Άγιος Δομήνικος Παμε Αγιο Δομηνικο?

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.377
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Αν κρίνω από τις τιμές που πουλάνε τα All Inclusive πακέτα από ευρώπη (πχ 1200? οι 14 μέρες από Αγγλία) ή 1400 οι 14 μέρες από Γερμανία, όλα με αεροπορικά και transfer, θα υπάρχουν εντός των ξενοδοχείων εκτός από Αμερικανιές και Γερμανιές και Βρεττανιές...
Εχεις δικιο , αλλα ισχυει αυτο που λεει η vario , οτι ολοι αυτοι μενουν αμπαρωμενοι εντος των τοιχων των ΑΙ και το υπολοιπο νησι ειναι παραδεισος για αυτους που τολμουν να εξερευνησουν. Εγω ετυχα σε παραλιες με κανενα τουριστα..αρκει να ψαξεις λιγο παραπερα..
 
Μηνύματα
773
Likes
614
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου μακριά
Ταξίδι-Όνειρο
Λος Ρόκες
Συμφωνώ απολύτως. Και για μένα, στη σκέψη μου υπάρχει το All Inclusive πακέτο λόγω κόστους, αλλά σε καμία περίπτωση δεν πρόκειται να μείνουμε μέσα στο ξενοδοχείο και να μην εξερευνήσουμε όλο το νησί ή όσο περισσότερο μπορούμε.
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
sosta ta les!
eimai 3 ebdomades edo sxedon.eytyxos piga ispanika to xeimona!!! punta cana k.l.p apo emena ena megalo X.... me ena autokinito kai oreksi gia peripeteia pernas kalitera. poli filikoi,mou sinebisan diafora kai me boithisan poli. Tora ola kala. poly kounoupi,me fagane zontani!! tetarti pao parisi. Filia se olous! >Pino stin ygeia sas ena pina colada stin playa dominicus! 2 gia sena zoh!! go2beach!!!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
oscar σε διαβαζουμε οποτε μπορεσεις γραψε κι αλλες πληροφοριες.

meli καλη συνεχεια στο ταξιδι σου.
Οταν με το καλο επιστρεψεις και..... συνελθεις περιμενουμε ιστορια.
Πιες και για μενα ενα ντακιουρι.:cool:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.377
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Pino stin ygeia sas ena pina colada stin playa dominicus! 2 gia sena zoh!! go2beach!!!
Ευχαριστω που με σκεφτεσαι Meli μου , ειναι σα να ειμαι κι εγω εκει και να τα πινουμε μαζι. Καλη συνεχεια και σε περιμενουμε!
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
oscar γραψε μας κι`αλλα για το Δομηνικο οι πληροφοριες σου ειναι πολυτιμες.
Μην αρπαζεσε εχεις κοινο που σε διαβαζει.
Ποσο καιρο εισαι στο Δομινικο?Εισαι ακομα εκει?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.403
Likes
17.232
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όποιος θέλει να γράψει γράφει. Με το ζόρι δεν κρατάμε κανέναν. Πομπώδεις ανακοινώσεις τύπου "εδώ είστε x , y, εγώ φεύγω άντε γεια" είναι κατακριτέες και διαγράφονται. Μαζί διαγράφηκαν και τα υπόλοιπα ποστ του εν λόγω μέλους. Επομένως ας συνεχίσουμε την κουβέντα μας για την ιστορία της go2dbeach και τίποτα άλλο. :)
 

Claire

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια χαρά!
Ετοιμαζόμαστε να πάμε γαμήλιο ταξίδι στον Άγιο Δομίνικο (ένα από τα πράγματα που μας οδήγησαν εκεί ήταν η περιγραφή σου!) και επειδή κλείνουμε μόνοι μας εισιτήρια και συναφή ήθελα να σε ρωτήσω κάτι.
Θα έχουμε εκεί 9 διανυκτερεύσεις και σκέφτηκα να τις μοιράσουμε- 5 βράδια punta cana, 1 santo domingo και 3 προς las terenas. Για τις εσωτερικές μετακινήσεις σκέφτηκα αν συμφέρει να νοικιάσουμε αυτοκίνητο, επειδή όμως δεν έχουμε οδηγήσει ποτέ στο εξωτερικό ήθελα να σε ρωτήσω αν ξέρεις πώς μπορεί κανείς να νοικιάσει αυτοκίνητο εκεί (τι χρειάζεται αναφορικά με το δίπλωμα οδήγησης). Συγγνώμη για τη φλυαρία και ευχαριστώ προκαταβολικά!
Καλά ταξίδια!
Claire
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Τιποτα δεν χρειαζεται.....απλα διπλωμα...
Κοψε απο Πουντα Κανα...
...και βαλε Σαμανα!!:clap::clap:
 

gatsinha

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
καραιβικη
Ταξίδι-Όνειρο
ολος ο κοσμος!
γεια σας και απο μενα!!! τωρα μπαινω στην παρεα!!.... εμεις λοιπον ειπαμε να παμε καραιβικη, μας ειπε το πρακτορειο για πουντα κανα AI , αρχες σεπτεμβρη. με οσα μπορεσα να διαβασω και απ οτι καταλαβα αποκλειουμε πουντα κανα και ψαχνουμε μονο για σαβανα ,ετσι?? θελουμε να δουμε ρεαλ καριμπιαν λαιφ!!! και οχι τις κονσερβες!! αν μπορει καποιος να μου κανει ενα μινι πλανο θα με βοηθουσε !!:lol:
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.377
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
γεια σας και απο μενα!!! τωρα μπαινω στην παρεα!!.... εμεις λοιπον ειπαμε να παμε καραιβικη, μας ειπε το πρακτορειο για πουντα κανα AI , αρχες σεπτεμβρη. με οσα μπορεσα να διαβασω και απ οτι καταλαβα αποκλειουμε πουντα κανα και ψαχνουμε μονο για σαβανα ,ετσι?? θελουμε να δουμε ρεαλ καριμπιαν λαιφ!!! και οχι τις κονσερβες!! αν μπορει καποιος να μου κανει ενα μινι πλανο θα με βοηθουσε !!:lol:
Καλως ηρθες!
Ναι αν αυτο που θελεις ειναι να γνωρισεις λιγο παραπανω το νησι , τοτε μη μεινεις Πουντα κανα. Η χερσονησος Σαμανα ειναι η καλυτερη επιλογη για ρεαλ καριμπιαν αλλα και για καταπληκτικες παραλιες. Τωρα για πλανο , θα πρεπει να μας πεις αν τελικα θα πας ανεξαρτητα , που προσγειωνεσαι , αν θα μεινεις σε μια περιοχη και ξενοδοχειο ολες τις μερες και κυριως ποσες μερες εχεις για το ταξιδι.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.648
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom