανη φύση, χωριά κτλ. Προτείνω Λας Τερρένας αφού θα έχετε τόσες λίγες ημέρες.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Δυόμισι ώρες είναι το Σάντο Ντομίνγκο (με δικό σου αυτοκίνητο). Las Terenas/Las Galeras είναι καμιά 45αρια χλμ.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Γύρω στα 65 σύμφωνα με το google maps. Μια ώρα και κάτι δρόμος, χαλαρά:lol: Και τι δρόμος.
 

CostaNastazia

Member
Μηνύματα
37
Likes
40
Δεν έχω διαβάσει ακόμα όλη την ιστορία αλλά έριξα μια ματιά στα σχόλια και διάβασα και κάποια αρνητικά για το νησί. Ήθελα να ρωτήσω αν και αυτό το βίντεο είναι δικό σου, αλλά όπως και εκείνο από το νησί του bacardi είναι παλιό και έχουν αλλάξει τα πράγματα και εδώ. Φαίνεται και αυτό παράδεισος όπως το νησί του bacardi, αλλά είναι ακόμα έτσι; Ή έχει χαλάσει το μέρος με ξενοδοχεία κλπ;
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.966
Likes
9.373
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ναι δικό μου είναι κι αυτό (αφού παίζω μέσα κι εγώ :bleh:) και είναι από το 2003.
Όμως αυτό το νησί δεν έχει αλλάξει, ούτε έχουν χτιστεί ριζορτ γιατί είναι μέρος του εθνικού θαλάσσιου πάρκου Parque Nacional del Este. Αν διαβάσεις πιο αναλυτικά την ιστορία θα καταλάβεις για τι μιλάμε.
Το μόνο που φαντάζομαι πως θα έχει αλλάξει, θα είναι το πλήθος που περνάει στο νησί σαν εκδρομή. Τα catamaran πήγαιναν από τότε σε καθορισμένες παραλίες και ήδη σε κάποιες γινόταν πανικός, αλλά μπορούσες να ρωτήσεις πού πήγαιναν. Τώρα αν μένεις σε AI κλείσεις από κει, θα πας όπου σε πάνε.
Είναι παράδεισος έτσι κι αλλιώς και ακόμα καλύτερο απ'ότι βλέπεις στο βίντεο!
 

CostaNastazia

Member
Μηνύματα
37
Likes
40
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και για την υπέροχη ιστορία που έγραψες. Τελικά θα πάμε Μεξικό, αλλά με την περιγραφή σου, τα βίντεο με τις υπέροχες μουσικές, είναι σα να πήγα και στον Άγιο Δομίνικο :xalara:
 

tetelas

Member
Μηνύματα
61
Likes
24
Να ρωτησω και εγω κατι

Αν κανει καποιος Γαμο στον ΑΓΙΟ ΔΟΜΙΝΙΚΟ εχει ισχυ στην ΕΛΛΑΔΑ?
 

progie1

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ναι δικό μου είναι κι αυτό (αφού παίζω μέσα κι εγώ :bleh:) και είναι από το 2003.
Όμως αυτό το νησί δεν έχει αλλάξει, ούτε έχουν χτιστεί ριζορτ γιατί είναι μέρος του εθνικού θαλάσσιου πάρκου Parque Nacional del Este. Αν διαβάσεις πιο αναλυτικά την ιστορία θα καταλάβεις για τι μιλάμε.
Το μόνο που φαντάζομαι πως θα έχει αλλάξει, θα είναι το πλήθος που περνάει στο νησί σαν εκδρομή. Τα catamaran πήγαιναν από τότε σε καθορισμένες παραλίες και ήδη σε κάποιες γινόταν πανικός, αλλά μπορούσες να ρωτήσεις πού πήγαιναν. Τώρα αν μένεις σε AI κλείσεις από κει, θα πας όπου σε πάνε.
Είναι παράδεισος έτσι κι αλλιώς και ακόμα καλύτερο απ'ότι βλέπεις στο βίντεο!
Καλησπέρα.σκεφτόμαστε για ταξίδι του μέλιτος Δομήνικο 8 νύχτες.Ειναι καλά να μείνουμε las terrenas?Υπάρχουν πράγματα να κάνεις εκεί?Ξεκινάνε οι εκδρομές απο εκεί ή πρέπει να πάμε αλλού?επειδή δεν θα έχουμε αυτοκίνητο αξίζει να μείνουμε εκεί η στην πούντα κάνα?Μία άλλη εναλλακτική είναι να πάμε στο Μεξικό!!!!Είμαστε ανάμεσα στους 2 προορισμούς...τι μου προτείνετε εσείς που έχετε πάει γιατί έχουμε μπερδευτεί!!!ευχαριστώ!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.430
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom