Αξιοθέατα στην Νέα Υόρκη

MPLECAFE

Member
Μηνύματα
148
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΡΤΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ
ρε παιδια μην φερνεται το κατακλισμο θελςντασ και μη θα παρω ολα τα μεταφορικα μεσα γιατι και τα hop on ειναι για 3 μερεσ εγω θα μεινω 10 και εγω το θεωρησα καθαρα μονο μεταφορικο μεσο γιατι καλα το μετρο αλλα αλλιωσ ειναι να ζεισ πανω και οχι σαν τυφλωποντικασ σασ στο λεω απο την εμπειρια μου στο λονδινο αλλα μην το παμε αλλου εννοω αξιζει να κινηθω η οχι να παραμεινω μετα αλλα μμ και να μην δινω και τσαμπα λεφτα ετσι κι αλλιωσ ειναι αρκετεσ οι μερεσ
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Φιλε Μπλε Καφε θα το δεις και απο μονος σου οτι το μετρο ειναι η μονη αξιοπιστη και γρηγορη λυση για να κινηθεις στο νησι αλλα και στα περιξ.
Δοκιμασα και τα λεωφορεια τους, τα κανονικα οχι τα hop on& off , αλλα δυστυχως σε εξυπηρετουν μονο για κοντινες αποστασεις και δεν ειναι και τοσο on time οσο περιμενα... Οποτε μετρο και παλι μετρο.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Συμφωνω και γω για το μετρο ..το τιμησα δεοντως ...οπως και το ξεποδαριασμα...δοκιμασα ωστοσο 1 μερα και τα λεωφορεια hop on-off..τεσπα εμενα δε μου εκατσαν πολυ καλα (αναφερω στην ιστορια μου το γιατι)
Εφοσον θα μεινεις για 10 μερες ΝΥ εχεις αφθονο χρονο να τα δοκιμασεις ολα ...εχεις και δικιο βεβαια οταν λες οτι ολο underground & underground στα σκοταδια ..χανεις ομορφες γωνιες της πολης.
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Αυτα τα hip hop on off παρτο αλλιως ή πωσταλενε δεν βοηθανε δηλαδη για εναν πρωτο προσανατολισμο στην πολη? Δεν λεω να σαπισει κανεις μεσα σε αυτα αλλα να παρει μονο μια πρωτη επιφανειακη ιδεα της πολης.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ναι δεν ειναι κακο......και μεις καπως ετσι το ειχαμε σκεφτει...βλεπεις τι σου αρεσει για να ξαναγυρισεις και τι να αφησεις απεξω ..βεβαια και μεις για πρωτες μερες το λογαριαζαμε ..τελικα πως τα καταφεραμε .....προς το τελος μας προεκυψε...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Αυτα τα hip hop on off παρτο αλλιως ή πωσταλενε δεν βοηθανε δηλαδη για εναν πρωτο προσανατολισμο στην πολη? Δεν λεω να σαπισει κανεις μεσα σε αυτα αλλα να παρει μονο μια πρωτη επιφανειακη ιδεα της πολης.
οταν πας εσυ Σωκρατες , δοκιμασε να ανεβεις σε ενα απο αυτα...
Θα φτυνεις παγακια απο το κρυο!!!
Ειμαι πολυ κατα των hip hop don't stop tour buses.. Προτιμω το ποδι... και για μακρυνες αποστασεις το μετρο
Δεν θα χαθεις με τπτ φιλε μου... τα πραγματα ειναι πολυ απλα στο νησι
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Τι κρυο βρε Εβανζελι ..Αυγουστο δεν ειχες παει?
 

Joanna

Member
Μηνύματα
199
Likes
58
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΑΙΣΙΑ
εγώ 10 μέρες στη Νέα Υόρκη, hop on - hop off δεν χρησιμοποίησα γιατί απλά δεν χρειάστηκε..πάρα πολύ περπάτημα, μετρό, ταξί, άντε και κανένα λεωφορείο, έτσι για την εμπειρία..στη Νέα Υόρκη προσανατολίζεσαι πανεύκολα..τουλάχιστον στο κέντρο..αν διαβάσει κάποιος και τις οδηγίες στο φόρουμ, δε νομίζω ότι θα αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα..hop on - hop off χρησιμοποίησα μόνο στη Ουάσινγκτον που έμεινα δύο μέρες και όσο και να περπατούσα, δεν θα έβλεπα τίποτα, γιατί οι αποστάσεις ήταν μεγάλες..έτσι τουλάχιστον πήρα μια ιδέα..
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.261
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Α τοτε θα παει.?.....τοτε μαλιστα ..αστο καλυτερα...δεν αστειευεται!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
τώρα έχει και κλειστά ανεβα-κατέβα :D
αα σοβαρα?? Δεν το ηξερα!!!!! Anyway not recommended !!
και μιας και μιλαμε για καταχειμωνο στην λατρεμενη μου πολη , παρε ενα γαλλικο μπιστρο με αριστη κρεμμυδοσουπα για να ζεσταθεις
La Bonne Soupe : HOME
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.281
Μηνύματα
886.502
Μέλη
38.951
Νεότερο μέλος
Theodwraka

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom