ΗΠΑ Αναζήτηση εισιτηρίων για Η.Π.Α.

apostolosgl

Member
Μηνύματα
65
Likes
135
Πριν τρία χρόνια πήγα Νέα Υόρκη με AIR FRANCE και επέστρεψα με ALITALIA. Έμεινα ευχαριστιμένος και από τις δύο, το μόνο αρνητικό ίσως, η απόσταση μεταξύ θέσεων στην ALITALIA, ισως να έφταιγε βέβαια το ύψος μου σε συνάρτηση με τον μπροστινό που την είχε κάνει ξαπλώστρα! Από την στιγμή που πετάς με Α380 κλείστο!
 

max1990

Member
Μηνύματα
47
Likes
11
H αναχώρηση είναι με Delta με a330. Έχει κανείς ιδέα τι παίζει με αυτή την εταιρεία.?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.308
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
H αναχώρηση είναι με Delta με a330. Έχει κανείς ιδέα τι παίζει με αυτή την εταιρεία.?
Σαν τι να παιζει δηλ? Κατεβαινεις ενα σκαλακι. Οι επιλογές ειναι απειρες, μη μπαινεις σε μια μια σε αυτες. Με λιγα Ε πανω κατω παιρνεις οτι θες. Ηδη σου ειπα παρε AF 777 στο πηγαινε κ 380 στο ελα. Αν για καποιο λογο πρεπει να εισαι πιο νωρις στις ΗΠΑ, παρε Αλιταλια στο πηγαινε, 380 στο ελα. Μην ψαχνεις παραπερα, αυτες ειναι οι καλυτερες επιλογες απο τη Sky team.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δεν ήθελα καθόλου με Turkish..με όλα αυτά που γίνονται συνέχεια εκεί..με air-Canada έκλεισα με διανυκτέρευση στο Τορόντο ώστε να δω κι αυτή την πολη
Έτσι, μην κλείνετε με την Turkish. Να μένουν θέσεις ελεύθερες και φτηνά εισιτήρια για μας.
 

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
USA - JAPAN - AUS
Και εγώ το ίδιο έκλεισα για Νοέμβριο, το CDG-JFK με Delta και Α330, και στον γυρισμό Α380!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.308
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Έτσι, μην κλείνετε με την Turkish. Να μένουν θέσεις ελεύθερες και φτηνά εισιτήρια για μας.
Βρισκεις αφθονες ελευθερες και παρολο που εκοψε δεκάδες πτησεις δεν χαρακτηριζεται απο πολυκοσμια τωρα. Μαλλον ακουουν σε ολη την Ευρωπη την προτροπη σου
 

afroxilanthi

Member
Μηνύματα
32
Likes
0
Γειά σας, καθ ότι καινούρια, θα ήθελα πληροφορίες για Νέα Υόρκη!!!Σκέφτομαι να πάω ΜΌΝΗ ΜΟΥ(έτσι για το YOLO!)Και λέω να πάω 2 μερούλες Λονδίνο,από εκεί 6 μέρες Νέα Υόρκη και επιστροφή Λονδίνο άλλες 2 μερες και μετά Ελλάδα! !!!Λέω να το σπασω γιατί πολλές ώρες αεροπορικώς μου φαίνονται από Ελλάδα, άσε που φοβάμαι και το Jet lag! Το θέμα είναι ότι δεν έχω πιστωτική, έχω χρεωστική και μετά Cash! Θα μπορέσω να κλείσω αεροπορικά, ξενοδοχεία κτλ;Ποιες αεροπορικές προτείνετε; Πρόταση ξενοδοχείου, σκέφτομαι να είναι κεντρικό, καθώς θα είμαι μόνη μου!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.406
Likes
14.376
Γειά σας, καθ ότι καινούρια, θα ήθελα πληροφορίες για Νέα Υόρκη!!!Σκέφτομαι να πάω ΜΌΝΗ ΜΟΥ(έτσι για το YOLO!)Και λέω να πάω 2 μερούλες Λονδίνο,από εκεί 6 μέρες Νέα Υόρκη και επιστροφή Λονδίνο άλλες 2 μερες και μετά Ελλάδα! !!!Λέω να το σπασω γιατί πολλές ώρες αεροπορικώς μου φαίνονται από Ελλάδα, άσε που φοβάμαι και το Jet lag! Το θέμα είναι ότι δεν έχω πιστωτική, έχω χρεωστική και μετά Cash! Θα μπορέσω να κλείσω αεροπορικά, ξενοδοχεία κτλ;Ποιες αεροπορικές προτείνετε; Πρόταση ξενοδοχείου, σκέφτομαι να είναι κεντρικό, καθώς θα είμαι μόνη μου!
Φαντάζομαι ότι θα ρωτάς για αεροπορικές από Λονδίνο-Νέα Υόρκη.Υπάρχουν αρκετές επιλογές όπως British,Virgin Atlantic,United,Delta,Anerican.Προσωπικά θα διάλεγα British η Virgin.Τις επιλογές για Αθήνα-Λονδίνο θα τις ξέρεις όπως Aegean,British,Easy,Ryanair,
Ορισμένες δέχονται και χρεωστική.Διάλεξε εταιρεία και προχώρησε στην κράτηση για να δεις τι κάρτα δέχονται.
Επίσης και ορισμένες μηχανές κλεισίματος ξενοδοχείων(πχ booking) δέχονται χρεωστική για ορισμένα(όχι όλα) ξενοδοχεία.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Επίσης να έχεις υπόψη ότι ορισμένες φορές οι απευθείας πτήσεις από Λονδίνο μπορεί να σου κοστίσουν παραπάνω απ'ότι ένα εισιτήριο Αθήνα-Νέα Υόρκη, αν το οικονομικό είναι σημαντικό για τη διοργάνωση του ταξιδιού.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.386
Likes
9.308
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Επίσης να έχεις υπόψη ότι ορισμένες φορές οι απευθείας πτήσεις από Λονδίνο μπορεί να σου κοστίσουν παραπάνω απ'ότι ένα εισιτήριο Αθήνα-Νέα Υόρκη, αν το οικονομικό είναι σημαντικό για τη διοργάνωση του ταξιδιού.
Οριστε?!!!!!
Με τετοιο ανταγωνισμο και 2 low cost (νορβηγοι, wow) να χτυπιουνται?!!!να το δω κ να μην το πιστεψω...προς το παρον οτι βλεπω ειναι απο 200Ε λιγοτερο κ βαλε...
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Οριστε?!!!!!
Με τετοιο ανταγωνισμο και 2 low cost (νορβηγοι, wow) να χτυπιουνται?!!!να το δω κ να μην το πιστεψω...προς το παρον οτι βλεπω ειναι απο 200Ε λιγοτερο κ βαλε...
Εκτός από την Norwegian πάντως οι λοιπές που πετούν απευθείας κοστίζουν το ίδιο (και ίσως λίγο παραπάνω) όπως και μια πτήση Αθήνα-Χ-Νέα Υόρκη σε εννιαίο εισιτήριο (τουλάχιστον βάσει μιας πρόχειρης αναζήτησς στο google flights για διάφορες ημερομηνίες).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.376
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom