ΗΠΑ Αμερική πρώτη φορά απορίες

Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
λάθος

συγνώμη για τα κεφαλαία μετα παρατήρησα οτι δεν επιτρέπονται και τωρα δεν μπορώ να το σβήσω!:( οπότε αν κάποιος γνωρίζει ελπίζω να με βοηθήσει.ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

athenes

Member
Μηνύματα
26
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
Παρίσι
Γεια σου!
Δεν μπορώ να σου απαντήσω στο ερώτημά σου γιατί δεν έχω πάει μέχρι στιγμής στην Αμερική. Σίγουρα θα μπορείς να το κάνεις αυτό υποθέτω και σίγουρα θα σου απαντήσουν εδώ στο forum όσοι έχουν ήδη επισκεφθεί την Αμερική και τους είχε απασχολήσει το ίδιο θέμα.
Στην Αμερική θα πας για σπουδές ή για διακοπές; Επειδή γράφεις ότι θα μείνεις καιρό εκεί. Σε ποια πόλη;
Σίγουρα θα είναι τέλεια η εμπειρία. Καλά να περάσεις!
 
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
γεία σου athenes, στην αμερική εχω συγγενείς baltimore MD & washington DC αρχικά αυτές θα ειναι οι βάσεις μου και για τα υπόλποιπα ας πάω με το καλό και βλέπουμε!όνειρο ζωής αυτό το ταξίδι!και προς το παρόν θα κάτσω 2 μήνες για διακοπές!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δε θυμάμαι ακριβώς ποσο σου κρατάει σα προμήθεια, αλλα θυμάμαι οτι ήταν πολυ μικρά ποσα, τόσα που δεν τους έδινα σημασία. Το σίγουρο ειναι οτι θα περάσεις φανταστικά. Ποτε πας;
 
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
το ελπίζω φίλε μου Defkalion, πετάω 9 νοέμβρη με delta ελπίζω να έκανα καλή επιλογή εταιρίας για το πρώτο μου υπερατλαντικό!πάντως εχω ενα άνχος η αλήθεια ειναι!
 
Last edited by a moderator:

athenes

Member
Μηνύματα
26
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
Παρίσι
γεία σου athenes, στην αμερική εχω συγγενείς baltimore MD & washington DC αρχικά αυτές θα ειναι οι βάσεις μου και για τα υπόλποιπα ας πάω με το καλό και βλέπουμε!όνειρο ζωής αυτό το ταξίδι!και προς το παρόν θα κάτσω 2 μήνες για διακοπές!
Είσαι πολύ τυχερός! Να περάσεις τέλεια!
 
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
επίσης ηθέλα να ρωτήσω για το esta αυτα τα λίγα δολλάρια που θέλει θα μπορέσω να τα πληρώσω με την χρεωστική μου η θα θέλει πιστωτική?η έστω να κάνω μια προπληρωμένη γιατί πιστωτική δεν εχω.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Καλά να περάσεις ;)
Δεν γνωρίζω να σου πω για Αμερική αλλά θα σου πω για Ευρώπη για να έχεις έναν οδηγό...3,5 ευρώ η προμήθεια σε κάθε ανάληψη στη Σκανδιναβία, 4 στην Ελβετία.

Κατέληξα στο οτι δεν συμφέρει με τίποτα η ανάληψη χρημάτων οπότε όσο περισσότερο μπορείς χρησιμοποίησε την χρεωστική σου άμεσα για πληρωμές χρησιμοποιώντας το pin σου!Είναι απλό κι ασφαλές κ χωρίς παρανοϊκές χρεώσεις!

Θα πρότεινα γνωστή τράπεζα γιατί έχει ευνοικότερη ισοτιμία ευρώ-φράγκου κ.τ.λ
 

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.011
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
επίσης ηθέλα να ρωτήσω για το esta αυτα τα λίγα δολλάρια που θέλει θα μπορέσω να τα πληρώσω με την χρεωστική μου η θα θέλει πιστωτική?η έστω να κάνω μια προπληρωμένη γιατί πιστωτική δεν εχω.
ESTA πλήρωσα κι εγώ με χρεωστική, δίνοντας τα στοιχεία σαν να ήταν πιστωτική.
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
458
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
να ξέρεις πάντως οτι στις ΗΠΑ η πιστωτική ΄"παίζει" πολύ, πιο πολύ και απο τα μετρητα.
 
Μηνύματα
13
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΜΕΡΙΚΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
ευχαριστώ πολύ για της πολύτιμες πληροφορίες παιδιά, και κατι τελευταίο θα ήθελα να μου πει κάποιος για την delta σαν εταιρία γιατι τα πράγματα ειιναι λίγο αμφιλεγόμενα και για τα κιλα που μπορώ να πάρω ειναι όντως 2 βαλίτσες απο 22.5 κιλά η καθε μια?ευχαριστω!:)
 

giannenara

Member
Μηνύματα
36
Likes
2
εμεις που κλεισαμε με lufthansa-continental μας ειπαν για μια βαλιτσα μεχρι 23 κιλα και μια χειραποσκευη μεχρι 8 κιλα:(
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.878
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom