ΗΠΑ Άρνηση visas και τρόπος για...

fotast

Member
Μηνύματα
9.376
Likes
14.282
Καλημέρα σας,
Δεν ξέρω αν έχει ερωτηθεί στο παρελθόν αλλά θέλω να σας θέσω την εξής ερώτηση:
Είμαι ήδη κάτοχος ESTA, αλλά επειδή στο επόμενο ταξίδι μου θέλω να παρατείνω την παραμονή μου για διάστημα μεγαλύτερο των 90 ημερών σκέφτομαι να κάνω αίτηση για non-immigrant visa. Σε περίπτωση που αυτή απορριφθεί, θα επηρεάσει την ESTA?
Υπάρχει απάντηση(παλιά) στο άλλο θέμα.

https://www.travelstories.gr/community/threads/Άρνηση-Βιζας-και-Εστα.34099/

Ο @diavatirio.com πιστεύω ότι έδινε σωστές απαντήσεις.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλημέρα σας,
Δεν ξέρω αν έχει ερωτηθεί στο παρελθόν αλλά θέλω να σας θέσω την εξής ερώτηση:
Είμαι ήδη κάτοχος ESTA, αλλά επειδή στο επόμενο ταξίδι μου θέλω να παρατείνω την παραμονή μου για διάστημα μεγαλύτερο των 90 ημερών σκέφτομαι να κάνω αίτηση για non-immigrant visa. Σε περίπτωση που αυτή απορριφθεί, θα επηρεάσει την ESTA?
Ναι. Ακυρώνεται κι αυτή.
 

elefthpap

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Σας ευχαριστω πολυ!
Και κάτι ακόμη.. Ταξίδεψα με την ESTA τον Δεκέμβριο και επέστρεψα 13 Μαρτίου. Πόσο θα πρέπει να παραμείνω στην Ελλάδα προκειμένου να μπορέσω να ξαναταξιδέψω; Αν φύγω μετά το πάσχα για Αμερική θα δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.376
Likes
14.282
Σας ευχαριστω πολυ!
Και κάτι ακόμη.. Ταξίδεψα με την ESTA τον Δεκέμβριο και επέστρεψα 13 Μαρτίου. Πόσο θα πρέπει να παραμείνω στην Ελλάδα προκειμένου να μπορέσω να ξαναταξιδέψω; Αν φύγω μετά το πάσχα για Αμερική θα δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα;
Κανείς δεν μπορεί να απαντήσει με σιγουριά.Τα πάντα εξαρτώνται από τον συνοριοφύλακα.Λογικά όσο μεγαλύτερο διάστημα υπάρχει για το δεύτερο ταξίδι καλύτερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.467
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom