Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Μόνο εγώ τσαντίζομαι όταν βλέπω ηθοποιούς που τους έχω συνηθίσει σε συγκεκριμένο ρόλο να εμφανίζονται μετά σε άλλη σειρά (ή και ταινία);
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Εγώ δεν τσαντίζομαι, απλά μερικές φορές μου φαίνεται περίεργο.

πχ. εχθές πέτυχα σκηνή από ταινία όπου στο ρόλο του δικαστή ήταν ένα κύριος με καραφλίτσα, λίγα μαλλιά στο πλάι και μουστάκι. Μόνο τα μάτια του αναγνώρισα.
Δεν ήταν άλλος από τον "Τζον Λοκ" του Lost. Ουδεμία σχέση.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Μόνο εγώ τσαντίζομαι όταν βλέπω ηθοποιούς που τους έχω συνηθίσει σε συγκεκριμένο ρόλο να εμφανίζονται μετά σε άλλη σειρά (ή και ταινία);
Μα αυτο ακριβως δεν ειναι η ηθοποιια?
Και εκει δεν ξεχωριζουν οι καλοι απο εκεινους της σειρας?

Εγω το βρισκω συναρπαστικο.
Και στο person of interest ο ''μπεντζαμιν λαινους'' παιζει πολυ καλα.
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Μα αυτο ακριβως δεν ειναι η ηθοποιια?
Και εκει δεν ξεχωριζουν οι καλοι απο εκεινους της σειρας?

Εγω το βρισκω συναρπαστικο.
Και στο person of interest ο ''μπεντζαμιν λαινους'' παιζει πολυ καλα.

Δε με ενοχλεί στις ταινίες, αλλά αν βλέπω π.χ τον άλλον 5 χρόνια σε μία σειρά, θέλοντας και μη τον έχω συνδέσει με τον συγκεκριμένο ρόλο.
Όταν θα τον δω σε κάτι διαφορετικό θα χάσω αυτή τη μαγεία που ξεχνάς πως βλέπεις σειρά εκείνη την ώρα και νομίζεις πως εξελίσσεται κάποια ιστορία, επειδή αυτόματα συνειδητοποιείς πως αυτός είναι ηθοποιός, και ξεκινάει μία ακολουθία σκέψεων πως από πίσω υπάρχει σενάριο, καμεραμαν, μοντάζ κλπ., και σε προσγειώνει, στο χαλάει.
Δε ξέρω αν το εξήγησα σωστά.
Φανταστείτε μεθαύριο τον Ντέξτερ σε αισθηματική κομεντί.
Όσο καλά και να παίζει, θα είναι ο φάκιν Ντέξτερ, δε θα σε αφήνει να το παρακολουθήσεις.






Μήπως είμαι λίγο βλαμμένος; :D
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.792
Likes
18.371
Μπαααα, δεν είσαι..εγώ όποτε βλέπω τον David Hasselhoff περιμένω να πεταχτεί ο ΚΙΤΤ στο πλάνο και όχι η Πάμελα ας πούμε :D
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Σημειώστε πως 30 Σεπτεμβρίου ξεκινά και το Homeland. :D
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.792
Likes
18.371
Σημειώστε πως 30 Σεπτεμβρίου ξεκινά και το Homeland. :D
Ακόμα εκκρεμούν τα 2 τελευταία επεισόδια της πρώτης σεζόν για μένα....δεν είμαι πολύ επιμελής τελευταία ομολογώ, αλλά θα στρώσω....αλλα ρε γμτ, δε μπορώ να ξεκολλήσω από έναν μπέμπη...:lol:
 

olgamania

Member
Μηνύματα
19
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
French Polynesia
Suits!! ...πολύ καλό χιούμορ και εκπληκτική ηθοποιία από τους πρωταγωνιστές. από τις καλύτερες και πιο καλογυρισμένες σειρές που έχουν δει τα μάτια μου...

Sent from my iPhone using Travel stories
 

Zinopoulo

Member
Μηνύματα
27
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Έλα ντε...
Δε με ενοχλεί στις ταινίες, αλλά αν βλέπω π.χ τον άλλον 5 χρόνια σε μία σειρά, θέλοντας και μη τον έχω συνδέσει με τον συγκεκριμένο ρόλο.
Όταν θα τον δω σε κάτι διαφορετικό θα χάσω αυτή τη μαγεία που ξεχνάς πως βλέπεις σειρά εκείνη την ώρα και νομίζεις πως εξελίσσεται κάποια ιστορία, επειδή αυτόματα συνειδητοποιείς πως αυτός είναι ηθοποιός, και ξεκινάει μία ακολουθία σκέψεων πως από πίσω υπάρχει σενάριο, καμεραμαν, μοντάζ κλπ., και σε προσγειώνει, στο χαλάει.
Δε ξέρω αν το εξήγησα σωστά.
Φανταστείτε μεθαύριο τον Ντέξτερ σε αισθηματική κομεντί.
Όσο καλά και να παίζει, θα είναι ο φάκιν Ντέξτερ, δε θα σε αφήνει να το παρακολουθήσεις.

Το έπαθα όταν προσπάθησα να δω το Six Feet Under, το αμέσως προηγούμενο σίριαλ που έπαιζε ο πρωταγωνιστής του Dexter... Απλά δεν γινόταν να το παρακολουθήσω, σε κάθε σκηνή έλεγα "τώρα θα τους κάνει ένεση και θα πάει να τους σκοτώσει"... Κ να φανταστείς έπαιζε τον νεκροθάφτη, τελείως άσχετος ρόλος με αυτόν του Dex.....:roll:
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Παιδιά, όσοι ασχολειστε...ξεκίνησε κάποια αμερικανική σειρά με θέμα τον Αμερικάνικο Εμφύλιο;;
Ξέρει κανείς;;;

Το βρήκα τελικά αλλά μάλλον δεν έχει σχέση με τον εμφύλιο....το Hell on wheels το ξέρει κανείς ;;...τι λέει;;;
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Accused
Αλλη μια αγγλική και όχι αμερικάνικη σειρά.
Τα επεισόδια είναι αυτοτελή και παρουσιάζουν την ιστορία κάποιου ανθρώπου (διαφορετικός σε κάθε επεισόδιο), ο οποίος βρίσκεται κατηγορούμενος για κάποιο έγκλημα.
Είναι καλογυρισμένη, έχει καλές ερμηνείες και είναι του BBC.
Προς το παρόν έχουμε δει δύο επεισόδια από τα έξι του πρώτου κύκλου, αλλά μας φαίνεται πολύ ενδιαφέρουσα.
Ήδη παίζεται και δεύτερος κύκλος.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.829
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom