Αναζήτηση προορισμού με Aegean

pan82

Member
Μηνύματα
630
Likes
789
Καλα που μου το θυμισες, δεν θελω να δω προσκυνητες χριστιανικου κομματιου, αρα οχι.
Το χριστιανικό κομμάτι είναι αλλο ολόκληρο ταξίδι ουσιαστικά. Γι αυτό ρωτάω αν αξίζει να πάει κάποιος να δει ανεξάρτητα το Τελλ Αβίβ και μόνο. Θεωρούσα ότι δεν αξίζει το υπόλοιπο ομολογώ
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.026
Likes
6.410
H επιλογη απογευμα Κυριακης με αργα το βραδυ Παρασκευης παει στα 358 με 370 το ατομο, αρα τουλαχιστον 400 δυο ατομα. Για διημερο χωρις αδεια ειναι κλεψια.
Τόσο ακριβά; Περίμενε black Friday ή κάποια άλλη προσφορά και κλείσε τότε.

Αξίζει για, τριήμερο σαν πόλη; γιατί για να πας και Ιερουσαλήμ και να δεις ολο το χριστιανικό κομμάτι θέλεις σιγουρα μέρες.
Η πόλη αξίζει με τα χίλια.
Τώρα αν εσύ θέλεις να κάνεις το φουλ χριστιανικό τουρ σίγουρα θες μέρες. Σε άλλους μπορεί να αρκεί μια βόλτα στην παλιά πόλη της Ιερουσαλήμ. Γούστα είναι αυτά, υπάρχουν λύσεις για όλους.

Εγώ αν βρω φθηνά εισιτήρια θα το κάνω μόνο και μόνο για ένα μπεργκεραδικο μια εν αμέ φαλαφελ που ήταν τρομερά.
 

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.309
Likes
8.243
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
... Αγαπημένη, μήπως να περιμένουμε για τέτοια τριήμερα, την αντίστοιχη προσφορά εξωτερικού με αυτή που τρέχει τώρα για το εσωτερικό?
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.375
Likes
3.446
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Το χριστιανικό κομμάτι είναι αλλο ολόκληρο ταξίδι ουσιαστικά. Γι αυτό ρωτάω αν αξίζει να πάει κάποιος να δει ανεξάρτητα το Τελλ Αβίβ και μόνο. Θεωρούσα ότι δεν αξίζει το υπόλοιπο ομολογώ
Φυσικά και αξίζει η πόλη και μόνη της για ένα διήμερο η τριήμερο. Ειδικά φθινόπωρο η άνοιξη είναι υπέροχη και η Γιαφφα και οι παραλίες της πόλης. Ακόμα κ το Νοέμβριο άμα λάχει κάνεις βουτιές. Και ενδιαφερουσα πολιτιστική ζωή έχει. Δεν είναι ανάγκη να τη συνδυάσει κάποιος με Ιερουσαλήμ κλπ σώνει και καλά....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.107
Likes
41.361
... Αγαπημένη, μήπως να περιμένουμε για τέτοια τριήμερα, την αντίστοιχη προσφορά εξωτερικού με αυτή που τρέχει τώρα για το εσωτερικό?
Ισχυει εν μερει. Ομως αυτη τη στιγμη τρεχουν εισιτηρια one way με low cost σε τιμη κατω απο τους φορους και συμφερει οικονομικα πιο πολυ να κλεισεις μονο το ενα σκελος με το 1+1 παρα και τα δυο με Aegean. Χανεις καποια μιλια βεβαια αλλα χτυπας την χαμηλοτερη δυνατη τιμη για ΠΣΚ.
 

pan82

Member
Μηνύματα
630
Likes
789
Ισχυει εν μερει. Ομως αυτη τη στιγμη τρεχουν εισιτηρια one way με low cost σε τιμη κατω απο τους φορους και συμφερει οικονομικα πιο πολυ να κλεισεις μονο το ενα σκελος με το 1+1 παρα και τα δυο με Aegean. Χανεις καποια μιλια βεβαια αλλα χτυπας την χαμηλοτερη δυνατη τιμη για ΠΣΚ.
Γι αυτό είπα κι εγώ ότι συμφέρει το 1+1 για ακριβούς προορισμούς που θα έρθει μισή τιμή. Όταν πας με εισιτήριο 300+€ πχ (Στοκχόλμη, κοπεγχαγη τα χρησιμοποιησαμε φετος και πέρσι) και βγαίνει τελική 180-200€ στο καθενα εκεί κάνεις απόσβεση εκεί που βρίσκεις τσάμπα κάποια στιγμή δεν έχεις λόγο
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.107
Likes
41.361
Γι αυτό είπα κι εγώ ότι συμφέρει το 1+1 για ακριβούς προορισμούς που θα έρθει μισή τιμή. Όταν πας με εισιτήριο 300+€ πχ (Στοκχόλμη, κοπεγχαγη τα χρησιμοποιησαμε φετος και πέρσι) και βγαίνει τελική 180-200€ στο καθενα εκεί κάνεις απόσβεση εκεί που βρίσκεις τσάμπα κάποια στιγμή δεν έχεις λόγο
Εγω το 200ρι το ατομο το θεωρω πολυ ακριβο για ΠΣΚ χειμωνα με μικρη μερα και ισως αντιξοο καιρο. Μεχρι 100 το ατομο το θεωρω ενταξει ακομη και για Πασχα η καλοκαιρι.
Μαλλον θα προχωρησω δε συνδυασμο με low cost που πλησιαζει ετσι αυτο το ποσο.
 

pan82

Member
Μηνύματα
630
Likes
789
Εγω το 200ρι το ατομο το θεωρω πολυ ακριβο για ΠΣΚ χειμωνα με μικρη μερα και ισως αντιξοο καιρο. Μεχρι 100 το ατομο το θεωρω ενταξει ακομη και για Πασχα η καλοκαιρι.
Μαλλον θα προχωρησω δε συνδυασμο με low cost που πλησιαζει ετσι αυτο το ποσο.
Ε προφανώς δεν αξίζει, γι αυτό είπα για δύσκολο προορισμό και περιόδους με ακριβά εισιτήρια εμείς Σκανδιναβία Μάιο Ιούνιο που είναι στο θεο τα εισιτήρια. Γι αυτό πρότεινα εκδοση εισητηριων για τη περίοδο που τρέχουν και μεταφορά τους σε δύσκολη περίοδο. Κι είναι και εύκολο γιατί πλέον όλοι οι ναύλοι της aegean είναι στο θεο ολο το χρονο χωρίς προσφορά.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.107
Likes
41.361
Ε προφανώς δεν αξίζει, γι αυτό είπα για δύσκολο προορισμό και περιόδους με ακριβά εισιτήρια εμείς Σκανδιναβία Μάιο Ιούνιο που είναι στο θεο τα εισιτήρια. Γι αυτό πρότεινα εκδοση εισητηριων για τη περίοδο που τρέχουν και μεταφορά τους σε δύσκολη περίοδο. Κι είναι και εύκολο γιατί πλέον όλοι οι ναύλοι της aegean είναι στο θεο ολο το χρονο χωρίς προσφορά.
Επειδη υπαρχει η εναλλακτικη να κλειστουν award με μιλια στη μια διαδρομη και με Norwegian η SAS στα 30-40 ευρω η επιστροφη το καλοκαιρι, αυτοι οι προορισμοι βγαινουν με πολυ λιγοτερα απο 100 ευρω τη θερινη περιοδο.
Ετσι το εχω κλεισει για 15Αυγουστο. Πηγαινε ελα 60 ευρω.
 

pan82

Member
Μηνύματα
630
Likes
789
Επειδη υπαρχει η εναλλακτικη να κλειστουν award με μιλια στη μια διαδρομη και με Norwegian η SAS στα 30-40 ευρω η επιστροφη το καλοκαιρι, αυτοι οι προορισμοι βγαινουν με πολυ λιγοτερα απο 100 ευρω τη θερινη περιοδο.
Ετσι το εχω κλεισει για 15Αυγουστο. Πηγαινε ελα 60 ευρω.
Καλα εγώ δε λέω για μένα και εγώ με award έβγαλα με 60€ πήγαινε έλα και στους δύο προορισμούς απλα σχόλιασα τι συμφέρει αν δεν έχεις award... Τώρα μη με προβλήματισεις από τώρα γιατί έχω κι εγώ της γυναίκας το 1+1 από debit αλλα είπα θα το σκεφτώ από το νέο χρόνο γιατί έχω κλείσει με award και κουπόνια platinum ήδη τους επόμενους 3-4 προορισμός μέχρι την άνοιξη
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.081
Likes
2.495
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Το ξέρω ότι είπες δε θες Γερμανία αλλά προτείνω να πας Μόναχο, μένεις εκεί το βράδυ (ή όχι), την άλλη μέρα αναχωρείς για Αυστρία με τρένο Σάλτσμπουργκ ή Ίνσμπρουκ. Αν πας Δεκέμβρη θα δεις κ τις χριστουγεννιάτικες αγορές, θαναι ωραία.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.497
Likes
29.130
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ψαχνω προορισμο εξωτερικου της Αegean στο χειμερινο προγραμμα με πτησεις απο Αθηνα αναχωρηση Παρασκευη απογευμα και επιστροφη Κυριακη βραδυ για να φαω το 1+1 εισιτηριο της Aegean Bonus Visa Debit χωρις να παρω αδεια.
Εκτος απο τους αυτονοητους Ρωμη και Κωνσταντινουπολη (εχω παει 2 φορες και στις δυο). Καμια ιδεα?
Παρίσι, Λονδίνο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.261
Μηνύματα
885.432
Μέλη
38.938
Νεότερο μέλος
Geo Yfa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom