Αυτοκόλλητα travel stories

Θα ταξιδεύατε με αυτοκόλλητο του travelstories κολλημένο σε εμφανές σημείο?

  • Ναι, θα το είχα κολλημένο στις αποσκευές

    Votes: 52 75,4%
  • Ναι, αλλά θα το κολλούσα όταν ήθελα

    Votes: 10 14,5%
  • Όχι, το θεωρώ ανούσιο

    Votes: 7 10,1%
  • Άλλο (Εξηγώ θα εξηγήσω στο thread τι εννοώ)

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    69

angelapos

Member
Μηνύματα
23
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Πελοπόννησος
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Μια ενναλακτική ιδέα είναι να βγάλουμε αυτοκολλητάκια και όποτε ταξιδεύουμε να τα έχουμε κολλημένα στις αποσκευές, μηχανές κτλ για να αναγνωριζόμαστε από τα άλλα μέλη του φόρουμ. Φαντάσου να περιμένεις στο αεροδρόμιο και να δεις κάποιον συμφορουμίτη!!!!!!

Όσοι/σες θέλετε να (ξανα)σχολιάσετε ρίχτε τα εδώ.
 

angelapos

Member
Μηνύματα
23
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Πελοπόννησος
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Για να κάνουμε και μία δημοσκόπηση (αφού τελείωσαν και οι εκλογές......_
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.237
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Καλή ως ιδέα αλλά μη εφαρμόσιμη αν θέλετε τη γνώμη μου.

Παράδειγμα: εδώ κάναμε ολόκληρο project, σχεδιάσαμε μόνοι μας μπλουζάκια με δεκάδες διαφορετικά σχέδια, τα οποία κατά τη γνώμη μου βγήκαν κιόλας πολύ όμορφα, και τάχουν προμηθευτεί 5-6 άτομα μετρημένα όλα κι'όλα.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Οπωσδήποτε!
Και σε άλλα φόρουμ που είμαι μέλος, άλλου είδους βέβαια, όχι για ταξίδια, έχουμε κάποιο ''αναγνωριστικό'', οπότε θα' ταν ωραίο και αυτό για εδώ πέρα...
 
Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
Καλή ως ιδέα αλλά μη εφαρμόσιμη αν θέλετε τη γνώμη μου.

Παράδειγμα: εδώ κάναμε ολόκληρο project, σχεδιάσαμε μόνοι μας μπλουζάκια με δεκάδες διαφορετικά σχέδια, τα οποία κατά τη γνώμη μου βγήκαν κιόλας πολύ όμορφα, και τάχουν προμηθευτεί 5-6 άτομα μετρημένα όλα κι'όλα.

Πολύ σωστά.
Όποιος θέλει να βοηθήσει το TravelStories ας πάρει ένα μπλουζάκι να φοράει.
Έτσι, θα φοράει κιόλας κάτι, αλλά θα "διαφημίζεται" και το αγαπημένο μας Travelstories!

Και όπως είπε ο Def, τα μπλουζάκια είναι υπέροχα, όσον αφορά την ποιότητά τους και το λογότυπό τους!! :clap:
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.237
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Οπωσδήποτε!
Και σε άλλα φόρουμ που είμαι μέλος, άλλου είδους βέβαια, όχι για ταξίδια, έχουμε κάποιο ''αναγνωριστικό'', οπότε θα' ταν ωραίο και αυτό για εδώ πέρα...
Αντώνη δε διαφωνώ στη θεωρία, αλλά σου λέω στην πράξη τι γίνεται, τα μπλουζάκια ήταν μια μεγάλη προσπάθεια που κάναμε, με πολύ κόπο και χρόνο, και τελικά κάναμε μια τρύπα στο νερό, μόνο 5-6 άτομα ασχολήθηκαν. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι με κάτι πολύ μικρότερο και λιγότερο αναγνωριστικό θα ασχοληθεί ο κόσμος;
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Πολύ σωστά.

Και όπως είπε ο Def, τα μπλουζάκια είναι υπέροχα, όσον αφορά την ποιότητά τους και το λογότυπό τους!!
Απο αυριο φοράμε και τα φθινοπωρινά polo του travelstories.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι με κάτι πολύ μικρότερο και λιγότερο αναγνωριστικό θα ασχοληθεί ο κόσμος;
Το γεγονός ότι και στα άλλα φόρουμ που είμαι, ειδικά στο ένα έχω το μέτρο σύγκρισης, έχουμε και μπλουζάκια (σχεδόν όλα τα μέλη) και αυτοκόλλητα. Τελικά, όλοι για τα αυτοκόλλητα μιλάμε/μιλάνε, για τα μπλουζάκια όχι ιδιαίτερα. Νομίζω ότι είναι πιο αποτελεσματικά και πιο προσιτά να τα έχει καθένας.
Αν και είδα τα μπλουζάκια του travelsotries, αμέλησα να προχωρήσω ακόμα σε παραγγελία, αν και σχετικά νέο μέλος, αλλά αν σκεφτώ αντικειμενικά (παρόλο που τα μπλουζάκια είναι πολύ φτηνά) κάποιοι ίσως να ''κολλάνε'' να δώσουν τα χρήματα για το μπλουζάκι, ενώ για το αυτοκόλλητο που λογικά θα είναι φτηνότερο, να τα δώσουν χωρίς σκέψη...Ιδέες και σκέψεις λέω...
Πάντως το μπλουζάκι θα το παραγγείλω (ευτυχώς που μου το θυμήσατε) και όχι για να το φορέσω 1 φορά σε ένα ταξίδι, αλλά επειδή πραγματικά μου φάνηκε καλό και νομίζω ότι αξίζει, ειδικά κάτι φούτερ που έχει!!! :love2:
 

angelapos

Member
Μηνύματα
23
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Πελοπόννησος
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
Εγώ μόλις παρήγγειλα ένα φούτερ με κουκούλα.

Βασικά για να μιλήσω ειλικρινά, δεν το έκανα εξ ολοκλήρου για να προωθήσω το travelstories, άλλωστε δεν ξέρω τι σκοπιμότητα θα είχε κάτι τέτοιο και ούτε και με ενδιαφέρει να προωθήσω κάτι, από αλλά επειδή πραγματικά μου άρεσε και χρειάζομαι ένα τώρα που μπαίνει ο χειμώνας.

Γιατί λοιπόν να αγοράσω ένα άσχετο όταν μπορώ να αγοράσω ένα -σε καλή τιμή ομολογουμένος,- το οποίο σημαίνει κάτι για μένα και ξέρω ότι εν μέρει είμαι μέλος μιας διαδικτυακής κοινότητας.

Anyway, όσων αφορά τα αυτοκόλλητα πέρα από το σημαντικά μικρότερο κόστος, είναι κάτι το οποίο μπορείς να έχεις παντού και πάντα.

Φανταστείτε να φοράς το ίδιο φούτερ κάθε φοράς που ταξιδεύεις. Είναι λιγότερο πρακτικό από το να έχεις απλά 1-2 αυτοκόλλητα σε μια βαλίτσα.

Μη με παρεξηγήσετε, θέλω να σας εκφράσω τα συγχαρητήριά μου για αυτή την ιδέα και καθώς νέο μέλος, δεν θα είχα υπόψιν μου το φούτερ αν δεν αναφερόταν τώρα. Απλά τέτοιες ιδέες θέλουν και συνεχή προώθηση.

Προτείνω να γίνουν sticky ή έστω να φαίνεται αυτή η δυνατότητα τόσο το θέμα με τα μπλουζάκια όσο και όποια άλλη ιδέα σαν και αυτή.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.499
Likes
29.140
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Φανταστείτε να φοράς το ίδιο φούτερ κάθε φοράς που ταξιδεύεις. Είναι λιγότερο πρακτικό από το να έχεις απλά 1-2 αυτοκόλλητα σε μια βαλίτσα.
Ίσως όμως είναι πιο πρακτικό από το να προσπαθείς να κρατήσεις αυτοκόλlητο κολλημένο πάνω σε backpack....
 

angelapos

Member
Μηνύματα
23
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Πελοπόννησος
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία
χαχα! Όντως, μιλάω και γω που έχω να ταξιδέψω με βαλίτσα κάτι χρόνια!!!

Σωστός taver, όσοι ταξιδεύουμε με σακίδια λοιπόν, θα πρέπει να φοράμε το μπιχλιάρικο από τις "σκόνες του κόσμου" φούτερ/μπλουζάκι...

Όχι ότι τα λιγοστά μου ρούχα είναι σε καλύτερη κατάσταση όταν ταξιδεύω αλλά τέσπα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.275
Μηνύματα
885.892
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom