Ryanair Ακύρωση δρομολογίων Ryanair τον Οκτώβριο

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Στη διαχείρηση κράτησης μου γράφει ότι το ταξίδι ακυρώθηκε και ή να αλλάξω ημερομηνία ή να κάνω αίτηση για επιστροφή χρημάτων. Κάνω την αίτηση και μετά το submit εμφανίζει αυτό το μήνυμα. Πρέπει μήπως να το κάνω πιο κοντά στην ημερομηνία αναχώρησης;

Unfortunately we cannot process your application for one of the following reasons:
  • Flight has not been cancelled or delayed > 3 hours
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Grazie, έχω να παώ από το 15, μετά την φωτιά στο Τέρμιναλ 3
Χωρος υπαρχει....ισως οχι οπως τον θελει η ραιαν βεβαια, ιδιως χρονικα δηλ τα slots που τη βολευουν. Ως γνωστο στο ciampino κ Αθηνα παιρνει οτι θελει, μονο κοκκινο χαλι δεν της εστρωσαν...ετσι εβαλε πτηση με λιγα λεπτα διαφορα απο της ΑΖ ελπιζοντας να επιτυχει μεγαλες πληροτητες κλεβοντας επιβατες...αλλα φευ...
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Επειδή λογικα έχεις αγωνία να σου πω ότι μου είπαν να περιμένω καμία εβδομάδα γιατί δε ξέρουν για ποιο λόγο ακυρώθηκαν οι πτησεις-κ από τις 2 πόλεις θεσνική,αθηνα,εκεινες τις 2 εβδομάδες.
Τα υπόλοιπα σουρεαλ που μου ειπαν αυριο!
Ανοργανωσια ότι νάναι.ελπιζω να μην κάνουν κ έτσι συντήρηση στα αεροπλάνα.:innocent:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εν τω μεταξυ εψαξα (λιγο ειναι η αληθεια) αλλα πουθενα δεν βρισκω τπτ για ενδεχομενο κλεισιμο του Ciampino εστω για λιγες μερες. Την προηγουμενη φορα ππυ εγινε αυτο, το 2012 αν θυμαμαι καλα ειχε ανακοινωθει επισημα μηνες πριν. Μηπως ειναι μπαρουφα?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ανοργανωσια ότι νάναι.
Κατι δεν εχεις καταλαβει...η εταιρεια ειναι σουπερ οργανωμενη, καλυτερα απο δεκαδες regular, δεν ειναι τυχαια η θεση που βρισκεται. Ολα γινονται βαση καλα οργανωμενου σχεδιου. Πιθανον χαμηλες πληροτητες, αλλαγη σχεδιων κλπ να οδηγησαν σε ακυρωσεις. Με γνωμονα παντα μα παντα το κερδος. Ο επιβατης αποδεδειγμενα επεται. Οι εξηγησεις και συγνωμες δεν ειναι στα 9,99 που πληρωνει καποιος..ο οποιος αν περιμενει κ reprotection απο τη ραιαν θα γερασει προωρα...
 

alexandra80

Member
Μηνύματα
300
Likes
1.577
Επόμενο Ταξίδι
Λιγουρία-Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού-Βολιβία-Άνδεις
Στη διαχείρηση κράτησης μου γράφει ότι το ταξίδι ακυρώθηκε και ή να αλλάξω ημερομηνία ή να κάνω αίτηση για επιστροφή χρημάτων. Κάνω την αίτηση και μετά το submit εμφανίζει αυτό το μήνυμα. Πρέπει μήπως να το κάνω πιο κοντά στην ημερομηνία αναχώρησης;

Unfortunately we cannot process your application for one of the following reasons:
  • Flight has not been cancelled or delayed > 3 hours
Ίσως να περιμένεις να ενημερωθεί το σύστημα...τώρα βλέπω πως δεν υπάρχουν ούτε από Αθήνα πτήσεις για ciampino,παρά μόνο για fiumicino για εκείνες τις μέρες,όπως σας είπα το πρωί...

Εν τω μεταξυ εψαξα (λιγο ειναι η αληθεια) αλλα πουθενα δεν βρισκω τπτ για ενδεχομενο κλεισιμο του Ciampino εστω για λιγες μερες. Την προηγουμενη φορα ππυ εγινε αυτο, το 2012 αν θυμαμαι καλα ειχε ανακοινωθει επισημα μηνες πριν. Μηπως ειναι μπαρουφα?
Τρεις διαφορετικοί υπάλληλοι μου το είπαν...Μήπως βγει το επόμενο διάστημα;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.290
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Τρεις διαφορετικοί υπάλληλοι μου το είπαν...Μήπως βγει το επόμενο διάστημα;
και 53 να στο ειπαν απο την ιδια πηγη ηταν.. ενω βλεπω πουλανε κανονικά αλλες πτησεις απο το ιδιο αεροδρομιο τις ιδιες μερες που θα "κλεισει" για τη δικη σου πτηση...για Καλιαρι, Λοντον δε βλεπω να κλεινει. επιλεκτικο "κλεισιμο"?
 

perixvra

Member
Μηνύματα
312
Likes
215
Επόμενο Ταξίδι
.....
Ταξίδι-Όνειρο
εχει πραγματοποιηθει.. :)
Παιδια τι γινεται συγνωμη που μπαινω σφηνα κιολας αλλα πεταω κι εγω με ραιανερ Τελη Σεπτεμβρη απο Φρανκφουρτη για Θεσσαλονικη και επιστρεφω Οκτωβριο.
Λετε να εχω κι εγω θεμα;
 

alexandra80

Member
Μηνύματα
300
Likes
1.577
Επόμενο Ταξίδι
Λιγουρία-Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού-Βολιβία-Άνδεις
και 53 να στο ειπαν απο την ιδια πηγη ηταν.. ενω βλεπω πουλανε κανονικά αλλες πτησεις απο το ιδιο αεροδρομιο τις ιδιες μερες που θα "κλεισει" για τη δικη σου πτηση...για Καλιαρι, Λοντον δε βλεπω να κλεινει. επιλεκτικο "κλεισιμο"?
ίσως να μην έχεις άδικο...Πάντως και για Μαδρίτη εκείνες τις ημερομηνίες πετάει από και προς fiumicino.Δεν είναι να την εμπιστεύεσαι και πολύ,γι αυτό πάντα κλείνω με διαφορά μεταξύ πτήσεων μιας μέρας,μην τύχει καμιά αλλαγή τελευταίας ώρας και τρέχω...
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Βρυξέλλες(Σαρλερουά), Σόφια, Μπροντώ, Παρίσι(Μποβέ), Βερολίνο, Φρανκφούρτη(Χαν), Κοπεγχάγη, Ανατολικά Μίντλαντς, Εδιμβούργο, Λονδίνο(Στάνστεντ), Μαντσεστερ, Δουβλίνο, Μαδρίτη, Βαλένθια, Αιντχόφεν, Βουδαπέστη, Βαρσοβία, Κρακοβία, Βουκουρέστι, Μπρατισλάβα, Λισαβώνα, Πόρτο, Πάφος και κάποιες άλλες εμφανίζουν όλες ακυρωμένες τις πτήσεις τους για εκείνο το 15ημερο προς Ρώμη(ciampino).

Κάποιες από αυτές θα εκτελεστούν από fiumicino ενώ άλλες θα ακυρωθούν. Πάντως δεν νομίζω να είναι λόγω μειωμένης πληρότητας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.810
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom