Άγιος Δομήνικος Παμε Αγιο Δομηνικο?

gatsinha

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
καραιβικη
Ταξίδι-Όνειρο
ολος ο κοσμος!
τελικα δε μπορεσαμε ν αλλαξουμε τα εισητηρια για πουντα κανα σε ΑΙ .σας ανακαλυψα λιγο αργα!!κριμα!!! οποτε οτι μπορεσω να κανω απο εκει! αλλα θα μπορεσω η μπα???οι διανυκτερευσεις ειναι 7 αλλα θα θελαμε να μη κανουμε τιποτα κανα 2 μερουλες και μαλλον τις τελευταιες!! αρα ημερησιεσ μονο.τι λετε να προλαβαινω??go 2dbeach διαβασα την ιστορια σου και νομιζω οτι τα εζησα ολα πριν παω!!εκπληκτικη!! απλα τωρα τι μπορω να κανω με αυτα τα δεδομενα??
 

gatsinha

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
καραιβικη
Ταξίδι-Όνειρο
ολος ο κοσμος!
αα!! ξεχασα να πω πως ειμαστε μεν μεσω ταξιδιωτικου αλλα μονοι μας! ζευγαρι! το ξενοδοχειο λεγεται καραμπελα.καπως ετσι!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.377
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
το ξενοδοχειο λεγεται καραμπελα.
Καράμπελα? :haha::haha:
Λοιπόν τώρα που έκλεισες κοίτα να περάσεις καλά , πάρτε καμιά εκδρομή από το ξενοδοχείο και...αυτά..Κλασικά να πάτε στο Isla Saona για τέλειο φωτογραφικό σκηνικό και μπανάκι σε τέλεια παραλία. Isla Catalina για καταδύσεις και σνόρκελ αν κάνετε.
Το ξενοδοχείο σας είναι απ΄οτι είδα ανάμεσα στο Los Corales και στο El Cortecito. Όταν πήγα εγώ ηταν η μόνη περιοχή που είχε κάποια χοτελ για τους ανεξάρτητους και υπήρχαν μόνο 2-3 παλάπες που πουλούσαν πίνακες. Τώρα απ'ότι βλέπω έχει μεγαλώσει το χωριό , υπάρχουν περισσότερα μαγαζάκια σουβενιρ ,μπαράκια και εστιατόρια. Το στυλ είναι τουριστικό και φαντάζομαι οι τιμές ανεβασμένες , αλλά τουλάχιστον θα μπορείτε να ξεφύγετε λίγο από το ριζόρτ ακόμα και με τα πόδια παραλία - παραλία.
Αν νοικιάσετε αυτοκίνητο θα έχετε πιο πολλές επιλογές.
Ιδού ένα βιντεο που βρήκα απο το El Cortecito το οποίο με δυσκολία αναγνώρισα. Είδα και το δρομάκι που είχαμε αράξει το αυτοκίνητο μας :)
Το πιο ωραίο από όλο το βίντεο πάντως είναι η μουσική..
 

kougis

Member
Μηνύματα
328
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Απίστευτη ταξιδιωτική ιστορία!
Τον Ιανουάριο θα βρεθώ στο Πουέρτο Ρίκο για 2 βδομάδες.
Ξέρει κανείς αν είναι εύκολο να περάσω απέναντι στον Άγιο Δομήνικο?
Πόσες μέρες να μείνω?
Αλλά και προτάσεις για Πουέρτο Ρίκο, γιατί δεν βρήκα κάτι για Πουέρτο Ρίκο στο forum.
Ευχαριστώ.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.377
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Απίστευτη ταξιδιωτική ιστορία! Τον Ιανουάριο θα βρεθώ στο Πουέρτο Ρίκο για 2 βδομάδες. Ξέρει κανείς αν είναι εύκολο να περάσω απέναντι στον Άγιο Δομήνικο? Πόσες μέρες να μείνω? Αλλά και προτάσεις για Πουέρτο Ρίκο, γιατί δεν βρήκα κάτι για Πουέρτο Ρίκο στο forum. Ευχαριστώ.
Θενκς :)
Να περασεις απεναντι εννοεις με φερυ ε? Υπηρχε ενα απο Mayaguez για Σαντο Ντομινγκο , αλλα ψαξτο γιατι οι πληροφοριες μου ειναι παλιες. Δες μηπως σε συμφερει αεροπορικως , οι ωρες με το φερυ ειναι πολλες (πανω απο δεκα).
Ποσες μερες να μεινεις τι να σου πω..ο Δομηνικος ειναι πολυ μεγαλο νησι με σχεδον πενταπλασιο μεγεθος απο το Πουερτο ρικο. Τουλαχιστον μια εβδομαδα και επικεντρωσου σε μια περιοχη.
Για Πουερτο ρικο υπαρχουν καποιες συζητησεις εδω στην αναζητηση πληροφοριων σαν αυτη:
http://www.travelstories.gr/%EA%E5%...19014-%F0%EF%F5%DD%F1%F4%EF-%F1%DF%EA%EF.html
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Σημερα το απογευμα διαβασα ολοκληρη την ιστορια σου κ ταξιδεψα πινοντας ρουμι κ χορευοντας μερενγκε στην λευκη αμμο κ στα τυρκουαζ νερα της El Rincon..
Δεν ξερω πως ειναι σημερα η κατασταση στα μερη που επισκεφτηκες 10 χρονια πριν.. θα παω καποια στιγμη για να το ανακαλυψω!
Ευχαριστουμε για το ταξιδι!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.377
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Τη διάβασες σε ένα απόγευμα? Ήρωας!
Ευχαριστώ που διάβασες και μπήκες στον κόπο να σχολιάσεις :)

Απ'ότι λένε κάποιοι που πήγαν πρόσφατα, δεν έχει αλλάξει πολύ, τουλάχιστον η χερσόνησος Σαμανα.
Η Ρινκόν είναι ανέπαφη προς το παρόν, όπως και το νησί Σαόνα που είναι μέρος προστατευόμενης περιοχής :) :)
 

amazon

Member
Μηνύματα
178
Likes
93
Επόμενο Ταξίδι
vietnam
Ταξίδι-Όνειρο
Παντου
Ωραιο θεμα , τελικα τιποτα δεν ειναι τυχαιο χθες διαβασα την ιστορια σου και σημερα πετυχα μια τρομερη φωτογραφια στο instagram απο αγιο δομηνικο...

Σιγουρα θα μπει στο προγραμμα και στο μελλον θα παω...
Ευχαριστουμε για τις εμπειριες που μοιραστηκες μαζι μας go2dbeach
 

jimakos

Member
Μηνύματα
196
Likes
1.002
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Παιδια εχω να πω οτι η Ζωη περιγραφει το ταξιδι της οντος τρομερα, και αυτη η περιγραφη της + το οτι το ταξιδι στην Καραιιβικη ηταν παντα ενα ονειρο (αγαπημενη μουσικη η reggae), ειχε σαν αποτελεσμα να παω γαμηλιο στον Αγιο Δομηνικο σε all inclusive ομως στην Punta Cana. Μπορω να γραψω πολλα, ωστε να μην κανει κανεις το ιδιο λαθος, απλα θα πω οτι χωρις να μαλωσω με την γυναικα μου ηταν το μοναδικο ταξιδι απο το οποιο γυρισα και δεν εχω ορεξη να μιλαω γι αυτο, γιατι ηταν τελειως χαλια και χαλιεμαι μονο που το σκεφτομαι, σχεδον σταματησα να ακουω reggae γιατι μου θυμιζει το ταξιδι, απλα κρατηστε στο μυαλο σας οτι υπαρχει και η εντελως αντιθετη εικονα απο αυτη της Ζωης αλλα και της αλλης κοπελας (εμεινα και στι ιδιο ξενοδοχειο με αυτην Bavaro Princess) που ειχε επισης θετικες εντυπωσεις.

PS Οχι δεν ειμαι "καρμιρης" ποτε μου δεν εχω γυρισει απο ταξιδι και να εχω εστω μετριες εντυπωσεις, ηταν το μοναδικο που ειχα, οχι απλα αρνητικες εντυπωσεις αλλα το θεωρω χασιμο χρονου, χρημματων, κοπου (24ωρες πηγαινε - 32 ελα!) και δυστυχως ετυχε να ειναι και γαμηλιο....!!!!!!
Μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος???
Τι δεν σου αρεσε?
Γυρησατε το νησι η μεινατε μονο στο ξενοδοχειο???
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.377
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Μπορεις να γινεις λιγο πιο συγκεκριμενος???
Τι δεν σου αρεσε? Γυρησατε το νησι η μεινατε μονο στο ξενοδοχειο???
Δεν πρόκειται να σου απαντήσει το συγκεκριμένο μέλος αφού αυτό ήταν το μοναδικό ποστ που έκανε και μάλιστα πριν από πέντε χρόνια. Λέει ότι έμεινε στην Πούντα κανα οπότε κομματάκι δύσκολο να γύρισε το νησί..
 

jimakos

Member
Μηνύματα
196
Likes
1.002
Επόμενο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου!
Go2dBeach καλημερα
Θελω την γνωμη σου για το εξης πλανο
Εγω εχω στο νουμου το εξης:
2νυχτες boca chica γιατι το αεροπλανο φτανει βραδυ και ετσι την μια μερα την χανω
4 νυχτες punta cana σε Α.Ι. γιατι σαν νεονυμφοι θελουμε να ζησουμε και μερικες μερες την χληδα του Α.Ι με σκοπο μια απο τις μερες να παμε ημερισια στο saona
4 νυχτες las terrenas samana
3 νυχτες puerto plata και
1 νυχτα santo dominco
Τι λες? Σου φενετε καλο?
Τι θα αλλαζες βαση της εμπειριας σου???
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.377
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Η μόνη παρατήρηση στο πρόγραμμά σου είναι ότι το Πουέρτο πλάτα θα σου φανεί Β' κατηγορία μετά το Λας Τερρένας. Εκτός εαν το επέλεξες για συγκεκριμένο λόγο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.625
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom