Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.354
Likes
4.331
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Έχω χάσει το μέτρημα από τις φορές που έχω πάει στην Ρώμη και έκλεισα άλλη μια φορά μονοήμερη έκπληξη για την Κυριακή της Καθαράς Δευτέρας.
Τι το βάζω το like; Αφού έχω αρχίσει να σε αντιπαθώ :icon_evil::icon_evil:
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.377
Likes
2.060
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Τι το βάζω το like; Αφού έχω αρχίσει να σε αντιπαθώ :icon_evil::icon_evil:
Δεν άξιζε σαν τιμή Ντίνα μου 137 ευρώ το άτομο και 50 το ζευγάρι για δωμάτιο αλλά δεν πειράζει ένα μεγάλο ταξίδι είναι η ζωή...
 

mariasalle

Member
Μηνύματα
49
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κάπρι, Ντουμπάϊ

Giotou

Member
Μηνύματα
36
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία -Βαρσοβία

LULLU

Member
Μηνύματα
3.498
Likes
7.690
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Επιστροφή από Ρώμη και ήρθε η ώρα για τις εντυπώσεις μου.

Όσοι ταξιδεύετε με ryanair θα κατεβείτε chiampino στο μικρότερο αεροδρόμιο της Ρώμης περίπου 45 λεπτά από το κέντρο της Ρώμης.

Όσοι θα μείνετε στην περιοχή του termini είναι προτιμότερο να πάρετε ένα λεωφορεία από τις ιδιωτικές εταιρίες που υπάρχουν εκεί. Μην κλείσετε εισιτήρια από το internet απλά πάρτε αυτό που φεύγει πρώτο. Κόστος στα 5 ευρώ. Όσοι θα μείνετε σε άλλη περιοχή που θα χρειαστεί να πάρετε μετρό πάρτε το τοπικό λεωφορείο από το chiampino που σας αφήνει στην πρώτη στάση του μετρό (anagnina) προφέρεται αναγκίνα.
.
αν εσυ ζητησες εισητηριο για anagnina και το προφερες αναγκινα μαλλον αυτος που σου απαντησε δεν ηταν Ιταλος..Αnagnina προφερετε Ανανινα.δεν προφερετε καθολου το g..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.343
Likes
9.257
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
.δεν προφερετε καθολου το g..
Για την ακριβεια το g υπαρχει και αλλαζει την προφορα του n...το οποιο για μας απο χειλικο-γλωσσικο γινεται ουρανικο (πατρινο για τους κατεχοντες το θεμα...). Κ μια κ ειμαστε σε mood διορθωσεων "προφέρεται.."
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.498
Likes
7.690
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νιγηρας-Μαλι
Για την ακριβεια το g υπαρχει και αλλαζει την προφορα του n...το οποιο για μας απο χειλικο-γλωσσικο γινεται ουρανικο (πατρινο για τους κατεχοντες το θεμα...). Κ μια κ ειμαστε σε mood διορθωσεων "προφέρεται.."
σωστα το g υπαρχει ηθελα να πω οτι στη λεξη αυτη δεν προφερεται αλλα φρν μπθ βγηκε ''καλα'' στο κειμενο...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.050
Likes
7.793
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
σωστα το g υπαρχει ηθελα να πω οτι στη λεξη αυτη δεν προφερεται αλλα φρν μπθ βγηκε ''καλα'' στο κειμενο...
μάλλον τα δάχτυλά σου δεν σου βγήκαν καλά στο πληκτρολόγιο! χαχα
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
@babaduma Αγαπημένε..... όπου βλέπω σχόλια σου χαμογελάω! άμα έρθουμε προς τα πάνω θα ήθελα πολύ να κεράσουμε ένα καφέ!

Την Κυριακή αυτή έχει την δωρεάν είδοσο στο Βατικανό και θα φάμε πολύυυ ουρά. Θα επανέλθω να ενημερώσω αν αξίζει ή όχι!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.050
Likes
7.793
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
@babaduma Αγαπημένε..... όπου βλέπω σχόλια σου χαμογελάω! άμα έρθουμε προς τα πάνω θα ήθελα πολύ να κεράσουμε ένα καφέ!
Κοίτα νά'ρθεις πριν φύγετε για Αμερική, γιατί θέλω να σου δώσω μια λίστα 4 σελίδες μ'αυτά που θέλω να μου φέρεις! ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom