Αθήνα;Για Αθηνα κανεις;

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Περασα και το ειδα κλειστο, λεω καμια ανακαινιση θα κανει. Και που θα τρωμε τωρα σικελικο φαγακι και γλυκακι, πλην της Σικελιας;; @Samion , @Italitsa , SOS. :(
Σε αυτο που θ ανοιξουμε...προσφερω μέρος του Κεφαλαιου, τροφοδοσια και...γευσιγνωσια...
 
Μηνύματα
421
Likes
391
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Μπυραρία πολύ καλή και δοκιμασμένη είναι η Arch στο Περιστέρι που εξυπηρετεί και το μετρό.

Για την Μαντάμ Σουσού τα περισσότερα σχόλια που έχω ακούσει είναι ότι τραβάει πολύ ώρα και γίνεται βαρετό.
2 παραστάσεις που είδα και μου άρεσαν ήταν το πολυτεχνίτης και ερειμοσπίτης (κωμωδία) και το όταν πέφτουν τα φώτα (μυστηρίου)

Για ψαρομεζέδες προτείνω το νησί, είναι με φιξ τιμή όσο φας όσο πιεις προσωπικά έχω πάει πολλές φορές κ είμαι ευχαριστημένη. (αιγάλεω - περιστέρι). Επίσης αν σας φέρει ο δρόμος σας προς γλυφάδα φανταστικό μαγαζί το μεζέ γλυφάδα! Για πρόχειρο έθνικ φαγητό το etnico στην Κολοκοτρώνη στο κέντρο!
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.086
Likes
1.955
Περασα και το ειδα κλειστο, λεω καμια ανακαινιση θα κανει. Και που θα τρωμε τωρα σικελικο φαγακι και γλυκακι, πλην της Σικελιας;; @Samion , @Italitsa , SOS. :(
Στη σελιδα τους στο φμπ λεει οτι θα ανοιξει αλλο καφε στο ιδιο χωρο,λετε να κανουν κατι παρομοιο?που θα γευομαστε arancini τωρα? :(
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.495
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Σουπερ γειτονιά και ψιλοστέκι τα τελευταία χρόνια η πλατεία προσκόπων και πέριξ στο παγκράτι.
Cupola ωραίο Ιταλικό πίσω από το Καλλιμάρμαρο
Μελιτώτος απλά καλή επιλογή, δεν τρελαίνομαι
Ζάχαρη & Αλάτι ωραίο φαγητό στο Κολωνάκι και όμορφος-ρομαντικός χώρος (ότι πρέπει για πιτσουνάκια)
Επήρεια νέο μαγαζάκι τίμια πιάτα, ωραίο και για ποτάκι, φοβερό σέρβις
Nolan ωραία κουζίνα και ποιοτικές γεύσεις αλλά να πάτε ψιλοφαγωμένοι για να χορτάσετε :bleh:
Sushi mou φοβερό σούσι και αίσθηση πριβέ (χωράει 11 άτομα αν θυμάμαι καλά)
 
Last edited:

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.495
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Επίσης και Ηπίτου γίνεται ένας χαμούλης πεζόδρομος στην βουλής δίπλα. Α και το Oinoscent μου είχε αρέσει δίπλα αν και τσιμπημένο απ' ότι θυμάμαι. Και η fabrica de vino στην Μπενάκη ιδιαίτερος χώρος με πολλές ετικέτες κρασιών και ιδιαίτερη διαμόρφωση με υπόγειο που κάνουν λαϊβακια, αν και έχω κανένα χρόνο να πάω.
 
Μηνύματα
138
Likes
937
Ταξίδι-Όνειρο
EBC Nepal
Αυτό που πάντα θέλω να επισκέπτομαι όταν είμαι Αθηνά και έχω μαζί μου αυτοκίνητο είναι το Sasi's στα Μελίσσια έχω παει πέντε φορές και πάντα σκεφτόμουν πότε θα ξαναπάω ,όσο για το Μελιλώτος ίσως να έχετε δίκιο εσείς που ζήτε Αθήνα άπλα εγώ που μένω σε ξενοδοχεία στο κέντρο και τριγυρνώ στη γύρω περιοχή τα τελευταία χρόνια κατέληγα πάντα εκεί γιατί δεν υπήρχε κάτι άλλο με καλό φαγητό και νορμάλ τιμές για κέντρο πάντα μιλάω,αν έχετε προτάσεις άλλες για κέντρο περιμένω γιατί σε μια βδομάδα θα είμαι Αθήνα.
 
Last edited:

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Ας προτείνω κι εγώ καμιά θεατρική παράσταση. Μου άρεσαν αρκετά το "Ήταν όλοι τους παιδιά μου" και το "Η χαμένη τιμή της Καταρίνα Μπλουμ", όμως αυτό που πραγματικά με συγκλόνισε ήταν το Κιβώτιο. Γκουγκλάρετε για πληροφορίες και για την υπόθεση γιατί μπορεί να μην είναι του γούστου σας. Από όσο ξέρω και τα τρία αυτά μπορείτε να τα δείτε με την προσφορά της vodafone 1+1 εισιτήριο.
Είδα και τον Άρη στο θέατρο Καρτέλ, αλλά δεν μπορώ να πω ότι με ενθουσίασε. Με επιείκεια θα πω πως το βρήκα μέτριο.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.691
Likes
50.595
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πολύ φτυάρι ε; Φταίει που το φαί στην Αθήνα έχει ανέβει πολύ και έχουμε γίνει απαιτητικοί.
Τα έμαθες που έκλεισε το Montalbano :(
Καλό είναι που πέφτει φτυάρι, να έχει κι ένα ενδιαφέρον και να επικαιροποιουμαστε γιατί τα μαγαζιά χαλάνε πολύ γρήγορα και πάντα εμφανίζονται νέα. Θα είμαι κι εγώ οσονουπω Αθήνα και θα δοκιμάσω πολλά από τα προτεινόμενα.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.495
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Αυτό που πάντα θέλω να επισκέπτομαι όταν είμαι Αθηνά και έχω μαζί μου αυτοκίνητο είναι το Sasi's στα Μελίσσια έχω παει πέντε φορές και πάντα σκεφτόμουν πότε θα ξαναπάω ,όσο για το Μελιλώτος ίσως να έχετε δίκιο εσείς που ζήτε Αθήνα άπλα εγώ που μένω σε ξενοδοχεία στο κέντρο και τριγυρνώ στη γύρω περιοχή τα τελευταία χρόνια κατέληγα πάντα εκεί γιατί δεν υπήρχε κάτι άλλο με καλό φαγητό και νορμάλ τιμές για κέντρο πάντα μιλάω,αν έχετε προτάσεις άλλες για κέντρο περιμένω γιατί σε μια βδομάδα θα είμαι Αθήνα.
Αδελφάκι του kozi's , πολύ ζουμερά κρέατα κ καλές μερίδες, απλά σε ώρες αιχμής ίσως περιμένετε για τραπεζι γτ δεν κάνουν κρατησεις.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.021
Likes
6.401
Καλό είναι που πέφτει φτυάρι, να έχει κι ένα ενδιαφέρον και να επικαιροποιουμαστε γιατί τα μαγαζιά χαλάνε πολύ γρήγορα και πάντα εμφανίζονται νέα. Θα είμαι κι εγώ οσονουπω Αθήνα και θα δοκιμάσω πολλά από τα προτεινόμενα.
Η ελπίδα σου για καλό,οικονομικο και χορταστικό φαγητό ειναι στο προηγούμενο ποστ μου. Και το εννοώ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.061
Likes
41.259
Αυτό που πάντα θέλω να επισκέπτομαι όταν είμαι Αθηνά και έχω μαζί μου αυτοκίνητο είναι το Sasi's στα Μελίσσια έχω παει πέντε φορές και πάντα σκεφτόμουν πότε θα ξαναπάω ,όσο για το Μελιλώτος ίσως να έχετε δίκιο εσείς που ζήτε Αθήνα άπλα εγώ που μένω σε ξενοδοχεία στο κέντρο και τριγυρνώ στη γύρω περιοχή τα τελευταία χρόνια κατέληγα πάντα εκεί γιατί δεν υπήρχε κάτι άλλο με καλό φαγητό και νορμάλ τιμές για κέντρο πάντα μιλάω,αν έχετε προτάσεις άλλες για κέντρο περιμένω γιατί σε μια βδομάδα θα είμαι Αθήνα.
Θα πω δυο δοκιμασμένα για brunch το σαββατοκύριακο, να πρωτοτυπήσω λίγo: Warehouse στα Εξάρχεια (για βράδυ είναι κυρίως αφού είναι winehouse με καμια 300ρια κρασιά κάβα, αλλά γίνεται πολυ ωραια φάση στα brunch ) και το Monsieur Barbu στο Κουκάκι.
 
Μηνύματα
138
Likes
937
Ταξίδι-Όνειρο
EBC Nepal
Θα πω δυο δοκιμασμένα για brunch το σαββατοκύριακο, να πρωτοτυπήσω λίγo: Warehouse στα Εξάρχεια (για βράδυ είναι κυρίως αφού είναι winehouse με καμια 300ρια κρασιά κάβα, αλλά γίνεται πολυ ωραια φάση στα brunch ) και το Monsieur Barbu στο Κουκάκι.
Ωραίο το warehouse μου άρεσαν τα πιάτα του από φωτογραφίες που είδα ,θα το δοκιμάσω και είναι κοντά με το the salty pig ,περιμένω κριτική από τον @jimp γι αύτο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.339
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom