Ryanair Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Ryanair - Βήμα Προς Βήμα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Eλα ομως που εμαθα πολλα γιατι στην επιστροφη καθομουν με μια κοπελα Ελληνιδα που ειναι αεροσυνοδος στην ryan και μου εμαθε πολλαααα πραγματακια και δεν θα την ξαναπαθω
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.738
Likes
15.113
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Eλα ομως που εμαθα πολλα γιατι στην επιστροφη καθομουν με μια κοπελα Ελληνιδα που ειναι αεροσυνοδος στην ryan και μου εμαθε πολλαααα πραγματακια και δεν θα την ξαναπαθω
tsolias μην τα κρατας μόνο για τον εαυτό σου,πές τα και σε εμάς.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Eλα ομως που εμαθα πολλα γιατι στην επιστροφη καθομουν με μια κοπελα Ελληνιδα που ειναι αεροσυνοδος στην ryan και μου εμαθε πολλαααα πραγματακια και δεν θα την ξαναπαθω
Βασικά τι εννοείς την έπαθες?
Και γράψε μερικά πραγματάκια για να μην την "πάθουν" και άλλοι.
 

NUOVO..

Member
Μηνύματα
18
Likes
0
Webuy

Αν κάνεις την κράτηση με πιστωτική χρεώνεσαι 12? για το κάθε άτομο από την Ryanair.
Αν κάνεις την κράτηση με την webuy δεν χρεώνεσαι από την Ryanair αλλά για κάθε φόρτιση της κάρτας χρεώνεσαι 2? από την Πειραιώς.

Τώρα σχετικά με τις τιμές για βαλίτσες για συγκεκριμένες σαιζόν δεν ξέρω πόσο είναι οι τιμές ακριβώς. Προχώρα την κράτηση κανονικά μέχρι το σημείο που διαλέγεις την βαλίτσα που θέλεις να πάρεις μαζί σου και όταν πας να επιλέξεις βαλίτσα θα σου βγάλει τιμή και θα δεις.Κάνε το δοκιμαστικά.Ούτως η άλλως μέχρι να δόσεις τα στοιχεία της κάρτας σου στο τελικό σημείο της κράτησης δεν χρεώνεσαι.
Σήμερα έκανα webuy στην Πειραιώς για να κλείσω κάποια εισητηρια αλλά τελικά μου έβγαζε ότι κάτι κάνω λάθος.εκεί που λέει για τύπο κάρτας visa master κτλ MasterCard prepaid δεν πατάμε??
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Eλα ομως που εμαθα πολλα γιατι στην επιστροφη καθομουν με μια κοπελα Ελληνιδα που ειναι αεροσυνοδος στην ryan και μου εμαθε πολλαααα πραγματακια και δεν θα την ξαναπαθω
tsolias1979 καποια απαντηση θα εχουμε?
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.719
Likes
11.381
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Eλα ομως που εμαθα πολλα γιατι στην επιστροφη καθομουν με μια κοπελα Ελληνιδα που ειναι αεροσυνοδος στην ryan και μου εμαθε πολλαααα πραγματακια και δεν θα την ξαναπαθω
Εμένα μια παλιά μου συμφοιτήτρια και φίλη δούλεψε προ τετραετίας στη ryan ως αεροσυνοδός για κάποιο διάστημα για να μαζέψει λεφτά για το phd της. Πέρυσι που ήμουν Γλασκώβη και τα λέγαμε την είχα ρωτήσει τι παίζει με τη ryan όσον αφορά την ασφάλεια και τα σχετικά, κι η κοπέλα ήταν κάθετη στο ότι δεν υπάρχει κανένα ζήτημα. Συγκεκριμένα μου ανέφερε ότι η ryan κερδίζει πολλά χρήματα (πέρα από τα πρόστιμα των επιβατών) από το γεγονός ότι σταθμεύει για τον ελάχιστο δυνατό χρόνο στο κάθε αεροδρόμιο για να μην πληρώνει υψηλό νοίκι, ή από το ότι ανανεώνει συνέχεια το στόλο της (όπως είπε είναι φθηνότερο να αγοράζεις νέα αεροπλάνα από το να συντηρείς τα παλιότερα). Η ίδια όταν εργαζόταν εκεί δεν φοβόταν καθόλου και ακόμα χρησιμοποιεί την εταιρεία.

Βέβαια δεν ξέρω αν αυτά που έμαθες εσύ ήταν πάνω στον τομέα της ασφάλειας ή για κάτι άλλο. Επίσης προσωπικά δεν έχω ιδέα από αεροπλάνα (το μόνο που μπορώ να αξιολογήσω είναι αν είναι καινούρια, καθαρά, άνετα και αν μας δείχνουν ταινία :D ). Κι επίσης απλά μεταφέρω μια άποψη παλιάς αεροσυνοδού της ryan από την πλευρά μου, δεν λέω ότι μίλησε ο χ αρχι-engineer.
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Σήμερα έκανα webuy στην Πειραιώς για να κλείσω κάποια εισητηρια αλλά τελικά μου έβγαζε ότι κάτι κάνω λάθος.εκεί που λέει για τύπο κάρτας visa master κτλ MasterCard prepaid δεν πατάμε??
Ναι εφόσον έχεις βγάλει την webuy επιλέγεις MasterCard prepaid.
 

nosokomoua

Member
Μηνύματα
23
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
παιδια? μπορει καποιος να με βοηθησει σε κατι τελευταιο?πλης! εχω απογοητευτει . . .
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.188
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom