ΒΟΗΘΕΙΑ!ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ CHECK-IN?

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
Καλησπερα σε ολους.Σε 3 ημερες πεταω για Κοπεγχαγη και εχω ενα προβληματακι και θα ηθελα να με βοηθησει αν γνωριζει καποιος.Εχω κλεισει λοιπον,εισητηρια με Lufthansa για Κοπεγχαγη μεσω Φρανκφουρτης.Τ εισητηρια τα αγορασα απο το pamediakopes και λεει οτι πεταω με Lufthansa ομως Αθηνα-Φρανκφουρτη η οποια ομως θα γινει με Aegean και Φρανκφουρτη-Κοπεγχαγη με Lufthansa η οποια ομως θα γινει με SAS.Αποτι καταλαβα η Lufthansa εχει κανει συμφωνια με αυτες τις αεροπορικες ετσι ωστε να μπορει να πουλαει εισητηρια τους.Εγω λοιπον,ειτε απο το σπιτι μου ειτε απο το Αεροδρομιο που πρεπει να κανω check-in?Στη Lufthansa η στην Αegean?Εχω αγχος μην,λογω των 3 διαφορετικων εταιριων μπερδευτουν βαλιτσες κλπ κλπ..οποιος ξερει και μπορει να με βοηθησει ας κανει comment!Ευχαριστω πολυ ολους σας προκαταβολικα!:xmas_cheesygrin:
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Ανεξάρτητα από το ποιά από τις συνεργαζόμενες εταιρείες εκτελεί την πτήση, εσύ είσαι πελάτης/επιβάτης της Lufthansa, εφόσον το εισιτήριό σου είναι ενιαίο και έχει κωδικό LH.

Άρα, το check-in το κάνεις στη Lufthansa και αν σου προκύψει οποιοδήποτε πρόβλημα είτε με τις αποσκευές σου, είτε με ο,τιδήποτε άλλο, έχεις να κάνεις μόνο με τη συγκεκριμένη εταιρεία η οποία σου πούλησε το εισιτήριο.
Για αλλαγή-ακύρωση κλπ, απευθύνεσαι στον πράκτορα που έκανε την κράτηση, δηλαδή το pamediakopes.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.496
Likes
29.129
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Καλησπερα σε ολους.Σε 3 ημερες πεταω για Κοπεγχαγη και εχω ενα προβληματακι και θα ηθελα να με βοηθησει αν γνωριζει καποιος.Εχω κλεισει λοιπον,εισητηρια με Lufthansa για Κοπεγχαγη μεσω Φρανκφουρτης.Τ εισητηρια τα αγορασα απο το pamediakopes και λεει οτι πεταω με Lufthansa ομως Αθηνα-Φρανκφουρτη η οποια ομως θα γινει με Aegean και Φρανκφουρτη-Κοπεγχαγη με Lufthansa η οποια ομως θα γινει με SAS.Αποτι καταλαβα η Lufthansa εχει κανει συμφωνια με αυτες τις αεροπορικες ετσι ωστε να μπορει να πουλαει εισητηρια τους.Εγω λοιπον,ειτε απο το σπιτι μου ειτε απο το Αεροδρομιο που πρεπει να κανω check-in?Στη Lufthansa η στην Αegean?Εχω αγχος μην,λογω των 3 διαφορετικων εταιριων μπερδευτουν βαλιτσες κλπ κλπ..οποιος ξερει και μπορει να με βοηθησει ας κανει comment!Ευχαριστω πολυ ολους σας προκαταβολικα!:xmas_cheesygrin:
To check-in το κάνεις με την εταιρία που πετάς την πρώτη από τις διαδοχικές πτήσεις (δηλαδή, εν προκειμένω, με την Aegean).
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.651
Likes
12.491
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αν τελικά κάνεις check-in στο αεροδρόμιο: με το που θα μπεις στην αίθουσα αναχωρήσεων δες σε ποια νούμερα είναι τα γραφεία που κάνει check-in η πτήση σου και τελείωσες!
 

ConstadinosO

Member
Μηνύματα
124
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Μπολόνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν,Βόρεια Κορέα,Κούβα
Πηρα τηλεφωνο τη Lufthansa και μου απαντησαν οτι σε πρωτο σταδιο θα παω στη Lufthansa.! :/
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.242
Μέλη
38.935
Νεότερο μέλος
newrevie

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom