Άγιος Δομήνικος ΑΓΙΟΣ ΔΟΜΗΝΙΚΟΣ - Το στολίδι της Καραϊβικής

NUOVO..

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Samana

Μια εξόρμηση σαμανα πρέπει να την κανείς οπωσδήποτε.εγω πήγα γαμήλιο τον Οκτώβρη που μας πέρασε,τα 4 πρώτα βραδιά μείναμε στο grand Bahia cayo levantado (Bacardi island).φανταστικο μέρος ότι πρέπει για ξεκούραση μετα τα τρεξίματος και το άγχος του γάμου αλλά πιστεύω ότι 4 μέρες σε ένα resort είναι υπέρ αρκετές απο εκεί και πέρα θα βαρεθεις.τις υπόλοιπες 5 μέρες είχαμε νοικιασμενο αυτοκινητο και γυρίσαμε ολη τη χερσόνησο σαμανα (αξίζει) μείναμε las terrenas και κάθε μέρα κάναμε εξόρμηση σε διαφορετική παραλία.πουντα κανά δεν πήγαμε καθόλου.το τελευταίο βράδυ λόγω πρωινής πτήσης για ny πήγαμε santo Domingo και ήταν ψιλοαπογοητευση.Επισης όλο το 10 ημερο που είμασταν εκεί ο καιρος ήταν τέλειος (τέλος Οκτώβρη) μόνο μια μέρα έβρεξε .
 

gratsounas

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟ ΓΥΡΟ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ
ΑΓΙΟΣ ΔΟΜΙΝΙΚΟΣ

HALLA ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΓΙΟ ΔΟΜΙΝΙΚΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΠΟΧΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ,ΜΕ ΤΙ ΕΚΛΕΙΣΕΣ,ΜΟΝΗ ΣΟΥ Η ΜΕ ΠΡΑΚΤΟΡΙΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
 

halla

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Δομίνικος
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
HALLA ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑ ΑΓΙΟ ΔΟΜΙΝΙΚΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΕΠΟΧΗ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ,ΜΕ ΤΙ ΕΚΛΕΙΣΕΣ,ΜΟΝΗ ΣΟΥ Η ΜΕ ΠΡΑΚΤΟΡΙΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΩΣ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Με πρακτορείο έκλεισα, ένα απο τα μεγαλύτερα της Αθήνας, δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω. 3200 πήγε και θα μείνουμε μία εβδομάδα στο Melia Caribe Tropical all inclusive στην Punta Cana.

Μια εξόρμηση σαμανα πρέπει να την κανείς οπωσδήποτε.εγω πήγα γαμήλιο τον Οκτώβρη που μας πέρασε,τα 4 πρώτα βραδιά μείναμε στο grand Bahia cayo levantado (Bacardi island).φανταστικο μέρος ότι πρέπει για ξεκούραση μετα τα τρεξίματος και το άγχος του γάμου αλλά πιστεύω ότι 4 μέρες σε ένα resort είναι υπέρ αρκετές απο εκεί και πέρα θα βαρεθεις.τις υπόλοιπες 5 μέρες είχαμε νοικιασμενο αυτοκινητο και γυρίσαμε ολη τη χερσόνησο σαμανα (αξίζει) μείναμε las terrenas και κάθε μέρα κάναμε εξόρμηση σε διαφορετική παραλία.πουντα κανά δεν πήγαμε καθόλου.το τελευταίο βράδυ λόγω πρωινής πτήσης για ny πήγαμε santo Domingo και ήταν ψιλοαπογοητευση.Επισης όλο το 10 ημερο που είμασταν εκεί ο καιρος ήταν τέλειος (τέλος Οκτώβρη) μόνο μια μέρα έβρεξε .
Ναι ίσως να έχεις δίκιο αλλά εμείς δεν έχουμε τόσο πολλές μέρες οπότε πάνω πο θα βαρεθούμε ίσως πάμε στο Saona ή καμια βολτα εκτός ρesort. Ελπίζω να μου κάνει και μένα τέτοιο καιρό! Εχω λίγο άγχος!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.750
Likes
15.217
Με πρακτορείο έκλεισα, ένα απο τα μεγαλύτερα της Αθήνας, δεν ξέρω αν επιτρέπεται να πω. 3200 πήγε και θα μείνουμε μία εβδομάδα στο Melia Caribe Tropical all inclusive στην Punta Cana.
Επιτρέπεται να πεις με πιο πρακτορείο έκλεισες.Τα δυσφημιστικά σχόλια για πρακτορεία απαγορεύονται.
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
..τα 4 πρώτα βραδιά μείναμε στο grand Bahia cayo levantado (Bacardi island).τις υπόλοιπες 5 μέρες είχαμε νοικιασμενο αυτοκινητο και γυρίσαμε ολη τη χερσόνησο σαμανα (αξίζει) μείναμε las terrenas και κάθε μέρα κάναμε εξόρμηση σε διαφορετική παραλία.πουντα κανά δεν πήγαμε καθόλου.
Κανατε το καλυτερο για τις μερες που ειχατε. Δε χασατε τιποτα σπουδαιο που δεν πηγατε PC.
Οταν πηγα εγω στο νησι του Μπακαρντι γινοταν ανακαινιση στο grand Bahia cayo levantado. Τωρα εχει μεχρι και πισινες! Στην πισω παραλια πηγαινες απο γεφυρες μεσα στη ζουγκλα. Ειναι ακομα ετσι αραγε? Επιτρεπεται να περασεις τωρα πια στην πισω παραλια ή ειναι ιδιωτικη για τους all inclusive?
 

Attachments

Erika K.

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Πληροφορίες για Αγ. Δομήνικο

Έχουν περάσει χρόνια από τότε που έγραψες αυτή την καταπληκτική περιγραφή για το ταξίδι αυτό..Μπράβο σου....Σχεδιάζω να πάω αυτόν τον Αύγουστο στον Α. Δομήνικο και θα ήθελα μία επιβεβαίωση του ενθουσιασμού που περιγράφεις στο κείμενό σου μια και έχει μεσολαβήσει και κάποιο διάστημα και πιθανά η κριτική σου να είναι πιο αντικειμενική....όντως αξίζει τόσο? σε πιο ξενοδοχείο μείνατε? ποιο θα με συμβούλευες να κλείσω? φυσικά από ότι βλέπω τις προσφορές είναι όλα all inclusive.....δεν ξέρω τι ποιότητα φαγητού αλλά δεν γίνεται κι αλλιώς... αλήθεια το φαγητό είναι ανεκτό? ποιοτικό? ο Αύγουστος μήπως αντεδείκνυται ως περίοδος λόγω μεγάλου αριθμού τουριστών γενικώς και κακού άρα service? σε ευχαριστώ εκ των προτέρων πολύ για την βοήθειά σου...
 

Erika K.

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Πληροφορίες για Αγ. Δομήνικο

Κανατε το καλυτερο για τις μερες που ειχατε. Δε χασατε τιποτα σπουδαιο που δεν πηγατε PC.
Οταν πηγα εγω στο νησι του Μπακαρντι γινοταν ανακαινιση στο grand Bahia cayo levantado. Τωρα εχει μεχρι και πισινες! Στην πισω παραλια πηγαινες απο γεφυρες μεσα στη ζουγκλα. Ειναι ακομα ετσι αραγε? Επιτρεπεται να περασεις τωρα πια στην πισω παραλια ή ειναι ιδιωτικη για τους all inclusive?




Θα ήθελα την βοήθεια σας ....Σχεδιάζω να πάω αυτόν τον Αύγουστο στον Α. Δομήνικο για 8 μέρες και θα ήθελα μία επιβεβαίωση του ενθουσιασμού που περιγράφεται από πολλούς... σε πιο ξενοδοχείο αξίζει να μείνει κάποιος και που? φυσικά εξαρτάται αλλά ας πουμε για 4 και 5 αστέρια... γιατί αναφέρετε ότι στην Π. Κάνα δεν αξίζει και ιδιαίτερα? επίσης φυσικά από ότι βλέπω τις προσφορές είναι όλα all inclusive.....δεν ξέρω τι ποιότητα φαγητού αλλά δεν γίνεται κι αλλιώς... αλήθεια το φαγητό είναι ανεκτό? ποιοτικό? ο Αύγουστος μήπως αντεδείκνυται ως περίοδος λόγω μεγάλου αριθμού τουριστών γενικώς και κακού άρα service? Επίσης είναι εύκολη η μετακίνηση με ιδιωτικό αυτοκίνητο αν ενοικιάσει κάποιος? ή ίσως είναι επικίνδυνο από κάποια άποψη?....ενδεχομένως να ακολουθεί κάποιος τα οργανωμένα γκρουπς για τις διάφοερες εκδρομές?? σας ευχαριστώ εκ των προτέρων πολύ για την βοήθεια....
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Ο ενθουσιασμος ειναι δικαιολογημενος αφου προκειται για πανεμορφο νησι , με φοβερη φυση και υπεροχες παραλιες. Για να το διαπιστωσει ομως καποιος πρεπει να βγει απο το ριζορτ και να το εξερευνησει. Για μεγαλα ξενοδοχεια δεν γνωριζω , εμεινα σε μικρα ντοπια ξενοδοχεια. Ο Αύγουστος αντεδεικνυται ως περιοδος των τυφωνων στην καραιβικη. Η οδηγηση σε μας φαινεται ευκολη οπου κι αν παμε , ακομα και σε χωρες που οδηγουν αναποδα. Δεν ειχαμε κανενα προβλημα , λιγο προσοχη στα μηχανακια θελει και όπου εχει πιο πυκνη κινηση. Εκδρομες κλεινεις ευκολα ειτε γυρνας ανεξαρτητα , ειτε μεσα απο το ξενοδοχειο σου σαν γκρουπ.
Η πουντα κανα ειναι μια περιοχη με πολυ ομορφες παραλιες , αλλα απομονωμενη και μακρια απο τα παντα , μακρια απο χρωμα και αρωμα Αγιου Δομηνικου. Στην ουσια βλεπεις μονο το ριζορτ. Εκτος αν κανεις οτι και η varioathens που εγραψε το αρθρο , η οποια μπορει να εμεινε στην ΠΚ , αλλα ξοδεψε χρηματα , χρονο και γνωρισε το νησι περισσοτερο ακομα και με εσωτερικες πτησεις..
αν σε ενδιαφερει περισσοτερο , η γνωμη μου για την Πουντα κανα ειναι γραμμενη στο αρθρο που εχω γραψει για το νησι εδω:http://www.travelstories.gr/%F4%E1%EE%E9%E4%E9%F9%F4%E9%EA%DD%F2-%E9%F3%F4%EF%F1%DF%E5%F2-%EA-%ED%FC%F4%E9%E1-%E1%EC%E5%F1%E9%EA%DE/279-%F0%E1%EC%E5-%E1%E3%E9%EF-%E4%EF%EC%E7%ED%E9%EA%EF.html?garpg=11#content_start
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.532
Likes
8.111
Ωχ σορι δεν ειχα δει το ερωτημα σου!
Αν εισαι ακομα εδω, να πω κι εγω με τη σειρα μου οτι ναι ειναι υπεροχο νησι και το ταξιδι μου εκει ενα απο τα καλυτερα μου ever!
Δεν ειναι μονο ΑΙ τα ξενοδοχεια, εχει και απλα καταλυμματα και ισως ετσι σε βολεψει καλυτερα για να γυρισεις το νησι και να μοιρασεις τις διανυκτερευσεις σε 2-3 μερη.
Ο Αυγουστος ειναι ενα θεμα απο αποψη καιρου μιας και προκειται για περιοδο τυφωνων αλλα αν το διακινδυνευσεις θα ειναι καλυτερες οι τιμες που θα πετυχεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.467
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom