Ινδία Από την… Αλαπούτσα στο Μουνάρ (by hydronetta & Rosa)

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Καλά που έγραψες εγκαίρως το δεύτερο κεφάλαιο, καθώς τα τοπωνύμια του τίτλου ούτε που τα 'χω ακούσει ποτέ μου. Πάντως είναι εύηχα!:cool:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Aν μου ελεγε κανεις πριν γραφτω εδω οτι θα εφευγα απ τη δουλεια το μεσημερι με αγωνια για τη συνεχεια μιας ιστοριας για την Αλαπουτσα και το Μουναρ θα τον ελεγα τρελο!Απιστευτη η επιλογη του τιτλου,ευφυης ο προλογος οπως κι ο ιδιος ο γραφων την ιστορια...Και νομιζω οτι πολλοι εδω μεσα-για να μην πω ολοι-συμφωνουν μαζι μου.
Οφείλω να πω ότι τα πνευματικά δικαιώματα του τίτλου ανήκουν περισσότερο στη Rosa, διότι εδώ κι 1,5 χρόνο που πραγματοποιήθηκε το το ταξίδι όλο το λέγαμε κι όλο το αναβάλαμε. Κι επειδή κατά πως φαίνεται σαν γνήσιο γουρούνι έχω εποχές οίστρου, μου 'ρθε να καταπιαστώ με κάτι που ο πρόλογός του τουλάχιστον θέλαμε να παραπέμπει σε κάτι….πικάντικο. Ευτυχώς η Rosa με συνδράμει με την φαντασία και το αστείρευτο χιούμορ της παρά τις υποχρεώσεις της. Και χαίρομαι γιατί η ανταπόκριση μου θυμίζει τις ωραίες εποχές που γύρω από κάθε ταξιδιωτική ιστορία γινόταν κι ένα τζέρτζελο με πειράγματα και ποικίλα σχόλια. Είδες τι κάνει μια Αλαπούτσα κι ένα Μουναρ.;;;; :eek::haha:
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Γλυκό μου γουρουνάκι, τώρα που οι πομπές μου βγήκανε στη φόρα, σου ομολογώ και δημοσίως ότι σε αγαπώ και θα σε αγαπώ για πάντα, κι εσένα και τον Γάτο μας! Και όχι μόνο επειδή είσαι ένα ροζ γουρούνι με διαολίσια κερατάκια και ουρά, που ξελογιάζει τις καλές κυράδες και τις βγάζει από τις συζυγικές παστάδες τους για να τις παρασύρει σε μέρη αλαργινά και μαγεμένα, αλλά και επειδή είσαι ένας υπέροχος συνταξιδιώτης που μου χάρισε ένα μοναδικό ταξίδι και ένα τσουβάλι (απαγορευμένες και μη…) αναμνήσεις…


Όσο για το κείμενο, να πω εδώ ότι εσύ είσαι ο υπεύθυνος και σε συντριπτικό ποσοστό συγγραφέας του. Γράφε λοιπόν, κι όπου μπορώ θα βοηθάω με προτάσεις και φωτογραφίες. Μονάχα μην τα γράψεις όλα, ξέρεις εσύ…
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Γλυκό μου γουρουνάκι, τώρα που οι πομπές μου βγήκανε στη φόρα, σου ομολογώ και δημοσίως ότι σε αγαπώ και θα σε αγαπώ για πάντα, κι εσένα και τον Γάτο μας! Και όχι μόνο επειδή είσαι ένα ροζ γουρούνι με διαολίσια κερατάκια και ουρά, που ξελογιάζει τις καλές κυράδες και τις βγάζει από τις συζυγικές παστάδες τους για να τις παρασύρει σε μέρη αλαργινά και μαγεμένα, αλλά και επειδή είσαι ένας υπέροχος συνταξιδιώτης που μου χάρισε ένα μοναδικό ταξίδι και ένα τσουβάλι (απαγορευμένες και μη…) αναμνήσεις…
Όσο για το κείμενο, να πω εδώ ότι εσύ είσαι ο υπεύθυνος και σε συντριπτικό ποσοστό συγγραφέας του. Γράφε λοιπόν, κι όπου μπορώ θα βοηθάω με προτάσεις και φωτογραφίες. Μονάχα μην τα γράψεις όλα, ξέρεις εσύ…
:kissing2:
Λατρεμένη, με συγκινείς.
Και για όσους δεν το γνωρίζουν οφείλω να το πω πλέον δημόσια ότι με τη παρότρυνση της Rosa διαστηριοποιήθηκα ενεργά κι εθίστηκα στο travelstories εδώ και κάποια χρόνια. ΄Αρα είναι η travelstoρική πνευματική μου μήτηρ. Μαμααααααα, μανούλα σ'αγαπώ!!!!
Αλλά επειδή ως γουρούνι είμαι μικρόψυχο πλάσμα, για να μη πώ τα απαγορευμένα τι μου δίνεις; Δέχομαι προσφορές σε ταξίδια. Άλλωστε τι το κρατούσα το ρουφιανοημερολόγιο;
 
Last edited:

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Δευτερο συνεχομενο καταπληκτικο ποστ sokratis!
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Αυτοι στην φωτογραφια που ποσταρες φανταζομαι ειναι Αλαπουτσιωτες γιατι για Μουναρους δεν τους κοβω.
:haha::haha::haha:
Για την ακρίβεια Χαμπιώτες. Έχουν αρνηθεί τα επιγεια πλην του οβολού των τουριστών

Δευτερο συνεχομενο καταπληκτικο ποστ sokratis!
Άμα θέλει ζωγραφίζει! Socrates εσύ σουπερσταρ, θέλω συνεχείς και εύστοχες παρεμβάσεις. Καλά το ξεκίνησες ;)
 
Last edited by a moderator:

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Ω θεέ μου, ξέχασα το ρουφιανοημερολόγιο!
Καταγγέλω εκ των προτέρων και μετά βδελυγμίας το χαλκευμένο και παντελώς αναληθές περιεχόμενό του!
(κακέ ιπποπόταμε, κακέ!)

Για την ακρίβεια της ιστορίας, να προσθέσω επίσης ότι ο αυθεντικός, προτεινόμενος τίτλος ήταν 'Από την Αλαπούτσα στο Μουνάρ, μέσω Κόλαμ'... αλλά σε αυτό το τελευταίο δεν φτάσαμε ποτέ, και ως εκ τούτου δεν συμπεριελήφθη.
 
Last edited by a moderator:

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
:twisted:
Όλα είναι καταγεγραμένα με ημέρα και ώρα. Προλαβαίνεις να μου κάνεις τα έξοδα για Αιθιοπία πριν τα ξεράσω όλα
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Ω θεέ μου, ξέχασα το ρουφιανοημερολόγιο!
Καταγγέλω εκ των προτέρων και μετά βδελυγμίας το χαλκευμένο και παντελώς αναληθές περιεχόμενό του!
Μόνο σ' εμένα θυμίζει κάτι σαν διάψευση κυβερνητικού εκπροσώπου; :bleh:
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
A, μάλιστα, μίλησε και η προαγωγός!
Εσείς φταίτε, κυρία μου, που άρχισαν όλα! Εσείς και το αχλαδότυρον μετά οίνου και Βολιβίας!... Φτου σας και ντροπή σας και θα έπρεπε να αισχύνεστε και να ερυθριάτε για τα σκοτεινά σας σχέδια αποπλάνησης μίας τίμιας και ύπανδρης κόρης...

(πάω να βρω το ψαλίδι και να κόψω το καλώδιο του ίντερνετ... Η πρόσβαση στα μέλη της οικογένειας προβλέπεται να απαγορευτεί για κάνα εξάμηνο...)
 

Sokratis

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
1.056
Επόμενο Ταξίδι
Puerto Rafti
Παντρεμένη γυναίκα και να ψάχνει Αλμαπουτσα στην υδρόγειο...


Αν υποψιαστώ ότι κάνατε κρατήσεις και με αυτό το πρακτορείο, θα πεθάνωωω

http://almalakia.ae/Home.php
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.754
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom