ΗΠΑ ΑΠΟ ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ ΣΤΟ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ?

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Επίσης, 3 μέρες για Φλόριντα μια χαρά είναι, η Καλιφόρνια αξίζει αν πάει κανείς, να το ευχαριστηθεί!!! Αχχχχ....
Mήπως εννοείς 3 μερες για Ορλάντο? 3 μερες δεν φτανουν για τα παρκα μονο...
 

greekwolf

Member
Μηνύματα
147
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip America
Να πω την αμαρτία μου...άρχισα να μαθαίνω γεωγραφία όταν ξεκίνησα να κάνω ταξίδια :xmas_redface:
(Θέλω να πιστεύω οτι στα επόμενα χρόνια θα ξέρω απ' έξω και ανακατωτά που βρίσκεται η κάθε χώρα/πολιτεία/πόλη κλπ :xmas_cheesygrin:)
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.430
64 ώρες πούλμαν ΝΥ-LA με $126 το άτομο η διαδρομή (advance purchase fare).

Greyhound.com | Home



Στο σχολείο μάλλον έπεφτε πολύ κοπάνα στο μάθημα της γεωγραφίας...
Τώρα με το Google map και όλα τα map στο διαδίκτυο δεν χρειάζεται να ξέρεις και καλή γεωγραφία......
Ανοίξτε ρε παιδια και κανένα χάρτη....ήμαρτον :xmas_mrgreen:
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Να πω την αμαρτία μου...άρχισα να μαθαίνω γεωγραφία όταν ξεκίνησα να κάνω ταξίδια :xmas_redface:
(Θέλω να πιστεύω οτι στα επόμενα χρόνια θα ξέρω απ' έξω και ανακατωτά που βρίσκεται η κάθε χώρα/πολιτεία/πόλη κλπ :xmas_cheesygrin:)
δεν χρειαζονται ιδιαιτερες γνωσεις , ουτε να ξερεις που ειναι η καθε πολιτεια , αλλά ετοιμαζοντας ταξιδι στη Νεα Υορκη δεν κοιτας στο χαρτη που ειναι και σκεφτομενος να πεταχτεις μονοημερο στο Λος Αντζελες δεν κοιτας το χαρτη να δεις που βρισκεται , προτου ρωτήσεις στο φορουμ και δικαιολογημένα προκαλεσεις γέλια ; :xmas_rolleyes:
 

greekwolf

Member
Μηνύματα
147
Likes
26
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip America
Συμφωνώ αλλά δεν το είπα εγώ :xmas_wink:
Να είσαι σίγουρη οτι πλεον οργανώνοντας το δικό μου ταξίδι στην Αμερική έχω μάθει περισσότερα απ ότι θα μου χρειαστούν. (φιλικά πάντα)
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Ή μηπως θα ήθελες και ενα Λας Βέγκας? Εμενα παντως δεν θα με χαλαγε ουτε αυτο! (σορυ για το οφ τοπικ, τελευταιο ειναι!)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αντωνη συγκεντρωσουυυυυ! Σε συνεπηρε η ιδεα του Λος Αντζελες!! Λ.Α!!:xmas_biggrin:
Καλά τα λές, όταν κάνεις 10 πράγματα μαζί, γράφεις ότι να ναι!!

Ή μηπως θα ήθελες και ενα Λας Βέγκας? Εμενα παντως δεν θα με χαλαγε ουτε αυτο! (σορυ για το οφ τοπικ, τελευταιο ειναι!)
Ακριβώς!!! :xmas_mrgreen: Θα'θελα μια Καλιφόρνια με όοοοτι περιέχει και λίγο απο Grand Cnayon... :xmas_lol:
 

SPROM

Member
Μηνύματα
774
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Εξεταστική
Ταξίδι-Όνειρο
Δεν ξέρω τώρα...
Αγαπητή Κάντυ20(ελπίζω να το συγκράτησα σωστά), μην αρπάζεσαι. Έτσι είναι τα κοινωνικά δίκτυα, δημιουργούνται παρεξηγήσεις.
Κατάλαβες, φαντάζομαι, από τα παραπάνω σχόλια ότι δεν γίνεται να φτάσεις στο ΛΑ. Η απόσταση είναι μεγάλη και η πόλη έχει τέτοιο χαραχτήρα που, αν δεν έχεις αρκετό καιρό να ξοδέψεις, θα σου φανεί άσχημη, χωρίς ενδιαφέρον. Επιπλέον, δεν αξίζει να πας στο ΛΑ για τη Disneyland.
Στο Internet υπάρχουν αρκετές προτάσεις για ημερήσιες ή διήμερες εκδρομές από τη Νέα Υόρκη, ψάξε γι' αυτές. Επίσης, διάβασε τις ιστορίες των παιδιών από το φόρουμ που έχουν γράψει για την πόλη και ίσως βρεις προτάσεις κι εκεί.
Συνήθως, πάντως, η πρώτη φορά στην πόλη αφιερώνεται εξ ολοκλήρου σε αυτή.
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Μια και μοναδική φορά που πήγα στη Νέα Υόρκη για 10 μέρες πέρασαν πηγαίνοντας κάθε μέρα σε διαφορετικό μέρος. Θα ήθελα σίγουρα ακόμη 2-3 μέρες. Άρα κορίτσια πάτε Ν.Υ και να δείτε που οι μέρες πάλι θα σας φανούν λίγες.

Καλή Χρονιά να έχετε και Χρόνια Πολλά!!!

:xmas_smile::xmas_smile::xmas_smile::xmas_smile:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.138
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom