Από 26.11: 500.000 Ryanair-εισιτήρια των 8 ευρώ!

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

North66

Member
Μηνύματα
4.308
Likes
5.063
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Εννοώ πως δεν θα πάθουμε τίποτα αν πάρουμε μαζί μας ΜΟΝΟ τα απαραίτητα και όχι ό,τι μας καπνίσει!
Δηλ. προτείνεις να παίρνουμε μια χειραποσκευή για ένα δεκαπενθήμερο στην Ευρώπη και να κάνουμε κάθε μέρα μπουγάδα??

Χίλιες φορές να κάτσω σπίτι μου από το να γυρνάω σα το λέτσο ώστε να 'χω να λέω ότι πήγα και διακοπές...
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Μωρέ εγώ ρουφάω αλλά εσύ λες σαχλαμάρες και σε κάθε ποστ σου αποδυκνείεις πόσο άχετος είσαι... τους υπαλλήλους της ΟΑ τους πληρώνει ο Βγενόπουλος και μόνο αυτός... το μαγαζί είναι δικό του και κάνει ότι γουστάρει... πετάει όπου θέλει, με ότι αεροπλάνο θέλει και ότι ώρες θέλει... άμα γουστάρει προσλαμβάνει μόνο ξανθιές γκόμενες και άμα αλλάξει γούστα τις απολύει, τις αποζημιώνει και παίρνει κοκκινομάλες... και ξέρεις γιατί? γιατί αυτός και μόνο αυτός πληρώνει... που διάολο έχεις βρει εσύ ότι η ΟΑ είναι κρατική παραμένει μυστήριο...

Κανένα μονοπώλιο δεν υπάρχει στην Ελλάδα... στο θολωμένο σου μυαλό υπάρχει μονοπώλιο... ελεύθερη αγορά έχουμε στη χώρα μας... αυτό σημαίνει ότι αν εγώ έχω το μαρούλι βάζω 10 αεροπλάνα να κάνουνε συνέχεια το Αθήνα -Ρόδος και χρεώνω 1000? το εισιτήριο γιατί έτσι γουστάρω... κανένας δεν θα με ρωτήσει το γιατί ή θα μου επιβάλει να πουλάω 900?... το κατάλαβες αυτό? Επίσης ο Λίγδης σου άμα γουστάρει μπορεί να έρθει αύριο το πρωί και να βάλει αεροπλάνα στην Ελλάδα και να κάνει ότι δρομολόγιο του καπνίσει, εκτός από τα επιδοτούμενα και με ότι τιμές θέλει... σταμάτα την γκρίνια για τα ακριβά εισιτήρια λοιπόν... όλα θέμα αγοράς είναι... για να μην έρχεται ο Λίγδης και ο κάθε Λίγδης στην Ελλάδα να ανοίξει γραμμές πάει να πει έξυπνε ότι κάποιο λάκο έχει η φάβα... πάει να πει σε απλά Ελληνικά ότι δεν τον συμφέρει... άσε τα κλάμματα λοιπόν και τις κορώνες περί μονοπωλείων γιατί και άσχετος είσαι και δεν θες να μάθεις και κάνεις συνέχεια τον έξυπνο με τις μπαρούφες που γράφεις...
Ναι, βέβαια! Το μαγαζί είναι του Βγενόπουλου. Αλλά οι έλληνες πολίτες άμα θέλουν να πετάξουν εντός Ελλάδας τρέχουν να προλάβουν τα λιγοστά οικονομικά εισιτήρια της συγχωνευμένης πλέον Ολυμπιακής/Αιγαίου γιατί δεν έχουν άλλη επιλογή! Αυτό θα πει μονοπωλιακή γραμμή, το κατάλαβες;;;
Το λάδωμα που έφαγε η ελληνική Επιτροπή Ανταγωνισμού για να επιτρέψει τέτοια συγχώνευση είναι κραυγαλέο! Σαν μην έφτανε αυτό, η μονοπωλιακή Ολυμπιακή/Αιγαίου επιδοτείται χοντρά για τα νησιά του Αιγαίου και για άγονες γραμμές δίχως διαγωνισμό επειδή ...υπάρχει αυτό το μονοπώλιο, γκέκε;;;
Ο κόσμος είναι ανάστατος και σύντομα θα διαμαρτυρηθεί, ειδικά στην περιφέρεια, όχι στην Αθήνα εκεί που φωλιάζεις εσύ και δεν νιώθεις μια τέτοια αδικία...
 

getxowoman

Member
Μηνύματα
2.207
Likes
1.289
Το θεμα εξαντληθηκε, δεν πιστευω οτι υπαρχει κατι παραπανω να προστεθει.

Το τοπικ κλειδωνεται.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.262
Μηνύματα
885.499
Μέλη
38.941
Νεότερο μέλος
doremmy

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom