Σκόπελος Αξίζει η Σκόπελος για διακοπές?

proedros

Member
Μηνύματα
43
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λευκαδα
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Κορεα
ευχαριστώ proedre. Θα φτάσουμε αεροπορικώς στην Σκιάθο, οπότε η προσφορά της cosmote δεν μας πιάνει. Αυτοκίνητο λέμε να νοικιάσουμε στην Σκόπελο, δεν νομίζω να συμφέρει να πληρώσω να το μεταφέρω Σκιάθο Σκόπελο και πάλι πίσω. Όσο για την Γλώσσα, η απόσταση είναι καμιά 35αριά χιλιόμετρα, δεν τα λες λίγα. Πάντως λέμε να επιστρέψουμε στην Σκιάθο από Γλώσσα, λόγω του ότι έχει πιο βραδυνό δρομολόγιο. Πάντως θεωρείται μέσα στην Χώρα, ότι βρίσκεται αυτό το δωμάτιο, σωστά?
Εγω επειδη θα ταξιδεψω απο Βολο μαλλον "βιαζομαι" να κατεβω απο το πλοιο γι αυτο και επελεξα τη γλωσσα...:p Οσο για την επιστροφη που λες νομιζω πως το ιδιο πλοιο περναει και απο χωρα και γλωσσα οποτε απλα κερδιζεις την ωρα που θα κανει να φτασει απο το ενα λιμανι στο αλλο χωρις να ειμαι σιγουρος. :rolleyes-80: Αρα θα ειναι μικρη η διαφορα.Τελος για το ξενοδοχειο προφανως θεωρειται μεσα στη χωρα γιατι ψαχνοντας και γω πριν καταληξω υπηρχαν διαφορα σε μεγαλυτερη αποσταση απο το λιμανι που στα σχολια των επισκεπτων διαβαζα οτι μετακινουνταν με τα ποδια μεχρι το κεντρο της χωρας.
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
η απόσταση απο Γλώσσα για την χώρα είναι μεγάλη περίπου 25χλμ. σε άσχημο οδικό δίκτυο με συνεχείς στροφές , υπολόγιστε κάνα μισάωρο με 40λεπτο . Νομίζω οτι το πλοίο θα φτάσει πιο γρήγορα και με ασφάλεια. Τόσο πολύ βιάζεστε που θέλετε να γλυτώσετε το 5 λεπτο???
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Καλημέρα παιδιά?? Να ρωτήσω και κάτι άλλο που θέλω??
Θέλω να έχω ως βάση τη Σκόπελο, αλλά να πάω και μια μέρα Σκιάθο και μια Αλλόνησο, είναι εφικτό??
Γιατί εδώ βλέπω τα δρομολόγια και της hellenic και του Πρωτεα και ή είναι πολύ πρωί (7:15 φτανει) ή μεσημέρι που χάνεις τη μέρα, ή βράδυ. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάτι άλλο?? Ευχαριστώ!!
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
Καλημέρα παιδιά?? Να ρωτήσω και κάτι άλλο που θέλω??
Θέλω να έχω ως βάση τη Σκόπελο, αλλά να πάω και μια μέρα Σκιάθο και μια Αλλόνησο, είναι εφικτό??
Γιατί εδώ βλέπω τα δρομολόγια και της hellenic και του Πρωτεα και ή είναι πολύ πρωί (7:15 φτανει) ή μεσημέρι που χάνεις τη μέρα, ή βράδυ. Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάτι άλλο?? Ευχαριστώ!!
υπάρχουν εκδρομικά που κάνουν ημερήσιες και προς τους προορισμούς
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Ευχαριστώ πολύ!! Η αλήθεια είναι ότι ήθελα να παρω και το αυτοκίνητο μαζί μου για να πάμε σε μια παραλία για ένα μπανάκι και μια μικρή βόλτα στη Χώρα των νησιών. Αν δε βρω καράβι θα πάρω το εκδρομικό και θα νοικιάσω ένα μηχανάκι. Ευχαριστώ πολύ όμως :)
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
η απόσταση απο Γλώσσα για την χώρα είναι μεγάλη περίπου 25χλμ. σε άσχημο οδικό δίκτυο με συνεχείς στροφές , υπολόγιστε κάνα μισάωρο με 40λεπτο . Νομίζω οτι το πλοίο θα φτάσει πιο γρήγορα και με ασφάλεια. Τόσο πολύ βιάζεστε που θέλετε να γλυτώσετε το 5 λεπτο???
το λεωφορείο δηλαδή την καλύπτει σε 40 λεπτά την απόσταση? Εμείς θα γυρίσουμε Σκιάθο από Γλώσσα γιατί υπάρχει ένα βραδυνό δρομολόγιο στις 21:30 που δεν το έχει από Σκόπελο.
 

proedros

Member
Μηνύματα
43
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Λευκαδα
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Κορεα
η απόσταση απο Γλώσσα για την χώρα είναι μεγάλη περίπου 25χλμ. σε άσχημο οδικό δίκτυο με συνεχείς στροφές , υπολόγιστε κάνα μισάωρο με 40λεπτο . Νομίζω οτι το πλοίο θα φτάσει πιο γρήγορα και με ασφάλεια. Τόσο πολύ βιάζεστε που θέλετε να γλυτώσετε το 5 λεπτο???
Το ετερον ημισυ απεχθανεται τα πλοια εξ ου και η βιασυνη!Δεν υπαρχει προβλημα με την οδηγηση ισα ισα.Γραφουμε πολλα χιλιομετρα καθε χρονια στις διακοπες μας.Για τα εκδρομικα που λετε...προφανως δεν υπαρχει κατι τυπου "παντοφλα" να παρουμε και το αυτοκινητο μαζι μας αυθυημερον ε;
 

agalipas

Member
Μηνύματα
153
Likes
52
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΣΛΑΝΔΙΑ , Λίμνη Τιτικάκα
το λεωφορείο δηλαδή την καλύπτει σε 40 λεπτά την απόσταση? Εμείς θα γυρίσουμε Σκιάθο από Γλώσσα γιατί υπάρχει ένα βραδυνό δρομολόγιο στις 21:30 που δεν το έχει από Σκόπελο.
εννοούσα με ΙΧ 30 με 40λεπτά το ΚΤΕΛ αν και δεν γνωρίζω φαντάζομαι θα το κάνει σε περισσότερη ώρα δεδομένου οτι κάνει και στάσεις στα χωριά. Ρωτήστε πάντως για είστε σίγουροι.

Το ετερον ημισυ απεχθανεται τα πλοια εξ ου και η βιασυνη!Δεν υπαρχει προβλημα με την οδηγηση ισα ισα.Γραφουμε πολλα χιλιομετρα καθε χρονια στις διακοπες μας.Για τα εκδρομικα που λετε...προφανως δεν υπαρχει κατι τυπου "παντοφλα" να παρουμε και το αυτοκινητο μαζι μας αυθυημερον ε;
απ' οτι γνωρίζω δεν υπάρχει παντοφλα.
 
Last edited by a moderator:

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
78
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
Έχει κάποιος να προτείνει κάποιο ωραίο γραφικό ξωκλήσι στο οποίο να γίνεται λειτουργία το 15Αύγουστο? Μια και θα είμαι εκεί θα ήθελα πολύ να πάω. Πέρα από το γνωστό ξωκλήσι του Άι-Γιάννη που θα πάω άλλη στιγμή όχι πρωί.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.867
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom