Έκθεση φωτογραφίας άγριας φύσης

Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Αχ χάλια ήταν χ ά λ ι α,
μαζεύτηκε ένα σωρό κόσμο, εγώ δεν μπορώ τον συνωστισμό
μετά εμφανίστηκαν η Πανδώρα και η Malysa και μας έκαναν έκπληξη, εγώ δεν μπορώ τα απρόοπτα
έπειτα πήγαμε σε μια έκθεση άγριας φύσης στο κέντρο της Αθήνας, και εγώ δεν αντέχω τις εκθέσεις
μας τραβολογάγανε στο Περιστέρι για φαγητό και εγώ δεν αντέχω τον ποδαρόδρομο
στο τραπέζι ερχόντουσαν συνέχεια νέες νοστιμιές δεν ήξερες τι να πρωτοδοκιμάσεις και εγώ δεν αντέχω τα διλλήματα
μιλούσα συνεχώς με όλους και εγώ δεν αντέχω τις πολλές κουβέντες
στο τέλος χαιρετήθηκα και αγκαλιάστηκα με όλους και εγώ δεν αντέχω τους αποχωρισμούς.

Ελπίζω να σας ξαναδώ σύντομα γιατί δεν αντέχω χωρίς εσάς.

:grouphug::grouphug::grouphug::grouphug::grouphug::grouphug:
 
Last edited by a moderator:

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
:haha::haha::haha::haha: Αξεπέραστη Ιωάννα.....
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Οι υπόλοιποι ακόμα κοιμούνται?
Περιμένω και τη συνέχεια.....βλέπετε εγώ βαρυστομάχιασα
κι έφυγα νωρίς.Πάλι τις μικρές ώρες θυμηθήκατε ότι έχετε
και σπίτι?
Galat το πλοίο το πρόλαβες?πάντως τα εφόδια για τις δύσκολες μέρες
θα τα τιμήσω μόλις συνέλθω απ το λουκούλειο γεύμα.:haha:
 

Loca Corazon

Member
Μηνύματα
106
Likes
41
Καλημέρα σε όλους,

Το ήξερα ότι θα έσκαγα από την ζήλια μου σήμερα που θα διάβαζα όλα αυτά τα σχόλια σχετικά με το πόσο καλά περάσατε εχθές !

Αντίθετα με την Ντίνα που είναι πολύ δυνατός χαρακτήρας εγώ δεν θα τα κατάφερνα να αντισταθώ σε όλα αυτά τα καταπληκτικά πιάτα που περιγράφετε!!! (ναι, είμαι και εγώ σε πρόγραμμα - πως θα βγούμε στις παραλίες το καλοκαίρι;)). Εμένα δυστυχώς δεν θα χόρταινε μόνο το μάτι μου! Άσε που δεν θα μπορούσα να πιω ούτε ένα ποτηράκι !?! ;)

Παρόλα αυτά δηλώνω μεταμελημένη και ευελπιστώ να κάνετε και άλλες πολλές τέτοιες συναντήσεις για να μπορέσω να απολαύσω την παρέα σας από κοντά.:lol:

Soon I hope!!!
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Ήταν μια υπέροχη Κυριακή, με εκπλήξεις, δώρα, απροσδόκητους εορτασμούς, διαξιφισμούς περί χρωματισμών χάρτινων καλυμμάτων, ταξίδια στις μακρινές Ινδίες (μέσω Μπουρναζιστάν:haha:) και πολύ πολύ φαγητό…
Ευχαριστούμε Μεσιέ Κοσταλά για τη διοργάνωση, και πάλι χιλιόχρονος! Χάρηκα που επιτέλους συνέδεσα το κάθε άβαταρ με όνομα και φατσούλα. :clap:Καλημέρα!
 

galat

Member
Μηνύματα
851
Likes
2.118
Επόμενο Ταξίδι
...
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Και μου είπε ο γιατρός : Κύριε galat έχω δει περιπτώσεις σαν τις δικές σας να επιδεινώνονται σοβαρά. Πρέπει να προσέξετε. Δεν τον άκουσα. Και νάμαι travelstories addicted. Ας πρόσεχα.

Άρτι αφιχθείς στο νησί και πριν αρχίσω να τρέχω στις δουλειές, που δεν περιμένουν, πρέπει να πω ένα τεράσιο ευχαριστώ από καρδιάς για την θερμή υποδοχή όλων των συμμετεχόντων, που πραγματικά με έκανε να νιώσω σαν ένας "φίλος από τα παλιά".

Ιδιαίτερη μνεία στον άξογο διοργανωτή hydronetta για τις επιλογές του στο μαγαζί και τα φαγητά, για τα μουσικά δώρα και την υπέροχη παρέα. Και βέβαια και πάλι Χρόνια Πολλά και καλά για τα γεννέθλια, που έκρυβε. Πάει τώρα ξεμπροστιάστηκε.

Ναι, πρέπει να το ομολογήσω και γω : Δεν περάσαμε και άσχημα. Η συνάντηση των "θηρίων της άγριας ζούγκλας" απεδείχθη επιτυχής. Όμως, σας υπόσχομαι, δεν θα περάσουμε και άσχημα και στην Σύρο, που σας περιμένω.

Και τώρα, για χάρη της Pandora και του προετοιμαζόμενου ταξιδιού στην Ιαπωνία, σας καλώ να αναφωνήσουμε όλοι μαζί δυνατά :
"Δεν μας τρομάζουν τα νέα μέτρα..."

 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
.....

Αντίθετα με την Ντίνα που είναι πολύ δυνατός χαρακτήρας εγώ δεν θα τα κατάφερνα να αντισταθώ σε όλα αυτά τα καταπληκτικά πιάτα που περιγράφετε!!! (ναι, είμαι και εγώ σε πρόγραμμα - πως θα βγούμε στις παραλίες το καλοκαίρι;)). Εμένα δυστυχώς δεν θα χόρταινε μόνο το μάτι μου! Άσε που δεν θα μπορούσα να πιω ούτε ένα ποτηράκι !?! ;)

Παρόλα αυτά δηλώνω μεταμελημένη και ευελπιστώ να κάνετε και άλλες πολλές τέτοιες συναντήσεις για να μπορέσω να απολαύσω την παρέα σας από κοντά.:lol:

Soon I hope!!!
Βρε Ρηνάκι πάλι δεν μας ήλθες :(

ααα ναι δεν θα συγκρατιόσουν με την παρέλαση των μεζέδων.... τώρα ΜΠΡΑΒΟ στη Ντίνα που τα κατάφερε...

Κόλαση βρε παιδί μου αυτοί οι μεζέδες... :clap:
 

malysa

Member
Μηνύματα
1.047
Likes
1.827
Επόμενο Ταξίδι
έλα μου ντε...
Ταξίδι-Όνειρο
3η βραχονησίδα αριστερά
.....

Άρτι αφιχθείς στο νησί και πριν αρχίσω να τρέχω στις δουλειές, που δεν περιμένουν, πρέπει να πω ένα τεράσιο ευχαριστώ από καρδιάς για την θερμή υποδοχή όλων των συμμετεχόντων, που πραγματικά με έκανε να νιώσω σαν ένας "φίλος από τα παλιά".
.....
Ναι, πρέπει να το ομολογήσω και γω : Δεν περάσαμε και άσχημα. Η συνάντηση των "θηρίων της άγριας ζούγκλας" απεδείχθη επιτυχής. Όμως, σας υπόσχομαι, δεν θα περάσουμε και άσχημα και στην Σύρο, που σας περιμένω.

Και τώρα, για χάρη της Pandora και του προετοιμαζόμενου ταξιδιού στην Ιαπωνία, σας καλώ να αναφωνήσουμε όλοι μαζί δυνατά :
"Δεν μας τρομάζουν τα νέα μέτρα..."
Nα πω την αλήθεια, εγώ πίστευα ότι δεν θα έλθεις τελικά Galat.... και όχι μόνο ήλθες , αλλά μας γλύκανες κιόλας!!!:clap: thanks again ....

Και για κείνο το jack daniel's που λιγουρευόμουνα, αλλά δεν τόλμησα λόγω οδήγησης... ελπίζω σε επόμενα...:D

at1_gstatic_com_images_0b58ad01735138ef9516bea6096823a6._.jpg
.... αφιερωμένο...
 

Pandora

Member
Μηνύματα
2.803
Likes
961
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Φιλαράκια αγαπημένα...αποστολή εξετελέσθη...over :haha: :clap::clap:

Σε λίγο μπορείτε να αυτοθαυμαστείτε :bleh::haha:...
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Γιορ αττενσιον πλιιιζ:
Ανακοίνωση
ΘΕΜΑ: Συνάντηση : "΄Αρτος και θεάματα"
Κυριακή 16 Μαϊου 2010

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
16:45:
Συνάντηση στην έξοδο της στάσης του Μετρό Σύνταγμα (παράκληση να είμαστε όλοι στην ώρα μας)
17:00: Έκθεση φωτογραφίας για την Άγρια Φύση στο City Link
18-18:30: Αναχώρηση με το Μετρό για Αγ. Αντώνιο (κόκκινη γραμμή). Περπάτημα (για να πεινάσετε) κανά 10-15λεπτο μέχρι τη "Δάφνη", Μεγ. Αλεξάνδρου 86, Μπουρνάζι
18:30-19:00 έως όσο τραβήξει: Γαστριμαργική κραιπάλη στη "Δάφνη"
Με το πέρας του γεύματος αναλόγως της διάθεσης/χρόνου μπορεί να ακολουθήσει παγωτό ή καφές στη πλατεία Μπουρναζίου
Εκ της οργανωτικής επιτροπής

ΥΓ1: Επιβεβαιώστε τη συμμετοχή σας βάσει του τελικού προγράμματος με πμ σε μένα
ΥΓ2: Να πεινάτε παρακαλώ...:haha:
Όλα φαίνονταν απλά και συνηθισμένα, χωρίς απρόοπτα και εκπλήξεις, χωρίς ανατροπές και με ηχηρές απουσίες… Έκθεση φωτογραφίας-φαγητό-γλυκό-επιστροφή στο σπίτι.

Η πολύωρη, όπως αποδείχθηκε, συνάντηση (καλά, αυτό ήταν το μόνο αναμενόμενο…) ξεκίνησε το απογευματάκι στο Σύνταγμα. Ο απουσιολόγος hydronetta ανήσυχος κάθε τόσο βγάζει το παρουσιολόγιο από την τσέπη του για να δει ποιοι μας λείπουν. Φιλιά και αγκαλιές κάθε φορά που έρχεται κάποιος, συστάσεις και μια πρώτη γνωριμία με όσους δεν έχουμε ξαναβρεθεί.

Και ξαφνικά γίνεται η πρώτη ανατροπή… σκάει μύτη η Pandora μας: «Έκπληξη!!!»,:clap: φωνάζει από μακριά, χαμογελαστή και ευτυχισμένη που συναντά την τρελοπαρέα.

Όλοι παρόντες λοιπόν (εκτός από τους απόντες:bleh:) και ξεκινάμε για την έκθεση. Οι φωτογραφίες είναι υπέροχες, εντυπωσιακές και μας ταξιδεύουν από τη Φινλανδία και την Ισλανδία μέχρι την Αφρική και από την Αμερική μέχρι την Αυστραλία. Μαϊμούδες, φώκιες, ιπποπόταμοι, λιοντάρια, αρκούδες, αλλόκοτα πουλιά, ψάρια, έντομα και λουλούδια μαγνητίζουν το βλέμμα μας και επιβεβαιώνουν, για μια ακόμα φορά, την ομορφιά και την ποικιλομορφία της ζωής στη Γη.

Εδώ μπορείτε να δείτε τις φωτογραφίες της έκθεσης: Veolia Environnement Wildlife Photographer of the Year

Αφού χορτάσαμε λοιπόν Τέχνη, ήρθε η ώρα να τσιμπήσουμε και κάτι, αφού προϋπόθεση για να συμμετέχουμε στη συνάντηση, σύμφωνα με τον διοργανωτή, ήταν να έρθουμε… νηστικοί! :haha:Πιστοί στις οδηγίες και ξελιγωμένοι από την πείνα, κατευθυνόμαστε στο μετρό. Φωνές, γέλια, κουβεντολόι, πειράγματα και… κάποιοι δεν προλαβαίνουν να μπουν στο βαγόνι.:haha: Οι απ’ έξω κοιτούν «έντρομοι» και σκασμένοι στα γέλια τούς από μέσα που σιγά-σιγά απομακρύνονται…

Μετά από 5 λεπτά η ομάδα ξαναενώνεται μέσα σε κλίμα ενθουσιασμού και χειροκροτημάτων…:clap: οι υπόλοιποι επιβάτες κοιτάνε ξαφνιασμένοι και ψιθυρίζουν κάτι σαν «Και που να σφίξουν οι ζέστες». Κάποιοι με απορημένο βλέμμα προσπαθούν να εντοπίσουν τους vip συνεπιβάτες τους για τους οποίους γίνεται όλο αυτό το νταβαντούρι :haha:

Μετά από ολιγόλεπτη πεζοπορία φτάνουμε στη Δάφνη. Εκεί γίνεται και η 2η ανατροπή… Και άλλη έκπληξη!!! :clap:Με ένα πλατύ χαμόγελο και ένα πρόσωπο που λάμπει από χαρά και ικανοποίηση «εισβάλλει» στην παρέα η malysa μας. Ούτε κι εκείνη άντεξε στη σκέψη να χάσει τη συνάντησή μας…:lol:

Όμως τα στομάχια γουργουρίζουν και λέμε να τσιμπήσουμε κάτι… Μη φανταστείτε, τίποτα το ιδιαίτερο…:bleh: μερικές πράσινες σαλάτες με τυρί, σύκα και καρύδια, λίγα μανιτάρια ψητά, 5-6 μερίδες ντοματοκεφτέδες, κολοκυθοκεφτέδες και πρασόπιτα, μερικές μαραθόπιτες, 7-8 μερίδες μελιτζάνες φούρνου με φέτα, 2-3 συκωταριές, μερικά φαλάφελ, 2-3 κοτόπουλα με σάλτσα μελιού, 3-4 σαγανάκια με τυρί, και κάποια ακόμα που αυτή τη στιγμή μου διαφεύγουν.

Εννοείται βέβαια ότι κατά τη διάρκεια του φαγητού δεν ακούγεται «κιχ»… μόλις γεμίζουν τα στομάχια και σταματάνε να «δουλεύουν» τα πιρούνια, αρχίζει και πάλι η… οχλοβοή.(συνεχίζεται)
 
Last edited by a moderator:

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Φιλαράκια αγαπημένα...αποστολή εξετελέσθη...over :haha: :clap::clap:
Σε λίγο μπορείτε να αυτοθαυμαστείτε :bleh::haha:...
Το είπες και το έπραξες :haha::haha: Να βλέπουν και να ζηλεύουν οι μη συμμετέχοντες
Αλλά θα διαμαρτυρηθώ. Δεν έχει έχει αποτυπωθεί στο μεγαλείο του η γαστριμαργική κραιπάλη. Σκεφτόμουνα ότι άλλοι 2-3 τρώγανε ακόμα με τόσα που η πλεονεξία μου παράγγειλε.
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.153
Likes
14.451
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Όλα φαίνονταν απλά και συνηθισμένα, χωρίς απρόοπτα και εκπλήξεις, χωρίς ανατροπές και με ηχηρές απουσίες… Έκθεση φωτογραφίας-φαγητό-γλυκό-επιστροφή στο σπίτι.
Δημοσιογραφικότατη κάλυψη. Με το κείμενό σου και τις φωτό τις Πανδώρας, να το ξεχάσουμε αποκλείεται!!
Μήπως να το βάλουμε και στις ταξιδιωτικές ιστορίες;;:haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.470
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom