Αργεντινή Ανταρκτική κανεις?

D

Delmem39172

Guest
Κάποιος που πήγε ανταρκτική μέσω Αργεντινής όχι Παταγονία ουσουαια κάποιος που περασε στην ανταρκτική μέσω πλοίου έστω και μια μέρα?ευχαριστώ.
 
Last edited by a moderator:

Sam-chal

Member
Μηνύματα
896
Likes
2.010
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Κάποιος που πήγε ανταρκτική μέσω Αργεντινής όχι Παταγονία ουσουαια κάποιος που περασε στην ανταρκτική μέσω πλοίου έστω και μια μέρα?ευχαριστώ.
Γνωρίζω από συγγενικό μου πρόσωπο πως ταξίδεψε αεροπορικώς από Χιλή, Punta Arenas σε Ανταρκτική.
 
D

Delmem39172

Guest
Πήγε δη
Θα τα διαβάσω αλλά,υπάρχει ένα μεγάλο αλλά το 2016 πήγα Παταγονία και μπήκα σε πλοιο για να δω τους παγετώνες ομως ανταρκτική δεν πιασαμε λογω απαγόρευσης η οποια σταματησε να ισχύει μετά ένα η δύο χρόνια, αναφερεσε σε ανταρκτική η απλή περιοδεία στους παγετώνες?αν ναι να τα διαβάσω.

Για να γίνω πιο συγκεκριμένος δεν θέλω να δω αλλά να μεινω τουλάχιστον 2 εβδομάδες, μονο να δω αξιόλογο δεν λεω αλλα δεν με καλύπτει, ξέρω καλά ότι υποδομές δεν υπάρχουν άλλα ότι δεν δίνεται και άδεια παρα μονον σε επιστήμονες.
 
Last edited by a moderator:

Sam-chal

Member
Μηνύματα
896
Likes
2.010
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Γνωρίζω ότι άδεια δίνεται για ανάβαση στο όρος Βίνσεντ (για ολοκλήρωση π.χ. του seven summits) ή για να βρεθεί κάποιος στο σημείο που βρίσκεται ο Νότιος Πόλος. Δεν γνωρίζω για πόσες μέρες είναι η άδεια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.266
Μηνύματα
885.751
Μέλη
38.946
Νεότερο μέλος
Delmary

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom