Έκπτωτη η Athens Airways από τις άγονες γραμμές

McElk

Member
Μηνύματα
1.033
Likes
1.600
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Παιδιά, καθυστερήσεις υπήρχαν, υπάρχουν και θα υπάρχουν πάντα και σε όλες τις εταιρίες. ...
Μπα … Δεν το έγραψα σαν διαμαρτυρία αλλά για πληροφόρηση. Δεν ήταν και τόσο σοβαρή η καθυστέρηση για δυο πτήσεις. Εξ’ άλλου η εναλλακτική λύση ήταν με Ολυμπιακή ή Αιγαίου : Αλεξ/πολη –Αθήνα και Αθήνα –Μυτιλήνη με πολλαπλάσιο χρόνο και κόστος. Ή οδικώς Καβάλα και πλοίο Καβάλα – Μυτιλήνη (κάπου 8 ώρες). Για μας (Έβρο αλλά και όλη τη Θράκη) αυτές οι πτήσεις από Αλεξ/πολη για νησιά Ανατ. Αιγαίου είναι πολύ εξυπηρετικές. Πληροφοριακά η AXD-LXS είχε 20 επιβάτες και η LXS-MJT 30.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Nαι καλοκαιριάτικα τους ήρθε... τι να κάνουμε δηλαδή, πρέπει μια ανώμαλη κατάσταση να συνεχίζεται επειδή είναι καλοκαίρι?

Ο κλασσικός ο Έλληνας που πάντα βιάζεται να καταγγείλει, να φωνάξει να μαλώσει... πάρε λοιπόν ένα δωράκι από μένα για να σταματήσεις να φωνάζεις... τα δρομολόγια από ATH για ΑΟΚ από 1/6...

Δευτέρα δύο πτήσεις: 0640 0745 και 1930 2040
Τρίτη μία πτήση : 1930 2040
Τετάρτη δύο πτήσεις: 0640 0750 και 1930 2040
Πέμπτη μια πτήση: 1930 2040
Παρασκευή δύο πτήσεις:0640 0745 και 2100 2205
Σάββατο μία πτήση: 0600 0705
Κυριακή μία πτήση: 2100 2205

Άντε να δούμε τι άλλο θα βρεις τώρα για να γκρινιάξεις...
Ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να μου πείς τα δρομολόγια, αλλά το πρόβλημα δεν είναι για μένα αλλά για τους εκατοντάδες τουρίστες που ψάχνονται αυτή την εποχή!
Όσο για τον κλασσικό έλληνα, εγώ τον ξέρω αλλιώς, να μη φωνάζει, να μή καταγγέλει και να κάθεται άπραγος σε μια κατάσταση που μπορεί να τον ενοχλεί. Εγώ σίγουρα δεν είμαι τέτοιος. Με σύγχισες μεσημεριάτικα, πάω να απολαύσω την υπέροχη θάλασσα!!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Σε Olympic Air και Sky Express 9 άγονες γραμμές


a4.bp.blogspot.com__P_d1spzDKSE_TAPXcR_J9qI_AAAAAAAA_as__MS_7hOHa0s_s320_YPA.jpg
Στις αεροπορικές εταιρίες Olympic Air και Sky Express ανατέθηκαν από την Υπηρεσία Πολιτικής Αεροπορίας, οι εννιά "άγονες γραμμές" που αφαιρέθηκαν πρόσφατα από την εταιρία Athens Airways, η οποία κηρύχθηκε έκπτωτη. Σύμφωνα με την ΥΠΑ το μεταφορικό έργο για το διάστημα από 1-6-2010 έως 31-3-2012 κατακυρώθηκε...



...στην OLYMPIC AIR για τις γραμμές από Αθήνα για Κάρπαθος, Κύθηρα, Σκιάθο και Ικαρία και αντίστροφα.

Στην SKY EXPRESS κατακυρώνονται οι γραμμές:

Αθήνα - Μυτιλήνη - Χίος - Σάμος - Ρόδος,

Αλεξανδρούπολη - Σητεία

Ακτιο - Σητεία

Αθήνα - Σκύρος και

Θεσσαλονίκη - Σκύρος

Το επιβατικό κοινό που έχει πραγματοποιήσει κρατήσεις στην εταιρεία ATHENS AIRWAYS για τους ανωτέρω αναφερόμενους προορισμούς παρακαλείται να επικοινωνήσει κατά περίπτωση είτε με την εταιρία OLYMPIC AIR, (210 3550000, Olympic Air - Επίσημο website - Αεροπορικά εισιτήρια, air tickets Greece, ξενοδοχεία, ενοικιάσεις αυτοκινήτων), είτε με την εταιρία SKY EXPRESS,(τηλ.:80111282888, Sky Express S.A.), είτε με την εταιρία ASTRA AIRLINES όσον αφορά στη γραμμή Αθήνα - Ικαρία μόνον για το προσεχές 15νθήμερο, (τηλ.: 2310-489392, Redirect )
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Τώρα ξυπνήσανε αυτοί? Τα έχω γράψει με δρομολόγια από προχθες...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921

greeklad

Member
Μηνύματα
172
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Δεν νομίζω να υπάρχει εταιρία άλλη σαν την Athens που να έχει πει τόσα ψέματα σε πελάτες της για να δικαιολογήσει την ανεπάρκειά της. Χαίρομαι που δεν θα ξαναασχοληθούμε μαζί της. Σε κάνα δίμηνο τη βλέπω να σβήνει κινητήρες.
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Ενα ειναι το συμπερασμα απο ολη αυτη την ιστορια:
Αυτο, που ο ελληνικος λαος λεει με την θυμοσοφια του, οτι τα μεταξωτα βρακια
θελουν και επιδεξιους κ....ς!!!
Και απ' οτι αποδειχθηκε, η συγκεκριμενη εταιρεια δεν τους διεθετε...
 

vasso

Member
Μηνύματα
136
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Σκανδιναβία
Καστελόριζο πάει καμμία εταιρεία?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.341
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom