Ryanair Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Ryanair - Βήμα Προς Βήμα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Όταν πρέπει να γίνει το check in η εταιρία σου στέλνει mail ;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.730
Likes
14.974
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
ναί.... (10 χαρακτήρες)
 

apriati

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Παιδια έχω πρόβλημα με το εισιτήριό μου. Έκλεισα με Ryanair και δεν αναγράφεται επάνω στο εισιτήριο το επίθετο αλλά μόνο το όνομα. Είναι η πρώτη φορά που ταξιδεύω με αυτή την εταιρία και δεν έχω ιδέα τι στοιχεία πρέπει να αναγράφει και τι ακριβώς ελέγχουν.
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Λοιπόν, βρήκα μόλις την υπουργική απόφαση για το ανωτέρω θέμα (αριθ. 6011/2/67-ιη από 24-10-2009 εγκύκλιος και αριθ. 6011/2/67-λθ από 4-3-2010) η οποία αναφέρει ότι "από 1-4-2010 τα νέα υπηρεσιακά δ.τ. αστυνομικού προσωπικού δύνανται να χρησιμοποιούνται και ως ταξιδιωτικά έγγραφα στις χώρες της Ε.Ε. και Σένγκεν. Καθώς και μια αντίστοιχη (16/9/2011) που λέει ότι το Υπουργείο Εξωτερικών της Βουλγαρίας αναγνωρίζει τις εν λόγω ταυτότητες ως ταξιδιωτικά έγγραφα.
Φαίνεται ότι άλλαξε η στάση της εταιρίας και πλέον ισχύουν πάλι οι εν λόγω ταυτότητες.
«Αποκαταστάθηκε η τάξη», άρθρο του Μανώλη Φραντζεσκάκη - skaythess | skaythess
 

pasxalis

Member
Μηνύματα
7
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βαρκελώνη
γεια σας θελω να ρωτησω αν ειναι απαραιτητο να υπαρχει και τ δευτερο ονομα καποιου.πχ λεγομαι πασχαλης-χρηστοσ.πρεπει ν γραψω και τ χρηστοσ;
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
pasxalis said:
γεια σας θελω να ρωτησω αν ειναι απαραιτητο να υπαρχει και τ δευτερο ονομα καποιου.πχ λεγομαι πασχαλης-χρηστοσ.πρεπει ν γραψω και τ χρηστοσ;
Πρέπει να το γράψεις ολόκληρο, όπως εμφανίζεται στην ταυτότητά σου.
 

epp1783

Member
Μηνύματα
80
Likes
44
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Μια ερωτηση και απο μενα! Αν θελω να αλλαξω τα εισητηρια σε αλλη ημερομηνια τοτε τι γινεται?
 

Sartiv

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπερα σας!!

Εχω κλεισει εισητηρια για Βενετια απο Χανια. Το ερωτημα μου ειναι, πως εχω κλεισει και τα εισητηρια για να μας μεταφερουν (με πουλμαν απο οτι καταλαβα) απο το αεροδρομιο της Τρεβιζο στο Μεστρε της Βενετιας αλλα στο εμαιλ μου δεν βρισκω καμια πληροφορια.

Εχει καποιος παρομοια εμπειρια; Τι γινεται, οταν φτασουμε θα μας ειδοποιησουν/εξυπηρετησουν; Ή πρεπει να βρουμε εμεις το πουλμαν; Οποιαδηποτε πληροφορια ειναι καλοδεχουμενη!!

Ευχαριστω προκαταβολικα και καλη Ανασταση σε ολους!!
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Φιάλη σπρέι π.χ αφρός ξυρίσματος επιτρέπεται στην χειραποσκευή ;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.030
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom