Ιταλία Ρώμη - Αξιοθέατα, Διαμονή, Μετακινήσεις, Φαγητό

vagar78

Member
Μηνύματα
1.379
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Κατεβάστε το myTrip στο κινητό σας και στείλτε μου ινμποξ το μαιλ σας να σας κάνω share το πρόγραμμα μου....Η εφαρμογή είναι για οργάνωση ταξιδιού δεν είναι δικιά μου για να μην παρεξηγηθώ ή νομίζει κανείς ότι βγάζω κάτι από αυτό..Βάζεις προορισμό κ κάνεις προσθήκη αξιοθέατα κ μέρη που θα πας (εστιατόρια, μαγαζιά κλπ) κ τα βάζεις σε μια σειρά ανά ημέρα..Σου εμφανιζει ποτε αμοιγουν τα μαγαζια ποτε κλεινουν ή ποσο κοστιζει να μπεις σε ενα αξιοθεατο. Στα εμφανίζει με χαρτη αν έχεις νετ σου δίνει οδηγίες πως να πας από το ένα μέρος στο άλλο κ αν την αγοράσεις κιόλας με ένα συμβολικό πόσο ότι ταξίδια ετοιμάζεις μπορείς να τα βλεπεις από όλες σου τις συσκευές...Όποιος την κατεβάσει ας μου στείλει μήνυμα να του κάνω το πρόγραμμα μου share...Προσοχή μόνο να στείλει το μαιλ που θα δηλώσει στο πρόγραμμα..
 
Last edited:

Giotou

Member
Μηνύματα
36
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία -Βαρσοβία
Κατεβάστε το myTrip στο κινητό σας και στείλτε μου ινμποξ το μαιλ σας να σας κάνω share το πρόγραμμα μου....Η εφαρμογή είναι για οργάνωση ταξιδιού δεν είναι δικιά μου για να μην παρεξηγηθώ ή νομίζει κανείς ότι βγάζω κάτι από αυτό..Βάζεις προορισμό κ κάνεις προσθήκη αξιοθέατα κ μέρη που θα πας (εστιατόρια, μαγαζιά κλπ) κ τα βάζεις σε μια σειρά ανά ημέρα..Σου εμφανιζει ποτε αμοιγουν τα μαγαζια ποτε κλεινουν ή ποσο κοστιζει να μπεις σε ενα αξιοθεατο. Στα εμφανίζει με χαρτη αν έχεις νετ σου δίνει οδηγίες πως να πας από το ένα μέρος στο άλλο κ αν την αγοράσεις κιόλας με ένα συμβολικό πόσο ότι ταξίδια ετοιμάζεις μπορείς να τα βλεπεις από όλες σου τις συσκευές...Όποιος την κατεβάσει ας μου στείλει μήνυμα να του κάνω το πρόγραμμα μου share...Προσοχή μόνο να στείλει το μαιλ που θα δηλώσει στο πρόγραμμα..
Βρισκω το Mytrip.com και το checkmytrip. Ποιο απο τα δυο?
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Έχω χάσει το μέτρημα από τις φορές που έχω πάει στην Ρώμη και έκλεισα άλλη μια φορά μονοήμερη έκπληξη για την Κυριακή της Καθαράς Δευτέρας.
Τι το βάζω το like; Αφού έχω αρχίσει να σε αντιπαθώ :icon_evil::icon_evil:
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.379
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Τι το βάζω το like; Αφού έχω αρχίσει να σε αντιπαθώ :icon_evil::icon_evil:
Δεν άξιζε σαν τιμή Ντίνα μου 137 ευρώ το άτομο και 50 το ζευγάρι για δωμάτιο αλλά δεν πειράζει ένα μεγάλο ταξίδι είναι η ζωή...
 

mariasalle

Member
Μηνύματα
49
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Κάπρι, Ντουμπάϊ

Giotou

Member
Μηνύματα
36
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία -Βαρσοβία

LULLU

Member
Μηνύματα
3.521
Likes
7.773
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Επιστροφή από Ρώμη και ήρθε η ώρα για τις εντυπώσεις μου.

Όσοι ταξιδεύετε με ryanair θα κατεβείτε chiampino στο μικρότερο αεροδρόμιο της Ρώμης περίπου 45 λεπτά από το κέντρο της Ρώμης.

Όσοι θα μείνετε στην περιοχή του termini είναι προτιμότερο να πάρετε ένα λεωφορεία από τις ιδιωτικές εταιρίες που υπάρχουν εκεί. Μην κλείσετε εισιτήρια από το internet απλά πάρτε αυτό που φεύγει πρώτο. Κόστος στα 5 ευρώ. Όσοι θα μείνετε σε άλλη περιοχή που θα χρειαστεί να πάρετε μετρό πάρτε το τοπικό λεωφορείο από το chiampino που σας αφήνει στην πρώτη στάση του μετρό (anagnina) προφέρεται αναγκίνα.
.
αν εσυ ζητησες εισητηριο για anagnina και το προφερες αναγκινα μαλλον αυτος που σου απαντησε δεν ηταν Ιταλος..Αnagnina προφερετε Ανανινα.δεν προφερετε καθολου το g..
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
.δεν προφερετε καθολου το g..
Για την ακριβεια το g υπαρχει και αλλαζει την προφορα του n...το οποιο για μας απο χειλικο-γλωσσικο γινεται ουρανικο (πατρινο για τους κατεχοντες το θεμα...). Κ μια κ ειμαστε σε mood διορθωσεων "προφέρεται.."
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.521
Likes
7.773
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Για την ακριβεια το g υπαρχει και αλλαζει την προφορα του n...το οποιο για μας απο χειλικο-γλωσσικο γινεται ουρανικο (πατρινο για τους κατεχοντες το θεμα...). Κ μια κ ειμαστε σε mood διορθωσεων "προφέρεται.."
σωστα το g υπαρχει ηθελα να πω οτι στη λεξη αυτη δεν προφερεται αλλα φρν μπθ βγηκε ''καλα'' στο κειμενο...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.805
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
σωστα το g υπαρχει ηθελα να πω οτι στη λεξη αυτη δεν προφερεται αλλα φρν μπθ βγηκε ''καλα'' στο κειμενο...
μάλλον τα δάχτυλά σου δεν σου βγήκαν καλά στο πληκτρολόγιο! χαχα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.845
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom