Άγιος Δομήνικος ΑΓΙΟΣ ΔΟΜΗΝΙΚΟΣ - Το στολίδι της Καραϊβικής

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.577
Likes
8.274
Επειδή και εμένα με έχεις εξιτάρει πολύ με την περιγραφή σου, μπορείς να μου στείλεις με pm το πρακτορείο και το όνομα του ξενοδοχείου?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!:)
Να' σαι καλά! Στο έστειλα...:)
....κατά λάθος πάτησα και "ευχαριστώ"
 

icecube

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Θα ηθελα να σου πω ενα μεγαλο ευχαριστω!!!! Με την ιστορια σου για Κραμπι-Μπανγκοκ μας ξεσήκωσες και καναμε ενα ταξιδι ονειρο!!!! Πριν 3 μερες γυρισαμε απο Κραμπι και οι πληροφοριες σου μας βοηθησαν παρα πολυ!!!! Καναμε ολες τις εκδρομες σε νησια και ζουγκλες και περασαμε τελεια!!! Επομενος προορισμος ισος ειναι ο Αγ. Δομηνικος Μηπώς θα μπορούσες να μου στείλεις τα στοιχεία από το πρακτόρειο που έκλεισες και το όνομα του ξενοδοχείου
που μείνατε????
Και παλι ευχαριστω!!!
ΥΓ Τα νησια Bamboo , Poda και Hong ηταν οντως τελεια!!!!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.577
Likes
8.274
Θα ηθελα να σου πω ενα μεγαλο ευχαριστω!!!! Με την ιστορια σου για Κραμπι-Μπανγκοκ μας ξεσήκωσες και καναμε ενα ταξιδι ονειρο!!!! Πριν 3 μερες γυρισαμε απο Κραμπι και οι πληροφοριες σου μας βοηθησαν παρα πολυ!!!! Καναμε ολες τις εκδρομες σε νησια και ζουγκλες και περασαμε τελεια!!! Επομενος προορισμος ισος ειναι ο Αγ. Δομηνικος Μηπώς θα μπορούσες να μου στείλεις τα στοιχεία από το πρακτόρειο που έκλεισες και το όνομα του ξενοδοχείου
που μείνατε????
Και παλι ευχαριστω!!!
ΥΓ Τα νησια Bamboo , Poda και Hong ηταν οντως τελεια!!!!!

Nα 'σαι καλά! Πολύ χαίρομαι που περάσατε τέλεια! Άντε στρώσου και γράψε ιστορία! :)
Σου έστειλα pm και για Δομήνικο! Για πότε λέτε?
 

Manos77

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αγ.Δομινικος η' Μπαλι η'
Ταξίδι-Όνειρο
Γκαλαπαγκος
Φανταστικη η ιστορια σου.
Θα ηθελα τα στοιχεια του πρακτορειου και του ξενοδοχειου
το σκεφτομαι για τα χριστουγεννα
σ'ευχαριστω!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.577
Likes
8.274
Φανταστικη η ιστορια σου.
Θα ηθελα τα στοιχεια του πρακτορειου και του ξενοδοχειου
το σκεφτομαι για τα χριστουγεννα
σ'ευχαριστω!!
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια! Σου έστειλα pm με τα στοιχεία που θέλεις. Με το καλό να πας και δεν θα το μετανιώσεις! :)
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
σήμερα μόλις ανακάλυψα το διαμαντάκι σου varioAthens
πολύ καλογραμμένη η ιστορία σου και πανέμορφος ταξιδιωτικός προορισμός.
Όσο για τους Δομινικάνους είναι πραγματικά πειρασμοί σκέτοι (δεν έχω πάει, αλλά λόγω αγάπης στα λάτιν, έχω γνωρίσει αρκετούς! Βέβαια και οι Δομινικάνες υπέροχες)
Από περιέργεια τσέκαρα σήμερα το Cayo Levantado, που τόσο άρεσε σε σένα και πριν από σένα στην go2dbeach και ανακάλυψα ότι το έκτρωμα της φωτογραφίας είναι το "exclusive five star Gran Bahia Principe Cayo Levantado Hotel". Οι δε φωτογραφίες του photo gallery του; Με μια λέξη "Α Ν Α Τ Ρ Ι Χ Ι Α Σ Τ Ι Κ Ε Σ" Cayo Levantado Samana
Μην ξεχάσω τα τεράστια κρουαζιερόπλοια που καταφθάνουν στον κόλπο, όπως αναφέρεται στην άνω σελίδα, καθώς "Samana as a cruise destination"!!!
Αχχχ Κατακαημένη Ρούμελη τι σού μελλε να πάθεις.... (όπου Ρούμελη βλ. Cayo Levantado)
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Ερωτηση: πηγες στο Manati Park να κολυμπησεις με τα δελφηνια??
Ειναι απιστευτη αισθηση,δεν ξερω αν το εκανες,αλλα οταν το εκανα για πρωτη φορα ειχα ενα χαμογελο απο αυτι σε αυτι (που λενε και εκει) και εκανα σαν μικρο παιδι.
Απιστευτη αισθηση!!
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.577
Likes
8.274
Ερωτηση: πηγες στο Manati Park να κολυμπησεις με τα δελφηνια??
Ειναι απιστευτη αισθηση,δεν ξερω αν το εκανες,αλλα οταν το εκανα για πρωτη φορα ειχα ενα χαμογελο απο αυτι σε αυτι (που λενε και εκει) και εκανα σαν μικρο παιδι.
Απιστευτη αισθηση!!
Δεν πήγα στο Manati! Έχει τύχει να κολυμπήσω αλλού με δελφίνια και από τότε είμαι εναντίον αυτών των πάρκων. Συμφωνώ ότι είναι απίστευτη αίσθηση αλλά με στενοχωρεί να βλέπω να τα έχουν τα καημένα σαν παιχνίδια για να διασκεδάζουν οι τουρίστες. Συμφωνείς καθόλου με αυτό?
 

kosdan

Member
Μηνύματα
149
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Ελλαδα!!
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημα
Δεν πήγα στο Manati! Έχει τύχει να κολυμπήσω αλλού με δελφίνια και από τότε είμαι εναντίον αυτών των πάρκων. Συμφωνώ ότι είναι απίστευτη αίσθηση αλλά με στενοχωρεί να βλέπω να τα έχουν τα καημένα σαν παιχνίδια για να διασκεδάζουν οι τουρίστες. Συμφωνείς καθόλου με αυτό?
Κοιτα να σου πω την αληθεια συμφωνω ειδικα με τη μεταχειριση η οποια ειναι αθλια,αλλα ειναι κατι το οποιο δεν κανεις καθε μερα και δυστηχος οπως ξερεις ολα ειναι εμποριο.
Αλα πιστευω ειναι κατι το οποιο πρεπει να ζησει καποιος,αξιζει.
Το θεμα που ανεφερες ειναι λεπτο και το ξερεις αλλα πες μου σε παρακαλω τι ειναι δικαιο ετσι ωστε να ειναι και αυτο.
Ελπιζω να καταλαβενεις πως το ενοω!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.748
Likes
50.924
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ξαναδιάβασα την ιστορία σου για να ρίξω και το κουκί μου στο διαγωνισμό. Thanks για το χρόνο που αφιέρωσες για να τα γράψεις όλα αυτά.

Μια μόνο διορθωσούλα διότι αναφέρθηκε δυο φορές: ο μίνιμουμ μισθός στον Άγιο Δομίνικο δεν είναι 10$, αλλά ξεκινάει από 70$ και φτάνει στα 200$, ανάλογα με το αν εργάζεσαι στον ιδιωτικό τομέα ή το δημόσιο και ανάλογα τη συλλογική σύμβαση εργασίας (σε πολλές δουλειές πληρώνεσαι με το μεροκάματο κι όχι με μηνιαίο μισθό, αλλά κάτω από 50$ δεν πέφτει ούτε για απλές χειρωνακτικές εργασίες).

Αυτό με τα υποθαλάσσια σκούτερ δεν το είχα ξαναδεί, πολύ ωραίες φωτογραφίες.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.748
Likes
50.924
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Περιττό να σου πω πως πήρες κι ένα από τα δυο κουκιά μου (άντε και αυτοδύναμη...).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.302
Μηνύματα
887.237
Μέλη
38.968
Νεότερο μέλος
παρις

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom