Απογευματινός καφες στα Χανιά!!

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Ηταν ολοι τους εκει.....Αλλη μια συναντηση ακρως πετυχημενη οπως και ολες οι αλλες........η καλη παρεα....η θεα στο λιμανι.....η θεληση μας να ξαναβρεθουμε.....
Εφυγα νωρις τα αλλα παιδια συνεχισαν για ουζο στο Ενετικο λιμανι

Ευχαριστω πολυ τη lullu που μας κερασε....το Νικο (kokolaki) που οδηγησε 4 ωρες για να ερθει απο Ηρακλειο και να ειναι μαζι μας.....

Αν οι διαιτολογοι μας απο αυριο κανουν χαρακιρι....(το δικο μου τον εχω σιγουρο ) ηθικος αυτουργος η renata με τη καταπληκτικη της σοκολατοπιτα......και η beba με τα μπισκοτακια της......
Δυο καινουργιες φιλες στη παρεα μας....η γλυκύτατη bahia και η απιθανη myrto....κοριτσια σας ευχαριστουμε............

Φωτογραφικο υλικο θα εχεται οσονούπω...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου








Μια αποψη του λιμανιου απο το καφε ΘΕΑ......δεν ειναι τυχαιο το ονομα....
 

ioanna_fr

Member
Μηνύματα
39
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Aχ... Μόλις είδα την συζήτηση!Δεν είχα μπει τόσες μέρες. Και να σκεφτείτε ότι στις 6 ήμουν στην παλιά πόλη. Είμαι απλά η πιο άτυχη!!!
p.s. και εγώ tuc!!

Πότε λέτε να το επαναλάβετε?
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
H συνέχεια έγινε στα "χάλκινα" με εκλεκτούς μεζέδες και μπόλικο κρασί μάρκας χίκ-
γιορτάστηκαν έκτακτα γενέθλια... αντί για κεριά σβήστηκαν αναπτήρες!!
φωτογραφικά ντοκουμέντα,ιντριγκες,έρωτες,μίση,πάθη,προξενειά,κουτσομπολιά,φτυάρια,κασμάδες φάκελοι του παπαχελά,όλα στη φόρα αύριο με έκτακτο παράρτημα!!:cool:
 

beba

Member
Μηνύματα
33
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Νικήσιανη
Ταξίδι-Όνειρο
Σαμοθράκη,Ανταρκτική
Άτιμο αεράκι που ήσουν αιτία να αποχωρήσω νωρίς (πριν τα ¨χαλκινα¨). Αλλη φορά θάρχομαι με παλτό έτοιμη για όλα.
 

argiro

Member
Μηνύματα
250
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Ταξίδια με το νου...
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ, ΗΠΑ, Αίγυπτο
Καλημέρα! Έφυγα 12.30 και ακόμη έπιναν το κρασάκι μάρκας 'χικ'...:p:p
μπεκροκανάτες :lol::lol:
άντε να το επαναλάβουμε σύντομα και χωρίς απώλειες :D
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
καλημερα!
ναι ναι μολις ξυπνησα......
η χθεσινη συναντηση ηταν απιθανη!!!!η καφετερια καταπληκτικη,κατσαμε εκει μεχρι τις 9 παρα και μετα μεταφερθηκαμε ,οσοι μπορουσαν,για ενα κρασακι βεβαιως βεβαιως στα χαλκινα!
αυτο το χαλουμι με το μπαλσαμικο και το μελι τελειο!xene πολυ καλη επιλογη δεν το ειχα ξαναφαει.
αυτα τα μανιταρια με παστρουμα,τα σικωτακια σαβορι και τα ντακακια καταπληκτικα!!!
αλλα το κρασι βρε παιδι μου ολα τα λεφτα!!!!!
οι τελευταιοι φυγαμε γυρω στις 1.30 παρολο που το kokolaki επεμενε να κατσουμε και αλλο......δεν δουλευει βλεπετε το παιδι σημερα.....

η συναντηση κρατησε σχεδον 8 ωρες και δεν νομιζω να βαρεθηκε κανεις μας!
επεσαν στο τραπεζι ιδεες για νεα ταξιδια εντος και εκτος Ελλαδας,συζητησαμε για τις τελευταιες μας εξορμησεις και γνωρισαμε και την vitoula (του vito την κοπελα!) οπου ειχε και γενεθλια!

παιδια χαρηκα που σας ξαναειδα και που γνωρισα την bahia,την myrto και το kokolaki που και αν ειχα ακουσει πια απο την rethimno!!!!!

οποτε θελετε το επαναλαμβανουμε!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.315
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
τώρα έσκασα!!!!!
πρώτον χάρηκα που περάσατε όμορφα.
αυτή ήταν συνάντηση για καφέ;;;
κρασί σε χάλκινα ποτήρια;
και σοκολατίνα η Ρενάτα τώρα που έλειπα;;;;
ποιους παντρέψατε και ποιους κουτσομπολέψατε;:haha:
εύχομαι και στην επόμενη, ελπίζοντας, όλοι μαζί
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
renata:
H συνέχεια έγινε στα "χάλκινα" με εκλεκτούς μεζέδες και μπόλικο κρασί μάρκας χίκ-
γιορτάστηκαν έκτακτα γενέθλια... αντί για κεριά σβήστηκαν αναπτήρες!!
φωτογραφικά ντοκουμέντα,ιντριγκες,έρωτες,μίση,πάθη,προξενειά,κ ουτσομπολιά,φτυάρια,κασμάδες φάκελοι του παπαχελά,όλα στη φόρα αύριο με έκτακτο παράρτημα!!:cool:


Ετσι όπως τα λέει η Ρενάτα ειναι...;)


eva kas:
αλλα το κρασι βρε παιδι μου ολα τα λεφτα!!!!!

Γιατι μου φάνηκε ότι ήταν μάπα το "καρπουζι"..σαν να μου πονεσε λιγο το στομαχι...βεβαια ηπιαμε κιολας..δεν ειναι οτι δεν ηπιαμε..χικ!


soudianos:
τώρα έσκασα!!!!!
πρώτον χάρηκα που περάσατε όμορφα.
αυτή ήταν συνάντηση για καφέ;;;
κρασί σε χάλκινα ποτήρια;
και σοκολατίνα η Ρενάτα τώρα που έλειπα;;;;
ποιους παντρέψατε και ποιους κουτσομπολέψατε;:haha:
εύχομαι και στην επόμενη, ελπίζοντας, όλοι μαζί



θα βγούνε ολα (?) στη φόρα προσεχώς!!!! αναμείνατε με το ποντικι ανα χείρας!! :haha::haha::haha::haha::haha: ....εεε Ρενατα?;)



Ηταν μια πολύ ωραια απογευματινοβραδυνη μέρα!!:clap: να ναι καλά και το Rethimno και το Κοκολακι που ήρθαν από μακριά!!..και ολο τον νεο κοσμο που γνωρισα!!

Σε μερικες ώρες περιμένετε καινούργιο θέμα με νεα προταση...!!!;)
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
καλημερα!
ναι ναι μολις ξυπνησα......
η χθεσινη συναντηση ηταν απιθανη!!!!η καφετερια καταπληκτικη,κατσαμε εκει μεχρι τις 9 παρα και μετα μεταφερθηκαμε ,οσοι μπορουσαν,για ενα κρασακι βεβαιως βεβαιως στα χαλκινα!
αυτο το χαλουμι με το μπαλσαμικο και το μελι τελειο!xene πολυ καλη επιλογη δεν το ειχα ξαναφαει.
αυτα τα μανιταρια με παστρουμα,τα σικωτακια σαβορι και τα ντακακια καταπληκτικα!!!
αλλα το κρασι βρε παιδι μου ολα τα λεφτα!!!!!
οι τελευταιοι φυγαμε γυρω στις 1.30 παρολο που το kokolaki επεμενε να κατσουμε και αλλο......δεν δουλευει βλεπετε το παιδι σημερα.....

η συναντηση κρατησε σχεδον 8 ωρες και δεν νομιζω να βαρεθηκε κανεις μας!
επεσαν στο τραπεζι ιδεες για νεα ταξιδια εντος και εκτος Ελλαδας,συζητησαμε για τις τελευταιες μας εξορμησεις και γνωρισαμε και την vitoula (του vito την κοπελα!) οπου ειχε και γενεθλια!

παιδια χαρηκα που σας ξαναειδα και που γνωρισα την bahia,την myrto και το kokolaki που και αν ειχα ακουσει πια απο την rethimno!!!!!

οποτε θελετε το επαναλαμβανουμε!
Δεν προλαβα να φυγω και παρεκτραπηκατε ολοι ??? Που ειναι οι φωτο απο τα πιατα :D:D???? Ο Στελιος εχει τη φωτο της σοκολατοπιτας.....ή μου φαινεται ???? τετοια διαβαζει ο soudianos και πεφτει σε καταθλιψη...:haha:
 

bahia

Member
Μηνύματα
12
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Asturias
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος Λατινικής Αμερικής
Καλημερες σε ολη την παρεα! χαρηκα πολυ μ'αυτη τη συναντηση κ που γνωρισα με τοσο αυθορμητο τροπο (προχτες γινομαι μελος, χτες δηλωνω συμμετοχη στον καφε) ενθουσιωδη ατομα με τοση ζωντανια κ αγαπη για τα ταξιδια!
απ'οτι φαινεται ακολουθησε τρομερη βραδια...! κριμα που ειχα μαθημα..
μια επαναληψη συντομα παρακαλωωω :clap:
ps: πανεμορφες οι fotos!
 

amantab

Member
Μηνύματα
133
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Όπου γης και πατρίς...
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρος
καλημερα!
ναι ναι μολις ξυπνησα......
η χθεσινη συναντηση ηταν απιθανη!!!!η καφετερια καταπληκτικη,κατσαμε εκει μεχρι τις 9 παρα και μετα μεταφερθηκαμε ,οσοι μπορουσαν,για ενα κρασακι βεβαιως βεβαιως στα χαλκινα!
αυτο το χαλουμι με το μπαλσαμικο και το μελι τελειο!xene πολυ καλη επιλογη δεν το ειχα ξαναφαει.
αυτα τα μανιταρια με παστρουμα,τα σικωτακια σαβορι και τα ντακακια καταπληκτικα!!!
αλλα το κρασι βρε παιδι μου ολα τα λεφτα!!!!!
οι τελευταιοι φυγαμε γυρω στις 1.30 παρολο που το kokolaki επεμενε να κατσουμε και αλλο......δεν δουλευει βλεπετε το παιδι σημερα.....

η συναντηση κρατησε σχεδον 8 ωρες και δεν νομιζω να βαρεθηκε κανεις μας!
επεσαν στο τραπεζι ιδεες για νεα ταξιδια εντος και εκτος Ελλαδας,συζητησαμε για τις τελευταιες μας εξορμησεις και γνωρισαμε και την vitoula (του vito την κοπελα!) οπου ειχε και γενεθλια!

παιδια χαρηκα που σας ξαναειδα και που γνωρισα την bahia,την myrto και το kokolaki που και αν ειχα ακουσει πια απο την rethimno!!!!!

οποτε θελετε το επαναλαμβανουμε!
ναι...νομίζω ότι πρασινίζω σιγά σιγά...
ζήλια να το πω???θα το πω!!!
μπράβο που περάσατε τέλεια άλλη μια φορά!
και αφήστε εμάς στα ξένα να ζηλεύουμε:D
μεταξύ μας, εκτός της παρέας ζήλεψα λίγο και το φαγοπότι...εδώ δεν υπάρχουν τέτοιες γεύσεις και φυσικά δεν υπάρχει το απίστευτο τοπίο των Χανίων;)
Και στην επόμενη συνάντησή σας με το καλό!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom