Ίος Ίος κανείς;

Geo_x

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Διαβασα και μερικα αλλα θεματα στο forum και μαλλον κλινουμε προς Ιο! :p

Χανια εχω παει και οντως ηταν γ@μ@τ@!!!
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
σε ζηλευω φιλ0ς....ι0 εχω παει 6 φ0ρες.ημ0υν και ειμαι party animal παρα τα 29 μ0υ.μια ζωη την εχ0υμε.θα περασεις τελεια ι0.τα φιλια μ0υ στις ιταλιδες και τα γεια μας στα φιλαρακια μας τ0υς ιταλ0υς.ευτυχως λαμπ0υν δια της απ0υσιας τ0υς 0ι αγγλ0ι σχεδ0ν απ0 παντ0υ.γιατι αλλ0 πιτα 0 ελληνας ιταλ0ς γαλλ0ς κτλ και αλλ0 0 αγγλ0ς.μια συμβ0υλη.0σ0 λασπη και να γινεται μην δωσετε σημασια σε καγκ0υρες γηπεδικ0υς κτλ.θα καταληεις να παιζεις μαπες μεχρι να φυγεις απ0 τ0 νησι.παραλιες εχει απειρες.καλυτερα να ν0ικιασετε εκει γιατι πιστευω ειναι π0λλα τα ακτ0πλ0ικα.να μεινετε φαρα0υτ.0λη μερα τσερτσελ0 και χαβαλε.καλες πιτες να εχεις και σε ζηλευω ειλικρινα φιλ0ς
 

Geo_x

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Επισης ποσες μερες θα ηταν χορταστικες για Ιο? Και αν και διαβασα μερικα, θα ηθελα να προτεινετε μερη για φαγητο, ποτο, μπανιο, κτλ...

Αυτοκινητο τελικα θα νοικιασουμε εκει, συμφερει πιο πολυ!
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
φιλ0ς πιστευω 6 μερες ειναι καλα.πηγαιντε αν θελετε και καμμια 2-3 μερες κ0υφ0νησια να χαλαρωσετε απ0 την κρεπαλη.παραλιες εχει π0λλες και τις εχ0υν πει 0ι πρ0ηγ0υμεν0ι.για φαγητ0 0πως εχει υπωθει 0 δρακ0ς και καπ0ιες καλες κατεμε στ0 λιμανι.π0τ0 πηγασ0,τζ0νις ιλκετρικ,σκ0ρπι0,εχει απειρα φιλ0ς θα τα βρεις 0λα.ενν0ειτε πως συμφερει να ν0ικιασεις εκει...
 

sonia_1991

Member
Μηνύματα
44
Likes
0
Καλησπέρα. Θα ήθελα να ξέρω αν έχει πάει κανείς στην Ίο και αν είναι το κλίμα γενικότερα ωραίο για διακοπές ζευγαριού. Δεν έχω ακούσει και πολλά αλλά μου είπε η κοπέλα μου να πάμε εκεί διακοπές αφού ψάχνουμε να δούμε που θα πάμε, και θα ήθελα να ξέρω και την δική σας γνώμη για το νησί! Ευχαριστώ.
η παρεα μου ειχε κανονισει να παει κ εγω δεν μπορουσα εκεινη την περιοδο... οταν γυρισανε, μου ειπανε οτι ειναι λιγο φτηνοκατασταση καφριλα και τα συναφη...για ζευγαρι αξιζει αλλου...η ιος ειναι πιο πολυ για παρεες αγοριων κατα τη γνωμη μου και της παρεας μου...φολεγανδρο/αμοργο θα ηταν το ιδανικο αφου απο ο,τι καταλαβαινω σας αρεσουν τα ησυχα μερη...
 

chrys_s

Member
Μηνύματα
49
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
η παρεα μου ειχε κανονισει να παει κ εγω δεν μπορουσα εκεινη την περιοδο... οταν γυρισανε, μου ειπανε οτι ειναι λιγο φτηνοκατασταση καφριλα και τα συναφη...για ζευγαρι αξιζει αλλου...η ιος ειναι πιο πολυ για παρεες αγοριων κατα τη γνωμη μου και της παρεας μου...φολεγανδρο/αμοργο θα ηταν το ιδανικο αφου απο ο,τι καταλαβαινω σας αρεσουν τα ησυχα μερη...
Σόνια μου καλημέρα! Εσύ απαντάς στο παιδί που έφτιαξε το thread το 2008! Αν δεις στις τελευταίες σελίδες ο Geo_x επανέφερε το θέμα πρόσφατα, αλλά ρωτάει για διακοπές με παρέα.
 

sonia_1991

Member
Μηνύματα
44
Likes
0
Σόνια μου καλημέρα! Εσύ απαντάς στο παιδί που έφτιαξε το thread το 2008! Αν δεις στις τελευταίες σελίδες ο Geo_x επανέφερε το θέμα πρόσφατα, αλλά ρωτάει για διακοπές με παρέα.
xaxa oops! thanks που μου το επισημανες!
 

chilipepper

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Παιδια ξέρει κανεις εάν το Σεπτέβριο στην Ίο γινεται πανικος ή ειναι νεκρα το νησί,γιατί λεμε τότε να πάμε με μια φίλη μου.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
chilipepper said:
Παιδια ξέρει κανεις εάν το Σεπτέβριο στην Ίο γινεται πανικος ή ειναι νεκρα το νησί,γιατί λεμε τότε να πάμε με μια φίλη μου.
πανικος? εδω γελαμε...
εχω παει καμια 15 φορες,τις μισες σεπτεμβρη.περαν της 1ης βδομαδας που ηδη το 30-40% των μαγαζιων κλεινει, μετα τις 7-8/9 δηλ. νεκρα.
 

chilipepper

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
πανικος? εδω γελαμε...
εχω παει καμια 15 φορες,τις μισες σεπτεμβρη.περαν της 1ης βδομαδας που ηδη το 30-40% των μαγαζιων κλεινει, μετα τις 7-8/9 δηλ. νεκρα.
Samion ευχαριστώ πολύ για την απαντησή σου. Όταν λες νέκρα εσύ, εννοείς οτι άμα πάμε γύρω στις 10/9 δε θα βρουμε μαγαζιά για φαγητό, καφέ και ποτό ή οτι δε θα δούμε τους μισούς τουρίστες του νησιού να ξερνάνε στους δρόμους τα βράδια; :?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
chilipepper said:
Samion ευχαριστώ πολύ για την απαντησή σου. Όταν λες νέκρα εσύ, εννοείς οτι άμα πάμε γύρω στις 10/9 δε θα βρουμε μαγαζιά για φαγητό, καφέ και ποτό ή οτι δε θα δούμε τους μισούς τουρίστες του νησιού να ξερνάνε στους δρόμους τα βράδια; :?
θα ξερναει κανας γαιδαρος απο πολυφαγια..
θα βρειτε τα μισα απο το καλοκαιρι, ισως κ λιγοτερα. δεν υπαρχει θεμα να μην εχει μαγαζια,ισα ισα γι αυτο συνηθως παω σεπτεμβρη. λιγα κ καλα. κ οι τουριστες πιο ψαγμενοι,οχι πιτσιρικαρια,οχι συρφετος, χοτελ στη μιση τιμη κλπ.
 

chilipepper

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
θα ξερναει κανας γαιδαρος απο πολυφαγια..
θα βρειτε τα μισα απο το καλοκαιρι, ισως κ λιγοτερα. δεν υπαρχει θεμα να μην εχει μαγαζια,ισα ισα γι αυτο συνηθως παω σεπτεμβρη. λιγα κ καλα. κ οι τουριστες πιο ψαγμενοι,οχι πιτσιρικαρια,οχι συρφετος, χοτελ στη μιση τιμη κλπ.
Τέλεια!!! Γιατί έχουμε ακούσει πως η Ίος είναι πολύ όμορφο νησί και είναι κρίμα να το επισκευτούμε όταν θα γίνεται ο κακός χαμός, αλλά θα θέλαμε να έχει και κανα μπαράκι να πάμε το βράδυ.;)
Sorry που σε έχω ζαλίσει, αλλά γνωρίζεις πως θα μπορέσουμε το Σεπτέμβρη να πάμε και σε καμιά άλλη παραλία εκτός από Μυλοποτά και Γιαλό (π.χ καραβάκι ή ταξί άν δεν είναι πανάκριβα), δεδομένου ότι δε θα έχουμε μεταφορικό μέσο;
Και πάλι σε χιλιοευχαριστώ! :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom