Ryanair Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Ryanair - Βήμα Προς Βήμα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

veriafc

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Γεια σας και από εμένα!
Είμαι νέο μέλος στο φορουμ, το οποίο βρηκα τον τελευταιο καιρο και μου φανηκε παρα μα παρα πολύ χρήσιμο!
Κατ' αρχας συγχαρητήρια για τον οδηγό αυτό, που βοηθάει πολύ τους όχι και τόσο έμπειρους... ταξιδιώτες!

Και τωρα ας περάσουμε στο... ψητό!
Θελω να κλεισω από τωρα για τον Μαϊο, δυο εισιτήρια με επιστροφή απο Θεσ/νικη - Βαρκελωνη. Εχω καρτα prepaid την οποια και θα δηλωσω. Αυτό που ήθελα να ρωτησω ειναι αν το ποσο η εταιρία το "τραβαει" από την κάρτα αμέσως μετά την ολοκλήρωση της κράτησης, και αν όχι, πότε περίπου γίνεται αυτό. Το ρωτάω για να ξέρω πότε θα βάλω τα λεφτά στην κάρτα, η οποία τώρα είναι άδεια.

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια!
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.208
Καλωσόρισες!
Τα παίρνει τα χρήματα αμέσως οπότε πρέπει οπωσδήποτε να έχεις φορτίσει την κάρτα πριν την κράτηση.
 

veriafc

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Κατάλαβα... Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση!

Το ξέρω για την Χιρόνα φίλε μου, σ' ευχαριστώ...

Υ.Γ. Τωρα που ειπαμε Χιρόνα, εχετε να προτείνετε καμια λύση για την επιστροφή που είναι πολύ νωρίς (07.30 νομίζω πετάει από εκεί για Θεσσαλονίκη!!). Εννοώ κανένα ξενοδοχείο στο ενδιαμεσο με εύκολη προσβαση στο αεροδρομια κλπ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.108
Likes
41.362
Τι εννοείς "στο ενδιάμεσο"; Αν επιλέξεις να μείνεις Girona, είναι πολύ καλό το Hotel Peninsular όπου έχω μείνει,σε ωραίο σημείο στο κέντρο δίπλα στο ποτάμι, κάπου 60-70 ευρώ το δωμάτιο. Μπορεί όμως να βρείς και οικονομικότερο, αν θες μόνο για έναν ύπνο.
 

veriafc

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Τι εννοείς "στο ενδιάμεσο"; Αν επιλέξεις να μείνεις Girona, είναι πολύ καλό το Hotel Peninsular όπου έχω μείνει,σε ωραίο σημείο στο κέντρο δίπλα στο ποτάμι, κάπου 60-70 ευρώ το δωμάτιο. Μπορεί όμως να βρείς και οικονομικότερο, αν θες μόνο για έναν ύπνο.
Εννοώ από τη μια να μην ειναι πολυ μακριά από τη Βαρκελώνη, να μην θελουμε δηλαδή πολύ ώρα για να παμε, από την αλλη να ειναι και κοντα στο αεροδρομιο για την επιστροφη. Να εχει συγκοινωνια και για τη μια και για την αλλη διαδρομη. Οσο για την τιμη, δεν θελω κατι ιδιαιτερο αφου μονο για υπνο θα πηγαινουμε...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.108
Likes
41.362
Δεν έχω να προτείνω κάποια πιο όμορφη πόλη για να μείνεις πριν φύγεις από το αεροδρόμιο της Girona από την ίδια τη Girona! Αξίζει τον κόπο να διαθέσεις μια μέρα να τη δεις.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.466
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom