ΗΠΑ ΑΠΟ ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΣΤΟ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ?

candygirl20

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΑΛΙ
γεια σας, σκοπευουμε με μια φιλη μου να επισκεφτουμε τη Νεα Υορκη για 10 ή 11 μερες και λεμε αν εχουμε χρονο να παμε μονοημερη/διημερη στην Καλιφορνια ( hollywood, λος αντζελες/μαλιμπου, οποιο προλαβουμε).

Αναρωτιομαστε αν αξιζει να παρουμε πουλμαν για να παμε ή αν θα μας φαει τοσες ωρες και τοσα λεφτα ωστε τελικα να αξιζει μονο αεροπορικως για τις μερες (1 ή 2) που θελουμε.( ισως κανουμε το συνδυασμο πουλμαν-αεροπλανο). αν ξερετε εσεις περιπου τις τιμες του πουλμαν ή καποιο site να ψαξω παρακαλω δωστε το μου εδω ή σε προσωπικο μηνυμα. σας ευχαριστω!!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Το Los Angeles απέχει περίπου 4500 χλμ από τη Νέα Υόρκη.
Δε νομίζω ότι είναι προορισμός για μονοήμερη/διήμερη εκδρομή και μάλιστα με πούλμαν.
 

candygirl20

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΑΛΙ

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Για κοιτάξτε αν η Jet Blue πετά για Los Angeles από Νέα Υόρκη και τι τιμές δίνει για τις ημέρες που σκοπεύετε να πάτε εκεί.
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Με αεροπλάνο η διάρκεια της πτήσης είναι γύρω στις 5 με 5,5 ώρες. Αν βάλεις και το χρόνο για να πας στο αεροδρόμιο, το χρόνο αναμονής και το χρόνο για φτάσεις το ξενοδοχείο σου στο LA χτυπάς το 10ωρο άνετα. Αξίζει να πας για μια ή δύο μέρες?
 

candygirl20

Member
Μηνύματα
27
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΗΠΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΑΛΙ
καταλαβα...αρα δεν το κοβω να πηγαινουμε...κριμα παντως που δεν ειναι διπλα οι πολιτειες να περνουσαμε κ απο κει λιγο!
 

greekwolf

Member
Μηνύματα
147
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip America
Αν έχετε 1-2 μέρες "κενό" μπορείτε να πάτε Νιαγάρα...αξίζει(δεν έχω πάει ακόμα αλλά θα το κάνω την ίδια περίοδο με εσάς :xmas_cheesygrin: )
 

jim13

Member
Μηνύματα
22
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
σε ποια ξενοδοχεια κλεισατε στη Νέα Υόρκη και σε τι τιμές βρήκατε?

Το la ειναι μακνα πάτεριά. αν θέλετε κάτι σε διαφορετικό από ny,ίσως θα μπορούσατε στην florida.. :xmas_confused:

φυσικα και οι καταράκτες είναι οκ.
Άλλες προτάσεις για μονοήμερη είναι η Βοστόνη,Φιλαδέφεια ή Atlantic city..
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Άλλες προτάσεις για μονοήμερη είναι η Βοστόνη,Φιλαδέφεια ή Atlantic city..[/QUOTE]

Μονοήμερη στη Βοστώνη;
Πέντε - έξι ώρες θέλεις για το πηγαινέλα και η πόλη αξίζει να τις αφιερώσεις μέρες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom