Αιματηρές συγκρούσεις στην Μπανγκόκ

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
εμενα δικοι μου ψαχνονται για εξω ....μονιμα
εχω τρελαθει .....απο κει που με κοροιδευαν ...τους στελνω και φαξ στις πρεσβειες ..
Το γελάς;; εγώ το σκέφτομαι σοβαρά. Με τη σύνταξη που θα παίρνουμε (αν προλάβουμε) θα μπορείς να ζεις αξιοπρεπώς στην Ελλάδα; Θα πάω κι εγώ κατά Νοτιοανατολική Ασία να μου κάνουν ποδομασάζ νυχθημερόν. Πασάς :haha::haha:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Το γελάς;; εγώ το σκέφτομαι σοβαρά. Με τη σύνταξη που θα παίρνουμε (αν προλάβουμε) θα μπορείς να ζεις αξιοπρεπώς στην Ελλάδα; Θα πάω κι εγώ κατά Νοτιοανατολική Ασία να μου κάνουν ποδομασάζ νυχθημερόν. Πασάς :haha::haha:
Ξέρω ένα οικοπεδάκι στη Danang με διώροφη βίλλα άνω των 200 τ.μ. με τιμή κελεπούρι (αν και τριπλασιάστηκαν οι τιμές μέσα στα τελευταία 4 χρόνια). Ενδιαφέρεστε? ;)
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Bλεπω θαχω παρεα στη ΝΑ Ασια.:fishing2:


Αντε να μαζευομαστε τα βραδυα να λεμε ιστοριες του τυπου...
.....θυμασε ρε στην ελλαδα.....
και δεν χρειαζοντε βιλες και οικοπεδα,ενα νησακι νο νειμ και μια καλυβα...

Το νησακι νο νειμ τοχω ανακαλυψει ελπιζω μεχρι να παρω συνταξη (αν παρω)να μην μου τοχουνε κανει Πουκετ η Νταναγκ.

ΥΓ.αμα δεν παρω συνταξη θα παρω τα ενσημα μου μαζι να τα μετραω τα βραδια, να περναει η ωρα, και να τραβαω φασκελα στον καθρεφτη.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.076
Likes
2.843
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
στο απεναντι νησακι θα ειμαστε εγω και η γυναικα μου...θα σου κανουμε καμια επισκεψη να περνα η ωρα...

προτεινω να βρουμε και ενα παιχνιδι με τα ενσημα...κατι σαν καρτες, ντομινο...ή το πολυ πολυ να κανουμε αεροπλανακια και να δουμε ποιο θα πεταει πιο μακρια...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Θεωρώ λίγο τραγικό να χάνονται ζωές από πυρ αρμάτων εναντίον διαδηλωτών και να ανησυχούμε για την πιθανή έκβαση των διακοπών μας και την τυχόν διατάραξη της ησυχίας μας σε μια χώρα με κοινωνικά προβλήματα.

O tempora o mores.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.395
Likes
14.343
ΥΓ.αμα δεν παρω συνταξη θα παρω τα ενσημα μου μαζι να τα μετραω τα βραδια, να περναει η ωρα, και να τραβαω φασκελα στον καθρεφτη.
Καλή ιδέα.:bleh:

Αλλά οι πιο πολλοί έχουμε λίγα ενσημα/γραμματόσημα.Τώρα ειναι τα "αυλα".Να ζητήσουμε στο τέλος νά μας δώσουν πραγματικά γραμματόσημα για να έχουμε ποικιλία.:lol:Ετσι και αλλιώς λεφτά δεν πρόκειται να πάρουμε:lol:
 

Eleni_

Member
Μηνύματα
201
Likes
346
Επόμενο Ταξίδι
Έλα μου ντε... Που?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Παράταση της απαγόρευσης κυκλοφορίας στην Μπανγκόκ Οι αρχές της Ταϊλάνδης παρέτειναν την απαγόρευση κυκλοφορίας στην Μπανγκόκ και 24 επαρχίες για άλλες επτά ημέρες λόγω ανησυχιών για ενδεχόμενες ταραχές, δήλωσε σήμερα εκπρόσωπος του στρατού.
«Έχουμε πληροφορίες σύμφωνα με τις οποίες υπάρχουν ομάδες και άτομα που ακόμη επιθυμούν να προκαλέσουν χάος σε ορισμένες περιοχές», δήλωσε σε συνέντευξη Τύπου ο Σάνσεμ Κόουκάμνερντ.
Συνέχεια του άρθρου: kathimerini.gr - Παράταση της απαγόρευσης κυκλοφορίας στην Μπανγκόκ
 

Takis-Gwgw

Member
Μηνύματα
29
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ψαχνομαστε...
Εχουμε τιποτα νεα απο την κατασταση στην Μπανγκοκ?Σκεφτομαστε να παμε Κραμπι τελος Αυγουστου και θα ηθελα να μεινω 2 μερουλες και στην πρωτευουσα.
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
εχω βρει ενα φορουμ συζητησης αποκλειστικα για ταυλανδη ...στα ελληνικα
βαλε στο google thai forum ψαξε για ελληνικες σελιδες και θα το βρεις ..δεν εχω συγκρατησει διευθυνση ...το πετυχα ξωφαλτσα
γραφουν και ελληνες που εχουν μεινει μονιμα εκει ...νομιζω ειναι οι πιο αρμοδιοι
μου τραβηξε ενδιαφερον ..το εξης ...
ελεγαν για την μπανγκοκ οτι εχει πολυ ενδιαφερουσες γωνιες ..τις οποιες δεν ξερει ο τουριστας
αν βρεις την συζητηση ...ειχε να κανει με τα νοσοκομεια τους ..
αυτα τα ολιγα
καλο ταξιδι οπου κι αν πατε
 

Takis-Gwgw

Member
Μηνύματα
29
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ψαχνομαστε...
Ευχαριστουμε για τις ευχες!Εχεις δικιο για το site,θυμηθηκα οτι το ειχα πετυχει και εγω καποτε,θα το ψαξω.
 

turms

Member
Μηνύματα
2.076
Likes
2.843
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Σκι στην Παταγονια
thai.gr αν δεν κανω λαθος
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom