Ουγγαρία ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Ευχαριστωωωωώ!!!!!!!!!!Θα σας τα μεταφέρω τα νέα φρέσκα φρέσκα! Καλά μας ταξίδια λοιπόν ;)
 

pafpouf

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη...
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Σιν.τοίχος-Θιβέτ
Ωπα ωπα! Αλλο Βουδαπεστη αλλο Βερολινο!!!! Και δηλαδη αν δεν κανεις λουτρα και απλα τα δεις τι εγινε? Κι εδω τα λουτρα μας μια χαρα ειναι. Εγω δεν τα ειδα καν αλλα γουστα ειναι αυτα! Μην σε φρεναρουν ομως! Αντι για λουτρα δεν πας αυθημερον στη Βιεννη 3 ωρες με λεωφορειο, με τρενο θα σου πουν οι ειδικοι, να παρεις και μια γευση απο εκει?
Υπάρχει στο forum κάποιος φίλος-η που έχει κάνει ημερήσια εκδρομή στη Βιέννη από Βουδαπέστη, με τραίνο; Από 11 το πρωί μέχρι 11 το βράδυ προλαβαίνεις να δεις τπτ στη Βιέννη. Έστω μια γεύση...
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
δεν θα καταλαβεις τιποτα απο Βιεννη ετσι, κριμα δεν ειναι; Αφησε την για αλλη φορα, μη την καψεις...
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Υπάρχει στο forum κάποιος φίλος-η που έχει κάνει ημερήσια εκδρομή στη Βιέννη από Βουδαπέστη, με τραίνο; Από 11 το πρωί μέχρι 11 το βράδυ προλαβαίνεις να δεις τπτ στη Βιέννη. Έστω μια γεύση...
εγώ από Κρακοβία, καλά είναι για να πάρεις μια γεύση, και να ξαναπάς ;)
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Υπάρχει στο forum κάποιος φίλος-η που έχει κάνει ημερήσια εκδρομή στη Βιέννη από Βουδαπέστη, με τραίνο; Από 11 το πρωί μέχρι 11 το βράδυ προλαβαίνεις να δεις τπτ στη Βιέννη. Έστω μια γεύση...
Να σε ρωτήσω κάτι; Πόσες μέρες θα μείνεις στη Βουδαπέστη; Γιατί αν σχεδιάζεις να μείνεις 4 μέρες για παράδειγμα, καλύτερα να αφιερώσεις όλες τις μέρες σου στη Βουδαπέστη για να την ευχαριστηθείς και να πας και σε κάποια από τα Λουτρά της.
 

Άννα Τ.

Member
Μηνύματα
46
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία, Λεττονία, Λιθουα
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
Νομιζω οτι προλαβαινεις να παρεις μια γευση της πολης και να δεις τα βασικα αλλα δεν προλαβαινεις με τιποτα να μπεις σε παλατια και μουσεια! Παντως εχεις πολλες ωρες στη διαθεση σου , οπότε γιατι να μην πας; Ποσες ωρες θελεις για να πας; (παρολο που κι εγω ειχα παει οδικως δε θυμαμαι καθολου)
Στις 11 το πρωι θα εισαι εκει και θα μεινεις ως τις 11 το βραδυ; 12 γεματες ωρες δηλαδη; Αν ειναι ετσι εγω θα πηγαινα...
 

eua9

Member
Μηνύματα
85
Likes
12
Υπάρχει στο forum κάποιος φίλος-η που έχει κάνει ημερήσια εκδρομή στη Βιέννη από Βουδαπέστη, με τραίνο; Από 11 το πρωί μέχρι 11 το βράδυ προλαβαίνεις να δεις τπτ στη Βιέννη. Έστω μια γεύση...
Υπάρχει τρένο.. είναι γύρω στις τρεις ώρες..
η κανονική τιμή του εισιτηρίου είναι περίπου 70 ευρώ πέρα δώθε..
δεν ξέρω μου φαίνονται αρκετά τα έξοδα μετακίνησης για να πας μόνο για μια κάπου..
(αν το κλείσεις βέβαια απο τώρα μέσω ιντερνετ βρίσκεις και φθηνότερα.. αλλάζουν οι τιμές)
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Καλημέρα σας! Αν κ εχω γραψει την απορία μου στο σχετικό τόπικ μιας κ δεν απαντησε θα την επαναλαβω εδω, ελπίζοντας να λάβω απαντηση! :) Σκέφτομαι κ γω με βαση την Βουδαπέστη να επισκεφτώ για να ένα βραδυ την Μπρατισλάβα. Το προβλημα ειναι η μετακινηση. στη mav.hu βρίσκω δρομολογια σε καλη τιμη μαλιστα (24 ευρω πηγαινε-ελα), αλλα στο τελος μετα την επιλογη των δρομολογιων η ιστοσελιδα εμφανιζεται στα ουγγρικα! Τους εστειλα και μεηλ να τους ενημερωσω, αλλα με εγραψαν στα παλαιοτερα των υποδηματων τους. Εναλλακτικος τρόπος να κλείσω εισητηρια τρενου online υπαρχει;;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Καλημέρα σας! Αν κ εχω γραψει την απορία μου στο σχετικό τόπικ μιας κ δεν απαντησε θα την επαναλαβω εδω, ελπίζοντας να λάβω απαντηση! :) Σκέφτομαι κ γω με βαση την Βουδαπέστη να επισκεφτώ για να ένα βραδυ την Μπρατισλάβα. Το προβλημα ειναι η μετακινηση. στη mav.hu βρίσκω δρομολογια σε καλη τιμη μαλιστα (24 ευρω πηγαινε-ελα), αλλα στο τελος μετα την επιλογη των δρομολογιων η ιστοσελιδα εμφανιζεται στα ουγγρικα! Τους εστειλα και μεηλ να τους ενημερωσω, αλλα με εγραψαν στα παλαιοτερα των υποδηματων τους. Εναλλακτικος τρόπος να κλείσω εισητηρια τρενου online υπαρχει;;
Γιατί τόσος νταλγκάς να κλείσεις online? Βγάζεις επί τόπου εισιτήριο στο σταθμό. Κάθε μια ώρα έχει δρομολόγιο. Και πόσο παραπάνω να πληρώσεις πια? Δε θέλει άγχος, αυτό είναι το μυστικό! ;)
 

Voyager1

Member
Μηνύματα
286
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος της Γης
Γιατί τόσος νταλγκάς να κλείσεις online? Βγάζεις επί τόπου εισιτήριο στο σταθμό. Κάθε μια ώρα έχει δρομολόγιο. Και πόσο παραπάνω να πληρώσεις πια? Δε θέλει άγχος, αυτό είναι το μυστικό! ;)
Ξέρω γω; :roll: Η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα! Βασικά γνωστοί μου με αγχωσαν γιατι μου παν οτι υπάρχει περίπτωση να πληρώσω στον σταθμο τα διπλά..αλλά εφόσον είναι ετσι όπως τα λες. Χαλλλαρά:haha::haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom